قول معاون وزیر نیرو در راستای پایداری برق خوزستان نفت و انرژی

قول معاون وزیر نیرو در راستای پایداری برق خوزستان

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق گفت: به خوزستانی‌ها این قول را می دهم که وزارت نیرو، صنعت برق کشور و شرکت توانیر و استاندار و شرکت‌های مستقر در بخش‌های مختلف تولید، انتقال و توزیع برق در استان همه توان خود را به کار می برند تا برق پایداری را برای استان خوزستان با توجه به رشد مصرف برق ایجاد کنیم.

هوشنگ فلاحتیان، (یکشنبه 10 دی ماه) در حاشیه افتتاح پست 132کیلو ولت کوی ملت اهواز در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: خوزستان یکی از استان هایی است که بیشترین میزان مصرف انرژی را دارد، بنابراین اهمیت ویژه‌ای دارد که زیرساخت‌های برق از جمله ظرفیت نیروگاهی مورد نیاز و پست‌های برق را در ولتاژ 400، 230، 132، 33 و 11 کیلو ولت را در سطح استان به میزان مورد نیاز برای عبور از پیک بار تابستان 97 آماده کنیم.
وی افزود: پس از حوادث بهمن ماه سال 95 که به دلیل هجوم گرد و خاک به تاسیسات برق و نم باران و بارندگی بود، برنامه‌ریزی منسجمی در سطح استان خوزستان انجام شد و سیستم تعمیر و نگهداری شبکه‌های برق استان را متحول کردیم.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق نیز تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 30 گروه عملیات خط گرم در استان نسبت به بهینه‌سازی و انجام تعمیرات لازم برای آماده کردن شبکه برق استان برای تابستان 97 فعالیت می‌کنند.
فلاحتیان ادامه داد: عملیات خط گرم یعنی این که همکاران ما روی خطوط برق دار کار می‌کنند، بدون این که مشترکان احساس خاموشی کنند.
وی گفت: در زمینه شست و شو و سیستم‌های زیربنایی که باید برای این فعالیت فراهم می‌شد، ماشین آلات مختلفی در سطح برق منطقه‌ای و شرکت توزیع کلانشهر اهواز و توزیع استان خوزستان خریداری شده و پیمانکاران متعددی در کنار همکاران توزیع برق در سطح صنعت برق استان به صورت دوره‌ای مشغول تمیز کردن تاسیسات هستند و هر لحظه‌ای که با پدیده ریزگردها رو به رو شویم، به صورت طبیعی باید کار بیشتری انجام دهیم تا بتوانیم پایداری شبکه را حفظ کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق بیان کرد: در بحث زیرساخت‌های شبکه انتقال به فوق توزیع، برای امروز و فردا 2 هزار و صد میلیارد ریال پروژه آماده شده که بخشی از آن‌ها از جمله پست 132 کیلوولت ملت در این دو روز افتتاح می‌شود.
فلاحتیان گفت: طرح توسعه این پست 50 مگا ولت آمپری بلافاصله آغاز شده است و ظرفیت آن به 100 مگا ولت آمپر افزایش پیدا خواهد کرد. در کنار این پست برق، خط انتقال برقی که برق را به پست مذکور وصل می کند، به طول 5 کیلومتر و به صورت دو مداره اجرا شده که تنها این دو پروژه بالغ بر 64 میلیارد ریال هزینه داشته است.
وی ادامه داد: فردا هم پست 400 کیلو ولت باغملک که نقش بسیار راهبردی برای این منطقه خواهد داشت، افتتاح می‌شود. همچنین افزایش ظرفیت پست 132 کیلو ولت باغملک افتتاح می‌شود.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق افزود: در کنار آن، خطوط مختلفی برای افزایش توانایی شبکه برق استان در نظر گرفته شده است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این پروژه ها، این مجوز را به صنعت برق خوزستان داده‌ایم که متناسب با نیاز شبکه، مناقصات مورد نیاز انجام بدهند.
فلاحتیان بیان کرد: مناقصه‌های متعددی در سطح شرکت برق منطقه‌ای استان و شرکت های توزیع شهرستان اهواز و استان در حال انجام است تا بتوانیم زیرساخت‌های مورد نیاز را در سطح شبکه انتقال، فوق توزیع و توزیع را داشته باشیم تا برق مطمئن و پایداری را برای خوزستانی‌ها داشته باشیم.
وی گفت: به خوزستانی ها این قول را می دهم که وزارت نیرو، صنعت برق کشور و شرکت توانیر و استاندار و شرکت‌های مستقر در بخش‌های مختلف تولید، انتقال و توزیع برق در استان همه توان خود را به کار می‌برند تا برق پایداری را برای استان خوزستان با توجه به رشد مصرف برق ایجاد کنیم.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق ادامه داد: خشکسالی ها و بارندگی های اندکی که امسال با آن‌ها رو به رو هستیم، این زمینه را فراهم می‌کند که در تابستان سال آینده، مصرف برق استمرار داشته باشد و تکالیف و مسئولیت صنعت برق استان را هم از نظر ایجاد ساختارهای جدید و زیرساخت‌های مورد نیاز در صنعت برق و هم از نظر سیستم های تعمیر و نگهداری دو چندان می کند.
