کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای برگزار می‌شود بانک، بیمه و بورس

کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای برگزار می‌شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - دومین کنفرانس ملی فرهنگ ‌سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای و دومین جایزه مسئولیت‌ اجتماعی مدیریت، توسط انجمن مدیریت ایران و همکاری دانشگاه خاتم و با همکاری بانک‌پاسارگاد برگزار می‌شود.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی بانک‌پاسارگاد، این توسط انجمن مدیریت ایران و همکاری دانشگاه خاتم و با مشارکت و حمایت سازمان‌ها و نهادهای مختلف علمی و اقتصادی و به ریاست دکتر مجید قاسمی رییس هیأت‌مدیره انجمن مدیریت ایران و رئیس دانشگاه خاتم و با همکاری بانک‌پاسارگاد، درتاریخ‌های 24 و 25 بهمن سال 1396 برگزار خواهد شد.
دکتر آذر صائمیان دبیر این کنفرانس با اعلام این خبر گفت: توسعه و ترویج فرهنگ سازمانی مبتنی بر اخلاق حرفه‌ای در نظام فکری فردی، سازمانی و اجتماعی، دستیابی به ارزش‌ها و الگوهای مناسب رفتار حرفه‌ای در توسعه پایدار و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و کاربردی در فرهنگ‌سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای از اهداف برگزاری این کنفرانس است.
وی در ادامه با اشاره به محورهای کنفرانس که در سه گروه حوزه فردی، حوزه سازمانی و حوزه اجتماعی طبقه‌بندی می‌شوند، افزود: روانشناسی اخلاق فردی، سبک زندگی و رفتار مبتنی بر اخلاق، شاخص‌های توسعه اخلاقی، قوانین طلائی اخلاق فردی(Golden Rules)و چالش‌های ارزشی، اخلاقی و راهکارهای بهبود آن در حوزه فردی، ابعاد و مؤلفه‌های نظام اخلاقی– فرهنگی در سازمان‌ها، منشور اخلاقی و نحوه تدوین آن، راهبردهای فرهنگ سازمانی مبتنی بر کسب تعالی اخلاقی، الگوسازی و توسعه اخلاق حرفه‌ای در مدیران بخش دولتی- خصوصی، ارزیابی و حسابرسی فرهنگی و ارزشی در سازمان‌ها و مبانی اخلاقی فناوری‌ها (فناوری‌های همگرا در چارچوب توسعه پایدار) در حوزه سازمانی، اخلاق و محیط‌زیست، راهبردهای اخلاق در مسئولیت‌اجتماعی، ابعاد و مؤلفه‌های شهروند حرفه‌ای(حقوق شهروندی- رفتار شهروندی)، اخلاق در رسانه‌ها و فضای مجازی و اخلاق، اقتصاد، قانون در حوزه اجتماعی از مؤلفه‌های این کنفرانس هستند.
رئیس شورای سیاست‌گذاری مجله مدیریت، همچنین با اشاره به برگزاری دومین جایزه مسئولیت‌اجتماعی مدیریت، که همزمان با کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی برگزار می شود، چهار محور اصلی این مهم را برشمرد و ادامه داد: مسئولیت مدیریت، مسئولیت اقتصادی (سودآوری که فلسفه وجودی شرکت است)، مسئولیت قانونی (پیروی از قوانین که مشخص‌کننده میزان پایبندی و تعهد سازمان‌ها به قوانین و مقررات است)، مسئولیت اخلاقی (میزان تعهد و پایبندی به موضوعات اخلاقی به‌عنوان مهم‌ترین بخش از عملکرد که سایر مسئولیت‌ها را نیز تحت‌الشعاع خود قرار می‌دهد) و مسئولیت داوطلبانه و بشردوستانه از محورهای مسئولیت‌های اجتماعی هستند. در جایزه مسئولیت‌اجتماعی مدیریت، 20 زیرمعیار از این 5 محور در سازمان‌ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به این نکته که موضوع اخلاق حرفه‌ای با فرهنگ سازمانی عجین است، اظهار داشت: نهادینه‌سازی اخلاق حرفه‌ای، پیش‌شرط موفقیت سازمان‌ها است و اشاعه آن می‌تواند به تقویت فرهنگ سازمانی کمک کند.
صائمیان با بیان اینکه رعایت اصول اخلاقی به مزیت رقابتی سازمان‌ها کمک می‌کند، افزود: اگر هدف‌های اخلاقی را به خوبی شناسایی کنیم و به‌عنوان اصول پایه اخلاق حرفه‌ای قرار دهیم، می‌توانیم به پایبندی سازمان‌ها به مسئولیت‌های اجتماعی، امیدوار باشیم.

