سال 2017 امن‌ترین سال مسافرت‌های هوایی اقتصاد جهان

سال 2017 امن‌ترین سال مسافرت‌های هوایی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طبق گزارش یک شرکت مشاور و یک گروه امنیت هوایی که سوانح هوایی را ثبت می‌کند، سال گذشته خطوط هوایی جهان هیچ مرگ‌ومیری را بر اثر سانحه هوایی ثبت نکردند.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از رویترز، طبق گزارش یک شرکت مشاور و یک گروه امنیت هوایی که سوانح هوایی را ثبت می‌کند، سال گذشته خطوط هوایی جهان هیچ مرگ‌ومیری را بر اثر سانحه هوایی ثبت نکردند و به این ترتیب سال 2017 به امن‌ترین سال تاریخ مسافرت هوایی تبدیل می‌شود.
شرکت مشاور هوانوردی هلندی تو70 و شرکت شبکه امنیت هوایی، هردو گزارش دادند که در سال 2017 هیچ مرگ‌ومیری در ارتباط با هواپیماهای مسافربری وجود نداشته است. آدریان یانگ از تو70 گفت: 2017 ایمن‌ترین سال تاریخ صنعت هوانوردی بوده است.
تو70 تخمین زده است که نرخ سوانح منجر به مرگ برای پروازهای هواپیماهای مسافربری بزرگ، 0.06 سانحه در هر 1 میلیون پرواز، یا 1 سانحه در هر 16 میلیون پرواز است.
شرکت شبکه امنیت هوایی هم گزارش داد که در سال 2017 هیچ مرگ‌ومیری در هواپیماهای مسافر بری جت ثبت نشده است اما در کل خطوط هوایی 10 سانحه مرگبار اتفاق افتاد که منجر به کشته شدن 44 نفر در هواپیماها و 35 نفر در روی زمین شد. این سانحه‌ها شامل سقوط هواپیماهای باری و هواپیماهای مسافربری توربینی ملخ‌دار بوده‌اند.
در مقایسه باید به 16 حادثه و 303 کشته در سوانح هوایی خطوط هوایی جهان در سال 2016 اشاره داشت.
مرگبارترین سانحه سال گذشته در ژانویه اتفاق افتاد و یک جت باربری ترکیه در یک روستا در قرقیزستان سقوط کرد و علاوه بر 4 خدمه خود، 35 نفر را در روی زمین به کام مرگ فرستاد.
شرکت شبکه امنیت هوایی اعلام کرد که سال 2017 هم از لحاظ تعداد سوانح مرگبار و هم از لحاظ تعداد مرگ‌ومیر، ایمن‌ترین سال تاریخ هوانوردی بوده است.
در طول 2 دهه گذشته مرگ‌ومیرهای هوانوردی در جهان به شکل مداومی کاهش یافته‌اند. طبق اعلام شرکت شبکه امنیت هوایی، همین اواخر در سال 2005 میزان مرگ‌ومیر در سوانح هوایی جهان به رقم 1015 نفر می‌رسید.
آخرین سقوط مرگبار یک هواپیمای مسافری جت در آمریکا در فوریه 2009 رخ داد که در سقوط پرواز کولگان‌ایر3407 در نزدیکی نیویورک، 49 نفر از سرنشینان هواپیما و یک نفر در روی زمین جان خود را از دست داد.
در سال 2016 در حوادث هوایی آمریکا 412 نفر جان خود را از دست دادند اما همه آنها در حوادث مربوط به هواپیماهای با کاربری‌هایی عمومی غیر از مسافربری اتفاق افتاده بود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

جزئیات بیمه‌ اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان

«ارسلان مالکی»سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن شد

حدود 200 هزار واحد مسکونی نهضت ملی در روستاها وارد فاز اجرا شد/میانگین پیشرفت فیزیکی واحدها 60 درصد است

تمامی ارکان دولت در اجرای قانون جهش تولید مسکن همراهی کنند

افزایش 46 درصدی بودجه پیشنهادی سازمان مجری برای 1402+ پیوست

حمل و نقل هوایی ایران در شاخص اعزام و پذیرش مسافر، در جایگاه سوم منطقه قرار دارد

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن تعیین شد

مصرف گاز روز گذشته رکورد زد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.