چارچوب زمانی کاهش سهم بیمه‌های اتکایی بیمه مرکزی بیمه

چارچوب زمانی کاهش سهم بیمه‌های اتکایی بیمه مرکزی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - سهم اتکایی اجباری بیمه مرکزی به طور تدریجی و تا پایان برنامه ششم توسعه در بیمه‌های غیر زندگی از 15درصد به 10درصد و در بیمه‌های زندگی از 25درصد به 20درصد کاهش خواهد یافت .
به گزارش فصل اقتصاد، در اجرای بند ب ماده 21قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه مبنی بر «کاهش تدریجی سهم بیمه اتکایی اجباری»، سهم اتکایی اجباری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بطور تدریجی و تا پایان برنامه ششم توسعه در بیمه‌های غیر زندگی از 15درصد به 10درصد و در بیمه‌های زندگی از 25درصد به 20درصد کاهش خواهد یافت .
بر اساس بند ب ماده 21قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، به‌ منظور مردمی‌شدن اقتصاد و کاهش نقش تصدی‌گری دولت در صنعت بیمه و بر اساس اصلاح نظام نظارت تعرفه‌ای، بیمه مرکزی مکلف است نسبت به کاهش تدریجی نقش تصدی‌گری خود و کاهش بیمه اتکایی اجباری در صنعت بیمه بازرگانی اقدام کند .
عبدالناصر همتی؛ رییس کل بیمه مرکزی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا با اعلام این چارچوب زمانی خاطرنشان کرد: سهم بیمه‌های اتکایی اجباری بیمه مرکزی مطابق با قانون، در طول سال‌های اجرایی شدن برنامه ششم بتدریج کاهش خواهد یافت .
وی افزود: براساس پیش بینی‌های انجام شده تا پایان برنامه ششم توسعه، سهم اتکایی اجباری بیمه‌های غیر زندگی که در حال حاضر 15درصد است به 10درصد و سهم اتکایی اجباری بیمه‌های زندگی که 25درصد است به 20درصد کاهش خواهد یافت .
رییس شورای عالی بیمه توضیح داد سهم بیمه‌های اتکایی که بعد از پایان برنامه ششم نزد بیمه مرکزی باقی می‌ماند نیز بیشتر به عنوان ابزار نظارتی مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا نهاد ناظر از این راه بتواند کنترلی بر شرکت‌های بیمه گر داشته باشد . به گزارش ایبِنا، همتی ادامه داد که بعد از برنامه ششم توسعه 90درصد بیمه‌های اتکایی بیمه‌های غیر زندگی و 80درصد بیمه اتکایی بیمه‌های زندگی نزد شرکت‌های بیمه یا بیمه اتکایی دیگر باقی می‌ماند تا بتوانند از آن بهره برداری کنند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هنر بخشیدن خود

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.