جهش سنگینی در قیمت مسکن ایجاد نمی‌شود کار و تعاون

جهش سنگینی در قیمت مسکن ایجاد نمی‌شود

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: در شرایطی که 1400 تریلیون تومان نقدینگی در کشور وجود دارد با 20 تا 30 هزار میلیارد تومان نمی‌شود صنعت ساختمان را تکان داد.

احمد خرم در پنجمین کنفرانس ملی پژوهش‌های کاربردی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری و چهارمین نمایشگاه انبوه‌سازان استان تهران اظهار کرد: وضعیت فعلی بازار مسکن نشان می‌دهد دو ماه افزایش قیمت حدود 10 درصدی داشتیم و معاملات هم تکان خورد. ولی مجددا بازار راکد شده است. نقدینگی جامعه 1400 تریلیون تومان است در حالی که تا 30 هزار میلیارد تومان به بخش مسکن اختصاص یافته و با این رقم‌ها نمی‌توان بخش مسکن را فعال کرد. لذا دولت باید تسهیلات مناسب را در بخش ساختمان و مسکن با نرخ پایین پرداخت کند.
رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن استان تهران در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا جهش قیمت مسکن در سال آینده اتفاق می‌افتد یا خیر، گفت: جهش سنگین نخواهیم داشت. چرا که بیشترین تولید در بخش مسکن لوکس و درجه یک اتفاق افتاده است. در حالی که ما نیاز به مسکن درجه یک و درجه دو داریم و بازار مسکن لوکس اشباع شده است.
وی با انتقاد از کیفیت ساخت و ساز در کشور گفت: 45 سال پیش میانگین عمر مفید ساختمان‌ها در ایران 30 سال بود و آمریکا هم 30 سال بود. امروز عمر ساختمان‌ها در ایران به 20 تا 25 سال رسیده و آمریکا به 120 سال رسیده است. فاجعه از این بزرگتر در نابودی منابع کشور نمی‌توان متصور شد.
خرم با بیان اینکه ارتباط مجلس با دانشگاه و صنعت به طور کامل قطع است، گفت: در 40 سال هیچ نظارتی توسط مجلس انجام نشده و ارتباط بین مجلس و صنوف و دانشگاه‌ها وجود ندارد.
وزیر اسبق مسکن خاطرنشان کرد: 24 سال پیش مقررات ملی ساختمان و مسکن تدوین و ابلاغ شد. متاسفانه به دلیل عدم همکاری و ارتباط دانشگاه و تشکل‌ها با دستگاه‌های اجرایی امروز شاهدیم که امکانات، محیط زیست، بافت تاریخی و بافت‌های صنعتی از بین رفته است. چون از ظرفیت دانشگاه و مراکز پژوهشی و صنعتی که بخش خصوصی است، استفاده مناسب صورت نگرفته است.
وی با اشاره به پنجمین کنفرانس و چهارمین نمایشگاه پژوهش‌های کاربردی مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری گفت: پنل‌های تخصصی از امروز آغاز شده و فردا میزبان دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی خواهیم بود. این کنفرانس به نماد همکاری دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مهندسی تبدیل شده. جایی که در آن با چالش‌ مواجهیم.
خرم اظهار کرد: در دنیا مراکز دانشگاهی و صنوف ماموریت نظارت و کنترل ساخت و سازها را بر عهده دارند اما در کشور ما صنف اصلا به حساب نمی‌آید و دانشگاه‌ها ماموریتی ندارند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

رکوردزنی جدید قیمت سکه/ تجارت ترجیحی با پاکستان فعال شد

افزایش سهمیه پایه ناوگان دیزلی/انتقال آب سد آزاد به خانه های مردم

از اختصاص آفرهای پروازی تا تفکیک وزارت راه و شهرسازی

جزئیاتی از سخت‌ترین پروژه آبرسانی کشور/ کیفیت آب سنندج متحول می‌شود

پیش بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

تضمین امنیت غذایی با کشت بهینه خاک/ دلال بازی در بازار تراکتور

دورخیز آمریکا برای نفت 70 دلاری

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

بیشترین حجم تولید فولاد کشور در بازار داخل

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.