گلوگاه‌های فساد در بدنه شهرداری تهران شناسایی شده/ حتی یک مورد استخدام‌های قوم‌و‌خویشی نداشته‌ایم شهری

گلوگاه‌های فساد در بدنه شهرداری تهران شناسایی شده/ حتی یک مورد استخدام‌های قوم‌و‌خویشی نداشته‌ایم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه هم اینک به‌هیچ عنوان شاهد استخدام‌های قوم و خویشی و فرزندان مسئولان در شهرداری نیستیم، گفت: گلوگاه‌های فساد در بدنه شهرداری تهران شناسایی شده است.

به گزارش فصل اقتصاد ، لطف‌الله فروزنده امروز در نشست خبری خود ضمن تبریک هفته دولت با اشاره به فعالیت معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران اظهار کرد: این معاونت در دو بخش فعالیت می‌کند که در بخشی از آن مخاطبان، کارکنان و پرسنل شهرداری هستند که در قالب معاونت منابع انسانی در خدمت آنها هستیم و طبق آمار با 60 هزار پرسنل ارتباط مستقیم و 40 هزار نیروی پیمانکاری نیز با مجموعه شهرداری تهران همکاری دارند.
وی تصریح کرد: معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران متولی برنامه‌ریزی و بودجه شهرداری تهران است که بر اساس سیاست‌های شورای شهر تهران این کار انجام می‌پذیرد.
فروزنده با اشاره به فعالیت اداره پایش در زیرمجموعه معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران خاطرنشان کرد: این مجموعه نیز پروژه‌های شهری را مورد بررسی و پایش قرار می‌دهد ضمن اینکه معاونت برنامه‌ریزی در بخش دیگری از فعالیت خود، تعامل با شورا را در دستور کار قرار دارد.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اینکه شورای شهر تهران به‌عنوان نهاد بالادستی و سیاستگذار شهرداری تهران محسوب می‌شود، گفت: تعامل این معاونت با شورای شهر تهران و اجرای مصوبات و انتقال تذکرات اعضای شورای شهر تهران به مدیران و بدنه شهرداری از دیگر وظایف معاونت برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین این معاونت از ظرفیت شهر سالم، صندوق ذخیره کارکنان مجموعه خدمات اداری شهر و اداره رفاه، برای ارائه خدمات به پرسنل و کارکنان شهرداری تهران بهره می‌برد.
فروزنده با اشاره به فعالیت مرکز تحول اداری در زیرمجموعه معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهر داری تهران گفت: در این مرکز نیز اصلاح ساختارها و فرآیند آن، تدوین اساسنامه و ساختار آیین‌نامه‌ها، آموزش و توانمندسازی و شناسایی نیروی انسانی پیگیری و دنبال می‌شود.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه هم‌اکنون 15 برنامه مصوب شده در شورای معاونین شهرداری تهران در این معاونت پیگیری می‌شود، تصریح کرد: از این برنامه‌ها می‌توان به تبدیل وضعیت نیروی ایثارگران، اصلاح نظام پرداختی، ساماندهی نظام استخدام، آموزش و توانمندی و ارتقاء نیروی انسانی، نظام جامع ارزیابی عملکرد، مسائل رفاهی کارکنان، مسئله الکترونیکی کردن فرآیندها، افزایش بهره‌وری، رسیدگی به امور سلامت کارکنان، نظامنامه فرآیندها، نظام بودجه‌ریزی، مبارزه با فساد و هوشمندسازی،‌ ارائه خدمات به مردم در تمام ساعات و افزایش ساعات خدمت‌رسانی اشاره کرد.
وی متذکر شد: در قالب مبارزه با فساد و هوشمندسازی به‌عنوان یکی از محورهای مصوب شورای معاونین، گلوگاه‌های فساد در بدنه شهرداری تهران شناسایی شده و هم‌اینک ما به دنبال تقویت سایت شفافیت هستیم که در حال حاضر 30 الی 35 خدمت در این سایت بارگذاری شده و در آینده بنا داریم تعداد آنها را به 60 خدمت برسانیم.
