واکنش سکه به افزایش دلار طلا و ارز

واکنش سکه به افزایش دلار

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - روز گذشته، قیمت دلار پس از 2 روز کاهش تغییر مسیر داد و به آستانه مرز 4 هزار و 350 تومان رسید. در دومین روز هفته، دلار با 28 تومان افزایش به قیمت 4 هزار و 348 تومان رسید. به گفته فعالان، سقوط دلار از سقف 4 هزار و 430 تومان از روز چهارشنبه و ادامه نزول آن در روز شنبه، موجب شد تعداد زیادی از نوسان گیران دچار زیان شوند.

به گزارش فصل اقتصاد، این عده انتظار داشتند که قیمت دلار سطوح بالاتری را به خود ببیند یا حداقل به این میزان افت نکند. در این شرایط، عده زیادی از آنها برای جبران این ضرر از بعدازظهر روز شنبه تحرکات خود را در بازار بالا بردند و زمینه را برای رشد قیمت فراهم آوردند. آنها با برخورد دلار به کف 4 هزار و 292 تومانی خریدهای خود را افزایش دادند و توانستند در همان روز شنبه قیمت را تا 4هزار و 320 تومان بالا بیاورند. روز یکشنبه نیز عامل کاهشی خاصی در بازار حضور نداشت تا این دسته با ادامه خریدها در مقطعی حتی قیمت را از مرز 4 هزار و 350 تومان عبور دهند، هر چند که در نهایت با مقاومت بازار، قیمت زیر این سطح به کار خود پایان داد. علت دیگری که موجب شد قیمت تغییر مسیر دهد، ورود یکی از صرافی‌های بانکی به بازار در ساعات انتهایی روز بود.
به گفته فعالان، نوسان گیران قصد داشتند با بالا بردن قیمت‌ها از یک طرف ضررهای خود را جبران کنند و از سوی دیگر، در انتظار واکنش بازار و بازارساز به موج دوم نوسان باشند. به گفته یکی از بازیگران باتجربه بازار، اگر عرضه بازارساز افزایش پیدا کند و خریدار زیادی نیز در موج دوم نوسان‌ها وارد بازار نشود، این عده ارز پیش خریداری شده خود را به فروش خواهند رساند؛ در غیر این صورت ممکن است این موج را تا زمان بیشتری ادامه دهند. به گفته فعالان، عوامل زیادی به متضرران برای نوسان‌گیری کمک کردند. یکی از آنها رشد نرخ حواله درهم بود که به محدوده هزار و 190 تومان وارد شد. از نظر فعالان، یکی دیگر از عوامل، کاهش عرضه بازیگران بازارساز نسبت به هفته گذشته در ساعات ابتدایی روز بود. در ساعات انتهایی روز عرضه این گروه افزایش یافت. در این میان، البته باید به این نکته توجه کرد، زمانی که بازار دچار نوسانات سنگین می‌شود، زمان بیشتری نیاز است که معامله‌گران خود را با سطوح نوسانی تطبیق دهند؛ ممکن است عده زیادی به دنبال فروش ارزهای خود باشند، حال آنکه بخش زیادی نیز در پی جبران ضررهای پیش آمده از نوسان باشند. در واقع، در مقاطع نوسانی، تصمیمات خریداران و فروشندگان نیز گاه مانند خود نوسانات تند و غیرمنطقی می‌شود. یکی دیگر از نکات جالب روز یکشنبه ورود یکی از بازیگران ارزی شهرستانی به بازار بود که ادعا می‌کرد یک نفر از تهران به جای دلار برای او کاغذ را به‌صورت بسته بندی ارسال کرده است، حال آنکه او وجه خرید ارز را پرداخت کرده بود.
در روزی که دلار افزایشی شده بود، سکه تمام بهار آزادی بیشتر میل به قیمت‌های پایین‌تر داشت؛ روز یکشنبه، سکه با هزار تومان افت به قیمت یک میلیون و 465 هزار تومان رسید. به گفته فعالان، معامله‌گران سکه در روزهای گذشته خریدهای زیادی انجام داده بودند؛ در نتیجه روز گذشته خریداران چندانی در بازار وجود نداشت. یکی از دلایلی که تعداد خریداران در بازار پایین آمده بود، ناشی از حراج ادامه دار سکه بود که بخش زیادی از تقاضای متقاضیان را پاسخ داده است. به نوشته تسنیم، رئیس بانک کارگشایی عنوان کرده است که از آغاز حراج سکه تا کنون بیش از 140 هزار قطعه سکه وارد بازار شده است


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

خواربارفروشان، مشاوران املاک و آرایشگران در صدر دارندگان شناسه یکتا

خطوط 8 و 9 مترو از جنوب شرق تهران می‌گذرد

تصادف 2 خودرو در پایتخت و جان‌باحتن 2 جوان + تصاویر

پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا 4 برابر میانگین حساب

ترمز دوباره جنرال‌موتورز

آی‌مسیج اپل برای مقابله با فناوری های شکستن رمزنگاری ارتقا یافت

پیش‌بینی تورم روسیه

قیمت نفت اندکی بالا رفت

وال استریت بیت‌کوین را پایین کشید

جزئیات مشاغل خانگی در سال 1401

تشکیل شورای گفتگوی بخش تعاون با رویکرد افزایش صادرات

کاهش نرخ فوتی‌های ناشی از حوادث شغلی در کشور

60 درصد مردم آرژانتین در فقر به سر‌می‌برند

سقوط چشم‌انداز رشد غول اقتصادی اروپا

80 درصد اشتغال خانگی در دست زنان!

بدهی جهانی رکورد زد

تعرفه برق خودروهای برقی تجاری است/ به دنبال توسعه زیرساخت ها هستیم

کارخانه تولیدکننده تراشه گوشی هواوی تحریم شد

31 استان تحت پوشش پایش هوشمند اراضی هستند/ لزوم حفاظت از 5 میلیون هکتار اراضی مرغوب

ماموریت شهرداران تا 2030

شارژ بورس از بازار پول

فرود تورم حوالی هدف

صادرات غذا در تله بی‌برنامگی

طلای جهانی برنده مسابقه با دلار شد

جاده چالوس ساعت 8 صبح فردا بازگشایی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.