وی با تأکید بر این نکته که 500 شرکت برتر دنیا پایبندی خود را به موضوعات مسئولیت اجتماعی و اخلاق حرفه‌ای در قالب تدوین و اجرای استراتژی های سازمانی نشان داده‌اند، تصریح کرد: در دومین کنفرانس فرهنگ سازمانی، مفاهیم ساده در اخلاق حرفه‌ای مدیریت تبیین خواهد شد؛ موضوعاتی که اکنون به چالش مهم بهره‌وری و اثربخشی سازمان‌ها تبدیل شده‌اند.
دبیر کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی از مسئولیت‌پذیری، پاسخگویی، داشتن حق دسترسی به اطلاعات و انتخاب، عدالت و انصاف، سلامت اداری، شفافیت، استقلال حرفه‌ای، خودفهمی، بی‌طرفی و ... به عنوان برخی از این مفاهیم یاد کرد و گفت: با عمیق شدن در مفاهیم اخلاق حرفه‌ای، سازمان می‌تواند در بحث حرفه‌ای شدن، به شرایط مطلوبی دست پیدا کند.
وی با ذکر تعریف کوتاهی از اخلاق حرفه‌ای تأکید کرد: اخلاق حرفه‌ای می‌گوید که شما حق دارید و من به‌عنوان سازمان، وظیفه دارم تا به نیازها و خواست‌های شما پاسخگو باشم.
به گفته صائمیان، در اخلاق حرفه‌ای باید فراتر از معیشت زندگی، فکر کنیم و فرد باید نیازهای جامعه را به نیازهای خود ترجیح دهد. دبیر کنفرانس فرهنگ‌سازمانی با بیان این نکته که باید روی بحث فرهنگ سازمانی کار جدی انجام دهیم تا نتایج آن را در فعالیت سازمان‌ها مشاهده کنیم، افزود: فرهنگ در عقاید، باورها و هنجارها نهفته است و می‌تواند به رشد فردی و سازمانی ما کمک کند.
وی بیشترین ضعف سازمان‌ها را ناشی از نپرداختن به مسئولیت مدیریت عنوان کرد و تصریح کرد: بالاترین امتیاز در این دومین جایزه مسئولیت‌اجتماعی مربوط به حوزه مسئولیت مدیریت و اقتصادی خواهد بود. چراکه اگر سازمانی به این بخش توجه ویژه کند، خود به خود مسئولیت‌ اجتماعی در حوزه بشردوستانه را نیز انجام خواهد داد.
دبیر کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با اشاره به این نکته که ارزیابی جایزه مسئولیت‌اجتماعی در سازمان‌های دولتی با بخش خصوصی یا عام‌المنفعه تفاوت دارد، اعلام کرد که از مؤسسات عام‌المنفعه و خیریه بابت ثبت‌نام در جایزه مسئولیت‌اجتماعی مدیریت، هزینه‌ای دریافت نخواهد شد و این مؤسسات به‌صورت رایگان ممیزی خواهند شد.
وی با تأکید بر این نکته که ارزیابی‌ها متعهدانه و مسئولانه خواهد بود، تصریح کرد: ارزیابانی برای ارزیابی و ممیزی انتخاب خواهند شد که خوشنام، حرفه‌ای و دارای سوابق ارزیابی در جوایز معتبر بوده و به مفاهیم مسئولیت اجتماعی آشنایی کامل داشته‌باشند.
صائمیان با اشاره به این نکته که مهلت ارسال مقالات به این کنفرانس تا پایان دی ماه سال جاری تمدید شده‌است ادامه داد: تمامی مقالات پذیرفته‌شده در کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی، به‌صورت رایگان در پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC) و سیویلیکا ( (CIVILICAنمایه و منتشر خواهد شد. وی همچنین خاطرنشان کرد: در عین حال، ارائه تجربیات مدیران موفق در فرهنگ سازمانی، ارائه مقالات برتر دانشجویی و برگزاری پنل‌های تخصصی و کارگاهای آموزشی از برنامه‌های جانبی این کنفرانس خواهند بود. وی ادامه داد: مکاتباتی با آقای پروفسور دانیل دنیسون و پروفسور ادگار شاین داشتیم و امیدوار هستیم که بتوانیم از سخنرانی این اساتید در کنفرانس بهره بگیریم.
وی همچنین از بانک‌پاسارگاد و شرکت‌های سرمایه‌گذاری پارس‌آریان، میدکو، فناپ، داتین، خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد، بیمه‌پاسارگاد، گروه ارزش‌آفرینان پاسارگاد، نسیم سلامت پاسارگاد، لیزینگ پاسارگاد، گسترش انرژی پاسارگاد و بیمه اتکایی ایرانیان به عنوان حامیان مالی طلایی و دانشگاه‌های خاتم، خواجه نصیرالدین‌طوسی، شهید بهشتی، پیام نور و قم و 10 انجمن علمی و مدیریتی و ... به عنوان حامیان معنوی این کنفرانس نام برد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.