فروزنده همچنین به تدوین برنامه 4 ساله توسعه شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در همین ارتباط کمیته‌هایی شکل گرفته است و بر اساس مصوبه شورا ما باید تا مهر ماه غالب این برنامه را آماده کنیم همچنین در راستای تدوین این برنامه بنا داریم از نظرات مردم نیز بهره‌مند بشویم.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران در ارتباط با واگذاری 45 مورد از اختیارات معاونت‌ها به شهرداری‌های مناطق و نواحی تصریح کرد: در همین ارتباط نیز جلسات متعددی با معاونت‌ها برگزار شد و در ادامه نیز کمیته‌ای با حضور آقای زاکانی شهردار تهران تشکیل و 45 مورد از اختیارات معاونت‌ها شناسایی و به مناطق و نواحی تفویض اختیار شده است.
وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این دوره از مدیریت شهری، کاهش مراجعات شهروندان به شهرداری‌های مناطق است، گفت: این کار علاوه بر مدیریت زمان، منجر به از بین رفتن فساد خواهد شد به طوریکه تلاش شده صدور پروانه بدون مراجعه حضوری انجام پذیرد.
فروزنده در ادامه در پاسخ به این پرسش که در فرآیند مبارزه با فساد چه تعداد از پرسنل شهرداری تهران درخصوص حوادث اخیر در مجموعه شهرداری تهران بازداشت شده‌اند، گفت: وظیفه ما اصلاح فرآیندها و بسترها برای مبارزه با فساد است و اینکه چه تعداد از پرسنل در ارتباط با تخلفات بازداشت شده‌اند را باید دستگاه‌های نظارتی پاسخگو باشند.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اینکه در اصلاح فرآیندها، 6 کمیته برای این بخش تعریف شده است، یادآور شد: از این کمیته‌ها می‌توانیم به کمیته نظارت، معماری و شهرسازی، مالی و برنامه‌ریزی و ... اشاره شود که ریاست هر کمیته به عهده معاونان شهرداری تهران است.
وی درباره میزان تحقق بودجه در سال 1401 خاطرنشان کرد: رویه بودجه به این شکل است که در سه ماهه اول، 15 درصد در سه ماهه دوم 15 درصد، سه ماهه سوم 30 درصد و مابقی بودجه در سه ماهه پایانی سال محقق خواهد شد که در سال گذشته ما توانستیم 94 درصد از بودجه شهرداری را محقق کنیم که بر اساس آمار امسال نیز در 6 ماهه امسال پیش‌بینی می‌شود حدود 40 درصد از بودجه محقق و مابقی نیز تا پایان سال تحقق پیدا کند و ما بتوانیم همانند سال قبل به رقم قابل توجهی درخصوص تحقق بودجه دست پیدا کنیم.
فروزنده با بیان اینکه 40 درصد از برنامه سوم شهرداری تهران تا به امروز محقق شده است، گفت: برخی از احکام برنامه سوم شهرداری تهران قابل اجرا نیست و البته با توجه به اینکه این بخش‌ها به صورت احکام بوده، شهرداری ملزم به اجرای آنها نیست و همچنین با عنایت به اینکه وزارت کشور ابلاغ کرده است که برنامه‌ شهرداری‌ها در بازه زمانی 4 ساله تدوین شود به همین دلیل ما هم‌اکنون در راستای تدوین سیاست‌های برنامه 4 ساله شهرداری تهران هستیم.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، با بیان اینکه در فرآیند تدوین برنامه 4 ساله شهرداری تهران ما به آیتم‌ها و اسناد موجود از جمله طرح جامع تهران و طرح جامع ترافیکی توجه خواهیم کرد، افزود: در فرآیند تدوین برنامه 4 ساله، سیاست‌های شورای شهر تهران مدنظر قرار خواهد گرفت علاوه بر اینکه برنامه‌هایی نیز از سوی شهردار تهران اعلام شده که در تدوین برنامه 4 ساله مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های این دوره از مدیریت شهری، مبارزه با فساد و شناسایی گلوگاه‌ها بوده و هست و بر همین اساس، حرکت خود را آغاز کرده است علاوه بر اینکه توجه ویژه‌ای را به نیز به مصوبه تعارض منافع داشته و دارد.
