بهبود زندگی 6.6 میلیون نفر فرسوده نشینان تا پایان برنامه ششم راه و شهرسازی

بهبود زندگی 6.6 میلیون نفر فرسوده نشینان تا پایان برنامه ششم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم کیفیت زندگی 6.6 میلیون نفر از ساکنان بافت های فرسوه ارتقا یابد گفت: پروژه سیروس تهران دو ساله تحویل داده می‌شود.

عباس آخوندی در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت پروژه 100 واحدی محله سرویس تهران با بیان اینکه این پروژه آغاز تغییر نگرش نسبت به شهرسازی و ساخت و ساز مسکن است، گفت: محله سیروس در قلب تهران قرار داشته و تاکید ما بر این است که به جای آنکه پروژه ساخت وساز در بیابانها انجام شود به مرکز شهر بر می گردیم که تمام هویت تاریخی و فرهنگی شهر در آن قرار دارد ضمن آنکه زیربناهای اقتصادی و اجتماعی نیز در دسترس است.
وی ادامه داد: راحتی کار در نوسازی محله های فرسوده بر این است که زندگی در این محله ها جریان دارد و نیاز نیست زندگی را به بیابان ببریم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف از اجرای این پروژه ها ارتقا کیفیت زندگی است، تصریح کرد: برعکس گذشته که در بحث بهسازی بافت های فرسوده، تراکم بالا داده می شد و در محله های قدیمی برج سازی و محله های پرتراکم و خفه ایجاد می کردندکه در همین محله سیروس نیز این موضوع مشهود است قرار است در این پروژه تراکم 120 درصد در 10 هزار متر مربع واگذار شود.
آخوندی با تاکید بر اینکه در کنار این ساخت و سازها نیاز به مجتمع های روبنایی مانند مدارس، درمانگاه و سایر خدمات مورد نیاز مردم همزمان با ساخت مسکن باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: مباحث زیربنایی مانند شبکه آب و فاضلاب و سایر تاسیسات زیربنایی محله در صورت نیاز باید مورد بازنگری قرار گیرد.
آخوندی اظهار داشت: در این ساخت و سازها معماری به صورت سبک ایرانی بوده و آپارتمان نشینی همراه با ساخت حیاط برای هر واحد است و قرار است همه آپارتمانها دارای حیاط مستقل و غیرمشرف باشند. بنابراین موضوع معماری ایرانی و اسلامی با شرایط فعلی تلفیق می شوند تا از جریان سوداگرانه که در شهر جریان دارد و فقط با فروش تراکم و تضییع حقوق مردم می خواهد شهر را اداره کند از آن دور می شویم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی این پروژه تک واحدی نبوده و بدنبال آن 25 هزار واحد مسکونی در بافت های نابسامان شهرهای مختلف ایران ساخته خواهد شد.
وی تاکید کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه باید 66 هزار هکتار بافت نابسامان مورد بازنگری و نوسازی قرار گیرد. اگر برای هر هکتار 100 نفر در نظر بگیریم مفهومش این است که بیش از 6.6 میلیون نفر در این محله ها می توانند ارتقا کیفیت زندگی داشته باشند که نشان می دهد شهرهای ما در وضعیت موجود ظرفیت زیادی برای جمعیت پذیری دارند و نیازی به این نیست که مردم را به بیابانها ببریم. من با سیاست گذشته که هزاران میلیارد تومان پول کشور را تضییع کردند مخالف بوده و هستم.
وزیر راه و شهرسازی اجرای این پروژه (پروژه 100 واحدی سیروس) را دو ساله عنوان کرد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خواربارفروشان، مشاوران املاک و آرایشگران در صدر دارندگان شناسه یکتا

خطوط 8 و 9 مترو از جنوب شرق تهران می‌گذرد

تصادف 2 خودرو در پایتخت و جان‌باحتن 2 جوان + تصاویر

پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا 4 برابر میانگین حساب

ترمز دوباره جنرال‌موتورز

آی‌مسیج اپل برای مقابله با فناوری های شکستن رمزنگاری ارتقا یافت

پیش‌بینی تورم روسیه

قیمت نفت اندکی بالا رفت

وال استریت بیت‌کوین را پایین کشید

جزئیات مشاغل خانگی در سال 1401

تشکیل شورای گفتگوی بخش تعاون با رویکرد افزایش صادرات

کاهش نرخ فوتی‌های ناشی از حوادث شغلی در کشور

60 درصد مردم آرژانتین در فقر به سر‌می‌برند

سقوط چشم‌انداز رشد غول اقتصادی اروپا

80 درصد اشتغال خانگی در دست زنان!

بدهی جهانی رکورد زد

تعرفه برق خودروهای برقی تجاری است/ به دنبال توسعه زیرساخت ها هستیم

کارخانه تولیدکننده تراشه گوشی هواوی تحریم شد

31 استان تحت پوشش پایش هوشمند اراضی هستند/ لزوم حفاظت از 5 میلیون هکتار اراضی مرغوب

ماموریت شهرداران تا 2030

شارژ بورس از بازار پول

فرود تورم حوالی هدف

صادرات غذا در تله بی‌برنامگی

طلای جهانی برنده مسابقه با دلار شد

جاده چالوس ساعت 8 صبح فردا بازگشایی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.