اعتماد به مدیران جوان، ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی تولید و تجارت

اعتماد به مدیران جوان، ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - کسری غفوری گفت: پروژه کنستانتره سازی سنگان نشان داد نگاه و روش گروه توسعه ملی در اجرای مگاپروژه‌های ملی مناسب است.


به گزارش فصل اقتصاد، ریس هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی اظهار داشت: طی تفاهم نامه‌ای که شهریور سال 1391 مابین ایمیدرو و شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی منعقد شد دو پروژه بزرگ تولید کنسانتره سنگ آهن با طرفیت سالیانه 5/2 میلیون تن و تولید گندله با ظرفیت سالیانه 5/2 میلیون تن در سنگان کلید خورد که پنج شنبه گذشته کنسانتره سازی با حضور معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.
وی ادامه داد: سنگان منطقه ویژه و خاص و مملو از مواد معدنی خدادادی است که طی چند سال اخیر و با پیگیری‌های جدی دولت‌های یازدهم و دوازدهم، به عنوان مأمن و مجمع شرکت‌ها و مجموعه‌های فعال و صاحب نام، به یک مجموعه صنعتی و معدنی بزرگ و نامدار تبدیل شده است که سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف آن کماکان ادامه دارد و تا سال‌ها موجب رونق اقتصادی و اشتغال برای مردم منطقه و کشور خواهد بود.
قائم مقام مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی ضمن اشاره به اهمیت تاسیس و حمایت از این شرکت از سوی بانک ملی و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی افزود: یکی از دستاورد‌های رویکرد گروه توسعه ملی در چند سال اخیر اعتماد و بهره گیری از پتانسیل مدیران جوان و با انگیزه بوده که اثر این نگاه منصفانه در انتخاب مدیران، همدلی بیش از گذشته و تسریع دراجرای امور و به ثمر نشستن طرح‌ها و پروژه‌ها حتی بیش از فرارسیدن ددلاین آن‌ها بوده است.
غفوری ضمن اشاره به حضور کمتر از یکسال خود در شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی ادامه داد: باتوجه به مسئولیت نظارت و پاسخگویی مدیرعامل در تمامی حوزه‌های کاری و اجرایی شرکت بعضاً شرکت‌ها دچار بوروکراسی و روزمرگی می‌شوند که در گروه توسعه ملی با تقسیم وظایف در هیات مدیره و استفاده از مدیران جوان این مسئله به بهترین نحو مرتفع و اداره شرکت‌ها با همدلی و پویایی به پیش می‌رود و هم در زمان و هم در هزینه‌ها مدیریت و صرفه جویی مناسبی صورت می‌گیرد.
عضو سابق هیات مدیره شرکت طلای زرشوران با اشاره به لزوم تمرکز بر روی حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از رویکرد‌هایی که تاثیر بسزایی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد، حمایت از ورود مدیران جوان در کنار مدیران با تجربه و اعتماد به تخصص، تعهد، انگیزه و روحیه تلاشگری آنان است که هم موجب تسریع در امور می‌شود و هم نظام مدیریتی آتی کشور با تربیت و آمادگی این افراد تضمین شده و از آزمون و خطای مجدد جلوگیری می‌کند.
غفوری ادامه داد: امیدوارم با توجه به جدیت و سرعت عمل دراجرای امور، همچون کنسانتره سازی که چهار ماه پیش از ددلاین برنامه‌ای به تولید رسید، گندله سازی هم تا سال آینده و پیش از پیش بینی برنامه‌ای افتتاح و فعالیت خود را آغاز نماید.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد: با همین روند، انگیزه و تلاش طبق برنامه ریزی صورت گرفته در طرح توسعه این شرکت، ظرفیت تولید سالانه هریک از واحد‌های تولید کنسانتره و گندله در آینده به میزان 5 میلیون تن افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

ارائه آخرین دستاوردها و هم‌اندیشی اهالی بازار سرمایه در نمایشگاه کیش

افزایش صادرات برنج پاکستان با عقب نشینی هند از بازار جهانی

اتریوم تبرئه شد؟

آمریکا برای مقابله با پیشرفت چین از متحدان کمک می‌گیرد

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

برداشت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بنزین

جدیدترین قوانین کارت شانس آلمان 2024

در دوماهه ابتدایی امسال چه تعداد وام خرید مسکن پرداخت شد؟

تحریم مانع رشد نشد/رشد اقتصادی در دولت شهید رئیسی چگونه بود؟

حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها بر اساس حوزه کاری و تخصص، تدوین قوانین کارآمد را در پی دارد

منابع درآمدی مالیاتی صرف برطرف کردن محرومیت ها می شود

پاسخ کاندیداهای ریاست‌جمهوری به سوال‌های اقتصادی کلی و کوتاه بود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.