سود 18 درصدی سازنده از پروژه محله سیروس راه و شهرسازی

سود 18 درصدی سازنده از پروژه محله سیروس

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: در پروژه 100 واحدی محله سیروس تهران سازنده در پایان 2 سال ساخت و ساز اصل سرمایه به همراه 18 درصد سود را از فروش واحدها بر می دارد.

هوشنگ عشایری در حاشیه مراسم کلنگ زنی ساخت پروژه 100 واحدی محله سرویس تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای اولین بار در کشور برنامه بازآفرینی شهری را برای 334 محله تدوین کردیم که سالانه 25 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.
وی ادامه داد: این میزان سرمایه گذاری در 4 محور ساخت و توسعه زیربناها، روبناها و مسکن و همچنین توانمندسازی ساکنان محله های هدف هزینه می‌شود. نقش دولت در این سرمایه گذاری 3 به 8 است. یعنی سرمایه ای که دولت به این موضوع خواهد پرداخت، اهرمی مطلق بوده و با سرمایه گذاری سالانه 7 هزار میلیارد تومان در محلات هدف نوسازی می تواند در تامین مالی 25 هزار میلیارد تومان نقش آفرینی کند.
سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران افزود: یکی دیگر از اتفاقات تازه ای که با این پروژه رقم خورد تغییر رویکرد در ساخت و ساز مسکن از پروژه محور به محله محور است. در گذشته در محلات هدف، واحدهای فرسوده را دولت خریداری و تسطیح می کرد اما پروژه ای در آن اجرا نمی شد.
عشایری ادامه داد: ولی در رویکرد جدید، دولت از این اراضی استفاده کرد و در صورت تصویب در لایحه بودجه سال آینده به صورت قانون درخواهد آمد. بر اساس این پیشنهاد در لایحه بودجه 97، اراضی در اختیار توسعه گران قرار داده شده و بدون آنکه نفعی به دولت برسد، سازنده اقدام به ساخت مسکن خواهد کرد.
سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران تاکید کرد: 25 هزار واحد مسکونی ظرفیت ساخت و ساز در اراضی متعلق به دولت است که در بافت فرسوده واقع شده و شامل 40 شهر و 100 محله می‌شود.
وی ادامه داد: به استانها نیز ابلاغ شده تا بین یک هفته تا یک ماه تاخیر نسبت به کلنگ زنی پروژه محله سیروس تهران اقدام به ساخت و ساز در این شهرها کند و آن را در اختیار توسعه گران قرار دهد.
عشایری در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص نحوه طراحی و متراژ واحدهای پروژه 100 واحدی محله سیروس تهران خاطرنشان کرد: این واحدها شبیه هم نبوده و بسته به بافت محله تغییر می کند. واحدهای این پروژه از 65 تا 110 متر مربع متغییر است ضمن اینکه ارائه خدمات عمومی و ساخت فضای سبز و باز برای تعامل مردم نیز در آن دیده شده است.
سرپرست شرکت عمران و بهسازی شهری ایران درباره تئوری زمین صفر برای واگذاری به سازندگان و ساخت و ساز در بافت های فرسوده اظهار داشت: قرار نیست زمین صفر به معنی حذف قیمت زمین و کاهش قیمت مسکن باشد بلکه سرمایه گذاران ترغیب می شوند که تا در بافت سرمایه گذاری کنند. در این صورت سرمایه گذار قیمت ساخت را از خریدار دریافت می کند و به این معنی نیست که پول زمین پس داده می‌شود بلکه دولت انتفاعی در آن ندارد.
وی افزود: زمین صفر به این معنی است که دولت سودی عایدش نخواهد شد و اگر قرار باشد دولت از واحدهای ساخته شده برای خود بردارد این کار را انجام نمی دهد. بلکه پیمانکار صرفا 18 درصد سود ساخت می گیرد. به این معنا که سازنده هزینه سرمایه گذاری به همراه 18 درصد سود خود را از قیمت فروش واحدها برخواهد داشت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.