فروزنده با بیان اینکه هم اینک به هیچ عنوان شاهد استخدام‌های قوم و خویشی و فرزندان مسئولان در شهرداری نیستیم، گفت: حتی یک مورد از این مسائل را در مجموعه شهرداری تهران طی یک سال گذشته نداشته‌ایم.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به هک شدن سامانه‌های شهرداری تهران طی چند ماهه گذشته گفت: با تلاش شبانه‌روزی پرسنل مجدداً این سایت‌ها مورد استفاده قرار گرفت و این در حالیست که حدود 15 سال بود که زیرساخت‌های سازمان فاوا مورد بازنگری قرار نگرفته بود که در این حادثه، این زیرساخت‌ها نوسازی و بازسازی شدند و یک تجربه گرانبها نیز برای مجموعه مدیریت شهری شکل شد.
وی با تاکید بر اینکه تمام سایت‌ها و سامانه‌های شهرداری تهران هم اینک قابل استفاده است، گفت: هیچ یک از اطلاعات و بانک‌‌های اطلاعاتی در بخش‌های مختلف در شهرداری تهران از بین نرفته است.
فروزنده همچنین درباره فرایند تذکرات اعضای شورای شهر تهران به شهرداری تصریح کرد: این تذکرات به صورت شفاهی و مکتوب پیگیری می‌شود که تقریبا 90 درصد از این تذکرات توسط مدیران شهرداری تهران پاسخ داده شده است که البته شاید برخی از اعضا از این پاسخ‌ها قانع نشده باشند.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به فراهم شدن فضای تعامل بین شورا و شهرداری تهران تصریح کرد: خوشبختانه فضای بسیار خوبی ایجاد شده و تذکرات اعضا در یک سال گذشته از شهردار تهران منجر به سوال از شهردار نشده است ضمن اینکه شهردار تهران مقید است هر 15 روز یک بار گزارشی را به اعضای شورای شهر تهران در ارتباط با موضوعات شهری ارائه کند.
وی همچنین به برگزاری جلسات هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران با شهردار اشاره کرد و گفت: در این جلسات موضوعات مختلفی برگزار می‌شود علاوه بر اینکه هر یک از معاونین شهردار تهران، جلساتی را با آقایان چمران و سروری دارند و در این جلسات به موضوعات مختلفی پرداخته می‌شود.
فروزنده گفت: همچنین هر یک از اعضای در طول هفته بازدیدی را به‌صورت میدانی از مناطق مختلف شهرداری و شرکت‌ها و سازمان‌ها دارد و در کل ارتباط قابل توجهی بین شورا و شهرداری فراهم است.
معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: تعامل بین شورا و شهرداری تهران در نقطه مطلوبی قرار دارد و مدیران شهرداری مقید به پاسخگویی به اعضای شورای شهر تهران هستند و هر هفته یک بار نیز جلسات بسیار خوبی بین آقایان زاکانی، چمران و سروری برگزار می‌شود.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

ارائه آخرین دستاوردها و هم‌اندیشی اهالی بازار سرمایه در نمایشگاه کیش

افزایش صادرات برنج پاکستان با عقب نشینی هند از بازار جهانی

اتریوم تبرئه شد؟

آمریکا برای مقابله با پیشرفت چین از متحدان کمک می‌گیرد

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

برداشت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بنزین

جدیدترین قوانین کارت شانس آلمان 2024

در دوماهه ابتدایی امسال چه تعداد وام خرید مسکن پرداخت شد؟

تحریم مانع رشد نشد/رشد اقتصادی در دولت شهید رئیسی چگونه بود؟

حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها بر اساس حوزه کاری و تخصص، تدوین قوانین کارآمد را در پی دارد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.