قیمت نفت خام آمریکا به بالای 61 دلار جهش کرد اقتصاد جهان

قیمت نفت خام آمریکا به بالای 61 دلار جهش کرد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - قیمت‌های نفت در روز چهارشنبه با انتشار داده‌های اقتصادی قوی از آمریکا و آلمان، نزدیک به 2 درصد جهش کرد.

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از رویترز، قیمت‌های نفت در روز چهارشنبه با انتشار داده‌های اقتصادی قوی از آمریکا و آلمان، نزدیک به 2 درصد جهش کرد.
قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریکا در ساعت 20:37 دقیقه به وقت تهران، با 98 سنت یا 1.6 درصد افزایش برای اولین بار از جون 2015 از 61 دلار فراتر رفت، و به 61.35 دلار برای هر بشکه رسید. این شاخص نفتی در معاملات امروز تا رکورد 61.50 دلار به ازای هر بشکه بالا رفت.
بنچ مارک بین‌المللی قیمت نفت خام، برنت، در همین زمان با 89 سنت یا 1.3 درصد افزایش در قیمت هر بشکه 67.46 دلار معامله شد. در معاملات امروز، قیمت نفت برنت تا رکورد 67.62 دلار برای هر بشکه افزایش یافت که بالاترین سطح آن از ماه می 2015 تا کنون است.
نرخ بی‌سابقه پایین بی‌کاری در آلمان و اوج گرفتن شاخص تولید این کشور که نشان می‌دهد تقاضا برای انرژی به شکل قدرتمندی رشد خواهد کرد، باعث بالا رفتن قیمت چندین کالای با ارزش جهان شده است که نفت هم در میان آن‌هاست.
گزارش داده‌های تولید و ساخت‌وساز در آمریکا هم انتظارات برای سال اقتصادی قدرتمند این کشور در 2018 را تقویت کرده است. میانگین صنعتی داو جونز به رکورد جدیدی دست یافته است.
از سوی دیگر گسترش هوای سرد و یخبندان در سواحل شرقی آمریکا باعث بالا رفتن قیمت نفت مخصوص گرمایش در آمریکا شد و تعداد بیشتری از نفت‌کش‌های حامل دیزل و نفت گرمایشی را از اروپا به سمت آمریکا کشاند.
افزایش قیمت نفت علی‌رغم این اتفاق افتاد که نشانه‌هایی از آن دیده می‌شود که حفاران آمریکایی با بالا رفتن قیمت‌ها، به افزایش تولیدات خود ادامه خواهند داد. تولید نفت خام آمریکا به سرعت به سوی رسیدن به رکورد تاریخی بیش از 10 میلیون بشکه در روز، که در دهه 1970 ثبت شده بود، پیش می‌رود.
برخی تحلیل‌گران می‌گویند که قیمت‌های اخیر که با رکوردهای اواسط 2015 برابری می‌کنند، در سایه گمانه‌زنی‌های تاجران ناپایدار خواهد بود. تعداد کسانی که پیش‌بینی می‌کنند قیمت نفت همچنان به بالا رفتن خود ادامه خواهد داد در هفته‌های اخیر به شدت افزایش یافته در حالی که تعداد کسانی که پیش‌بینی می‌کنند قیمت‌ها کاهش خواهد یافت، آب رفته است.
با وجود این واگرایی معمولا پس از چنین افزایش قیمتی، قیمت‌ها افت می‌کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هنر بخشیدن خود

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.