فلاحتیان عنوان کرد: این قول را می‌دهم که همه ما در سطح دولت، استانداری خوزستان و صنعت برق استان و وزارت نیرو عزم خود را جزم کرده‌ایم تا خدمات بهتری را در سطح استان ارائه دهیم.
وی افزود: طبق مصوبه هیئت دولت در فروردین ماه امسال، مقرر شده در مدت سه سال 15 هزار میلیارد ریال به صنعت برق استان کمک کند.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق گفت: امسال هم مساعدت هایی در این زمینه انجام شده ولی صرف نظر از آن، این تخصیص اعتبار جزو تکالیف و وظایف قانونی صنعت برق و وزارت نیرو است؛ بنابراین این مجوز به برق منطقه ای خوزستان و شرکت‌های توزیع برق داده شده تا به هر میزان سرمایه گذاری که نیاز دارند تا شبکه پایداری داشته باشیم، مناقصات لازم را انجام دهند.
فلاحتیان اظهار کرد: وزارت نیرو و شرکت توانیر به طور مستمر پیگیری می‌کنیم که نقدینگی لازم به شرکت برق منطقه‌ای خوزستان و شرکت‌های مستقر در سطح استان و نیز بخش‌های تولید برق قرار گیرد تا بتوانیم پایداری شبکه را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: اعتبار تخصیص یافته تحت اوراق مشارکت، اسناد خزانه اسلامی، اوراق تسویه، نقدینگی و از دیگر جهات برنامه‌ریزی شده تا به میزان 5 هزار میلیارد ریالی که دولت قول داده، منابع حاصل شود ولی ما منتظر تخصیص اعتبار نمانده و پروژه‌ها را از منابع داخلی شرکت استفاده کرده و کار را به پیش می‌بریم.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه قول داده که این اعتبار را از محل صندوق تخصیص دهد و این کار در حال طی مراحل قانونی‌اش است.
فلاحتیان تصریح کرد: در بودجه سال 97 با پیگیری‌های استاندار و وزارت نیرو، منابع لازم برای تخصیص این 5 هزار میلیارد ریال در حال حاضر در بیشتر نقاط استان خوزستان تعرفه های برق به صورت 9 ماه تعرفه مخفف گرمسیری محاسبه می‌شود. این نوع محاسبه ارزان ترین نمونه محاسبه برق در کشور است.
وی ادامه داد: در استان خوزستان دو سطح محاسبه تعریف شده است و طبق این سطح ها مشترکانی که 3 هزار تا 3هزار و 500 کیلووات ساعت در ماه برق مصرف کنند، مشمول تعرفه گرمسیری تخفیف 9 ماه از سال می شوند.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق گفت: اینکه در کشور دائم با افزایش بی رویه مصرف برق، آب و دیگر منابع باشیم، نمی‌توان پاسخگوی نیازها بود. باید تلاش کرد الگوی صحیح مصرف برای مردم توضیح داده شود، چراکه اوج پیک مصرف دو ماه در سال است و در استان خوزستان در ماه‌های تیر و مرداد شاهد اوج مصرف هستیم.
فلاحتیان اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس آمارهای موجود 88 درصد مصرف کنندگان برق در استان خوزستان کمتر از الگو، مصرف برق دارند. کسانی که کمتر از این میزان برق مصرف می کنند، مبلغ قبض بالایی نخواهند داشت.
وی گفت: از مشترکانی که مصرف خود را تنظیم نکرده و بیش از سه هزار و 500 کیلووات ساعت در ماه مصرف برق دارند، تقاضا داریم نسبت به مدیریت مصرف برق خود اقدام کنند.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق خاطر نشان کرد: اگر مشترکانی که مصرف برق بالایی دارند، تلاش کنند در تابستان به میزان 10 درصد صرفه جویی داشته باشند، علاوه بر پرداختن به مسئولیت ملی خود برای حمایت از سرمایه گذاری و کمک به ایجاد زیرساخت‌های لازم در صنعت برق، به پایداری شبکه برق کمک خواهند کرد.
فلاحتیان تصریح کرد: استان خوزستان در تابستان سال جاری با بیش از 50 روز دمای بالای 50 درجه سانتیگراد مواجه بود در این شرایط به صورت طبیعی تاسیسات برق تحت تاثیر تنش های حرارتی قرار خواهند گرفت و بازدهی اولیه را نخواهند داشت.
وی افزود: از همه شهروندان خوزستانی درخواست می‌کنم تلاش کنند تا در مصرف برق تابستان صرفه جویی داشته باشند و وزارت نیرو این قول را خواهد داد شرایط برق تامین برق سال آینده بهتر از سال 96 باشد.
معاون وزیر نیرو در امور انرژی و برق گفت: عوراضی برای توسعه برق تجدیدپذیر و پاک و رسیدگی به برق روستاها درنظر گرفته شده است. امسال این رقم به ازای هر کیلووات در ساعت 30 ریال است که این میزان نیز برای میزان از سوی مجلس در حال بررسی می باشد.
فلاحتیان خاطرنشان کرد: قرار است برای رعایت شرایط مردم استان خوزستان و استان‌های گرمسیر این عوارض به صورت درصدی محاسبه شود در این شرایط هزینه قبض‌ها تغییر خواهند کرد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.