استانداردسازی دانشگاهی تولید و تجارت

استانداردسازی دانشگاهی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه آزاد اسلامی به منظور گسترش همکاری علمی، آموزشی، پژوهشی و استفاده از توانایی ها و قابلیت های فنی و تخصصی و بهره گیری از تجارب تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

نیره پیروزبخت - رییس سازمان ملی استاندارد ایران - در این مراسم که عصر امروز در محل ساختمان این سازمان انجام شد، با اشاره به ارتقای جایگاه سازمان ملی استاندارد ایران و لزوم هماهنگی های بین دستگاهی، گفت: عزم جدی این سازمان برای بهره گیری از ظرفیت های علمی کشور برای شناساندن فرهنگ استاندارد و نهادینه شدن آن در جامعه است .
فرهاد رهبر-رییس دانشگاه آزاد اسلامی- در مراسم امضای این تفاهم نامه، اظهار کرد: ارتباط بین صنعت و دانشگاه از مسیر همین تفاهم ها تحقق می یابد .
وی توجه به مقوله استاندارد را ضروری دانست و بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن بیش از 10 هزار آزمایشگاه مجهز به 140 هزار دستگاه و 3000 کارشناس، ظرفیت بالقوه ای برای همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران دارد به‌ طوری که اگر فقط 10 درصد از این ظرفیت هم استفاده شود می توان همکاری بسیار موثر و مناسبی را پیش بینی کرد .
در تفاهم نامه بین سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه آزاد اسلامی، بر تعامل، همکاری و هم افزایی بین سازمان و دانشگاه آزاد به منظور تجمیع توانایی نیروی انسانی و ظرفیت های متقابل فنی و آزمایشگاهی تاکید شده که برای دستیابی به اهداف و ماموریت های سازمانی طرفین مورد بهره برداری قرار می گیرد .
بخشی از تعهدات سازمان ملی استاندارد ایران در این تفاهم نامه، ارسال فهرست اولویت های مورد نظر سازمان برای تدوین استانداردهای ملی و بین المللی به دانشگاه، بررسی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های دانشگاه در سراسر کشور به عنوان همکار برابر مقررات سازمان، صدور گواهینامه تایید صلاحیت برای آزمایشگاه‌ها بر اساس استاندارد 17025، آموزش استاندارد سازی و تدوین استاندارد، فرآهم نمودن زمینه مشارکت اعضای هیات علمی و کارکنان غیر عضو هیات علمی آموزش دیده دانشگاه در کمیته های تخصصی تدوین استانداردهای ملی و بین المللی، تبدیل یافته های علمی حاصل از کارهای پژوهشی دانشگاه به استانداردهای ملی و بین المللی، آموزش ضمن خدمت نیروی انسانی دانشگاه در مباحث استانداردسازی است .
طبق این تفاهم نامه، دانشگاه آزاد اسلامی نیز متعهد به آماده سازی فعالیت اعضای هیات علمی سازمان برای راهنمایی، مشاوره پایان‌نامه دانشجویی با اولویت‌های استاندارد سازی طبق مقررات و آیین نامه های دانشگاه، ارایه خدمات ارزیابی و داوری طرح های پژوهشی و تحقیقاتی و کتب تالیف شده برای انتشار طبق مقررات و آیین نامه دانشگاه، فرآهم نمودن زمینه استفاده از توانمندی آموزشی اعضای هیات علمی سازمان برای تدریس در دانشگاه طبق مقررات و آیین نامه های دانشگاه، اعلام اولویت های عناوین پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با استاندارد سازی و ارتقاء کیفیت و بهره وری صنایع برای مشاوره و راهنمایی مشترک با اعضای هیات علمی پژوهشگاه استاندارد برابر مقررات دانشگاه، فراهم نمودن زمینه دسترسی به شبکه آزمایشگاهی دانشگاه، تلاش برای ایجاد رشته های تحصیلی مرتبط با استاندارد در مقاطع مختلف تحصیلی، تلاش برای اجرایی شدن آموزش دروس استانداردسازی در واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی طبق مقررات و آیین نامه های دانشگاه شد .
این تفاهم نامه در چهار ماده و 46 بند در 13 دی ماه 1396 با اعتبار 5 سال به امضای نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و فرهاد رهبر، رییس دانشگاه آزاد اسلامی رسید.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول؛ برای خبرنگاران و مسافران عراق و امارات

جهش خودروسازان در آبان ماه 1401

دستور وزیر اقتصاد برای تغییر روند تسهیل شرایط صدور مجوزهای کسب و کار/ خاندوزی: رویه فعلی اعتماد زداست

صدای مطالبه گر بازنشستگان در دولت و مجلس خواهیم بود

جزیره‌های فوتبال ظرفیت گسترش به کل شهر تهران را دارد

سامانه کالابرگ الکترونیکی آماده شد/ یارانه 300هزارتومانی حذف خواهد شد؟

سرمایه گذاری مشترک ایران و امارات در پروژه های امنیت غذایی

تنها 30درصد از اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست تخصیص پیدا کرده است/به ازای 7 هزار هکتار اراضی یک محیط بان وجود دارد

10 ماده برای فریلنسرهای دیجیتال

تامین مواد اولیه؛ چالش اصلی صنعت رنگ

فرهنگ بسیج محدود به تاریخ، جغرافی و یا حوزه های فعالیتی خاص نیست

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز نیروی دریایی

جزئیات پانزدهمین شنبه امید و افتخار شهردارى تهران

معجزه شخصیت

نفوذ سامانه بارشی از فردا/ارتفاعات سفید پوش می‌شوند/کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما

بن بست توسعه صنعتی در ایران

هشدار دامپزشکی: تمام مزارع مرغ گوشتی و تخمگذار علیه آنفلوآنزا واکسینه شوند

5 تصمیم مرکز تتا برای تسهیل اعطای اینماد به لندتک‌ها

غنا استفاده از دلار را در تجارت نفت خود کاهش می‌دهد

سقف فروش ارز توافقی اسکناس برای دارندگان کارت بازرگانی افزایش یافت

تحلیل ادعای 10 استاد دانشگاه درباره سد چمشیر/ کیفیت رودخانه شور زهره متحول می‌شود

بررسی وضعیت اجرای امضای الکترونیک پزشکان/ قرائت گزارش نظارتی در مورد استنکاف دستگاه ها از اجرای سلامت الکترونیک در صحن علنی

واریز بیش از 49 هزار میلیارد تومان سود مجامع از طریق سجام

کاهش 70 درصدی بارندگی در تهران نسبت به سال گذشته / کاهش ١٦ درصدی بارش ها در کشور

سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی 3 برابر شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.