خدمت کمیته امداد به 82هزار خانواده در استان تهران رفاه و خدمات اجتماعی

خدمت کمیته امداد به 82هزار خانواده در استان تهران

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: 82 هزار خانوار در قالب 142 هزار نفر در استان تهران تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند که 2درصد جمعیت خانواری استان را تشکیل می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه رفاه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید ابوالفضل پرپنچی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به آخرین اقدامات و تلاش‌های این نهاد، اظهار کرد: 82 هزار و 276 خانوار در قالب 142 هزار و 463 نفر در استان تهران تحت پوشش ما قرار دارند که حدود 2درصد جمعیت خانواری استان را تشکیل می‌دهد.
وی افزود: در مجموع 73 هزار و 252 خانوار معیشت بگیر هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران ادامه داد: ما امروز به خانواده‌های یک نفره 420 هزار تومان، خانواده دو نفره 600 هزار تومان، خانواده سه نفره 840 هزار تومان، خانواده چهار نفره یک میلیون و 80 هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا یک میلیون و 320 هزار تومان پرداخت می‌کنیم.
وی تاکید کرد: هزار مرکز نیکوکاری در استان وجود دارد و کمک‌هایی به این جامعه هدف ارائه می‌شود.
پرپنچی با بیان اینکه 9024 خانوار مددجوی تک خدمتی تحت پوشش کمیته امداد استان تهران وجود دارد، اظهار کرد: بالغ بر 80 درصد از افراد تحت پوشش زنان سرپرست خانوار هستند.
وی بیان کرد: از میان خانوارهای تحت پوشش، 8786 خانوار دارای سرپرست سالمند و 2316 خانوار دارای سرپرست زندانی هستند.
پرپنچی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون به 243 نفر برای ازدواج کمک شده است. همچنین 4087 خانوار دارای بیمه های اجتماعی هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در ادامه به وضعیت حوزه مشارکتهای مردمی پرداخت و افزود: انچه که آمارهای حوزه مشارکتهای مردمی نشان میدهد حکایت از این دارد که تعداد ایتام تحت پوشش 5520 نفر و تعداد محسنین 17 هزار و 117 نفر است.
وی با اشاره به آمار خانواده‌های ایتام و محسنین، اظهار کرد: ما 87 هزار و 154 حامی از خانواده های ایتام و محسنین حمایت میکنیم که حدود 97 میلیاردتومان کمکهای 5 ماهه سال جاری بوده و از طریق اکرام و محسنین به خانواده ها کمک شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه 320 هزار و 844 صندوق صدقات در استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: مبلغ درآمدی صدقات در 5 ماهه سال جاری 23 میلیارد تومان بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران درباره آمار صندوق صدقات استان، اظهار کرد: 320 هزار و 844 صندوق صدقات در استان وجود دارد که در ماه سال جاری 23 میلیارد تومان جمع آوری شده است‌.
وی ادامه داد: 714 مرکز نیکوکاری و تشکلهای مردمی فعال نیز وجود دارد که درآمد آنها حدود 628 میلیارد بوده است و به جامعه هدف که نیازمندان تحت پوشش خود و نیازمندان تحت پوشش امداد است خدمات ارائه کردند. 
مدیرکل کمیته امداد استان تهران درخصوص اطعام مهدوی نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در سال جاری 2 میلیون و 843 هزار و 580 پرس غذای گرم میان نیازمندان به ارزش 279 میلیاردتومان توزیع شد. همچنین یک میلیون و 325 هزار و 193 مورد افطاری ساده و 219 هزار و 577 بسته غذایی توزیع شد. 
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در خصوص عملکرد معاونت خودکفایی و اشتغال طی 5 ماه گذشته بیان کرد: از 15 هزار و 324 خانوار در زمینه طرح های اشتغال حمایت شده اند. تاکنون 143 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و 277 مورد کاریابی صورت گرفته است. 
پرپنچی درباره آمار خودکفایی خانواده‌ها گفت: 451 خانوار در طول سال خودکفا شده اندکه 7072 نفر اموزش دیده‌اند.
وی همچنین درباره فبصت‌های شغلی ایجاد شده، توضیح داد: در مجموع 3606 مورد فرصت شغلی وجود دارد که جامعه هدف میتوانند استفاده کنند که در بحث اشتغال سقف وام 100 میلیون بوده و به 300 میلیون افزایش پیدا خواهد کرد.
مدیرکل کمیته امداد استان تهران در زمینه اقدامات فرهنگی نیز یادآور شد: 20 هزار و 770 دانش آموز و 1526 دانشجو تحت پوشش داریم. 
پرپنچی خاطرنشان کرد: 4060 نفر از اردوی تخصصی و زیارتی و 7154 نفر از مشاوره و روان درمانی استفاده کردند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: برای خرید 17 واحد و احداث 2 واحد مسکن مددجویان کمک کرده‌ایم و برای 198 واحد تعمیر و تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان اقدام صورت گرفته است.
انتهای پیام/ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

مقاصد به‏‏‌صرفه در سفرهای 2023

پلان مدرن برای تعاونی‌های مسکن

رکورد تاریخی تورم اروپا

شاید به وقت نوامبر

پافشاری بر سیاست شکست‌خورده فیلترینگ

کارنامه نیمساله سیاستگذار خودرو

مثلث رشد نرخ دلار

پایان وضعیت اضطراری صنایع جهان؟

مخاطب خاص پیام نظامی ایران

چک لیست اقتصاد شکننده

بازدارندگی هسته‌ای به مو بند است

سند رسمی رکود خانه‌سازی

خداحافظی با دوران کارت به کارت!

فروش متری مسکن از آبان آغاز می شود/اقشار کم درآمد« صاحبخانه» می شوند

برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

در سفر وزیر اقتصاد به استان خراسان رضوی چه گذشت؟

مهلت یک ماهه آزادسازی وثیقه سهام شرکت‌های دولتی

افزایش ظرفیتِ حمایت از گزارشگران فساد به زودی

درخواست انتشار اوراق اختیار فروش تبعی حداکثر در دو روز بررسی می‌شود

دنیای امروز دنیای میکروقدرت‌ها است

فناوری اطلاعات سفر را تسهیل کرده است

مسیر مهار تورم از کنترل ترازنامه بانک‌ها می‌گذرد/ 3 اثر منفی افزایش نرخ سود بانکی برای اقتصاد ایران

افزایش دما در برخی شهرها از 11 مهر/ پیش‌بینی بارش پراکنده در پایتخت

یورو بی مشتری ماند

برنامه‌ریزی برای رساندن گاز آذربایجان به جنوب‌شرق اروپا‌/ آیا یک میلیارد مترمکعب گاز‌ مشکل اروپا را حل می‌کند‌

فصل اقتصاد سایت تخصصی اقتصاد ایران

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.