وام قرض‌الحسنه 40 میلیونی به زوجین برای ثبت‌نام در صندوق یکم بازار

وام قرض‌الحسنه 40 میلیونی به زوجین برای ثبت‌نام در صندوق یکم

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل بانک عامل حوزه مسکن از امکان پرداخت تسهیلات قرض الحسنه 40 میلیون تومانی به زوجین برای افتتاح حساب در صندوق مسکن یکم خبر داد.

محمد هاشم بت‌شکن در مراسم کلنگ زنی آغاز ساخت پروژه 100 واحدی محله سیروس تهران با بیان اینکه ساخت و ساز، اشتغال آفرینی بالایی دارد، گفت: به ازای هر واحد مسکونی متوسط متراژ دو نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می شود.
وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم برنامه های خوبی برای اعطای تسهیلات نوسازی به انبوه سازان اجرا شد که در پایان سال گذشته 70 درصد رشد اعطای تسهیلات ساخت مسکن برای 140 هزار واحد مسکونی داشتیم.
مدیرعامل بانک مسکن افزود: همچنین در سال گذشته 70 هزار میلیارد تومان تسهیلات خرید مسکن برای 1501 واحد مسکونی پرداخت شد و در 9 ماهه ابتدای امسال نیز 55 درصد رشد در تعداد تسهیلات خرید مسکن و 23 درصد رشد در تعداد واحدهای مسکونی خریداری شده را شاهد بودیم.
وی با اشاره به تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم که با سود 8 درصد در بافت فرسوده و 9.5 درصد در سایر مناطق و بازپرداخت 12 ساله اعطا می شود، گفت: تاکنون 334 هزار فقره سپرده در این صندوق افتتاح شده که میانگین رسوب پول در این حساب ها 22.5 میلیون تومان به ازای هر حساب است و از این محل 60 هزار میلیارد ریال تجهیز منابع در بانک اتفاق افتاده است.
بت‌شکن تصریح کرد: در سال گذشته بانک مسکن برای بافت فرسوده از مجموع 36 هزار فقره تسهیلات پرداخت شده در نظام بانکی، برای 32 هزار واحد فرسوده تسهیلات نوسازی پرداخت کرد.
به گفته مدیرعامل بانک مسکن، قرار بود سالانه 300 هزار تسهیلات نوسازی بافت فرسوده پرداخت شود ولی از آنجایی که سازمان برنامه و بودجه نتوانست مابهالتفاوت یارانه سود را پرداخت کند، این اتفاق رخ نداد، ولی بانک مسکن در حال حاضر تسهیلات نوسازی بافت فرسوده به مبلغ 40 میلیون تومان و با سود 18 درصد پرداخت می کند که در صورتی که یارانه این سود از سازمان برنامه و بودجه تامین شود، نرخ سود به 9 درصد می رسد.
وی ادامه داد: قرار است دولت 2 هزار و 500 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی نزد بانک مسکن سپرده گذاری کند و همین مقدار را نیز به عنوان آورده بانک برای اعطای تسهیلات نوسازی بافت فرسوده اختصاص دهد که در این صورت می توانیم برای 100 هزار واحد مسکونی فرسوده، وام 50 میلیون تومانی نوسازی با نرخ 9 درصد تامین کنیم.
بت شکن افزود: در کمیسیون عمران مجلس نیز تصویب شد که هر زوج برای تامین 40 میلیون تومان اولیه افتتاح حساب در صندوق یکم از محل تسهیلات قرض الحسنه نظام بانکی، وام به مبلغ 20 میلیون تومان صرفا به شرط افتتاح حساب صندوق مسکن یکم دریافت کنند که اگر این مصوبه کمیسیون عمران در صحن علنی مجلس به تصویب برسد، گام مهمی برای تامین مبلغ اولیه افتتاح حساب در صندوق یکم برداشته خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد: در سال 97 به انبوه سازان نیز تسهیلات نوسازی بافت فرسوده و به ازای هر واحد 40 میلیون تومان با 2 درصد کاهش سود نسبت به نرخ سود مصوب پرداخت خواهیم کرد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

موفقیت کانادا در کاهش تورم

سقوط قیمت دلار جهانی

سقوط 80 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در دومین اقتصاد بزرگ جهان

بار هوش مصنوعی توسط 5G سبک‌تر می‌شود!

انتشار اوراق سپرده 30 درصدی باید ادامه یابد/ باید جلوی تشدید ناترازی نظام بانکی گرفته شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.