تعدیل مثبت سود سال مالی 97 در انتظار سهامداران یک هلدینگ ساختمانی اقتصاد کلان

تعدیل مثبت سود سال مالی 97 در انتظار سهامداران یک هلدینگ ساختمانی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان با تشریح از سرگیری عملیات اجرایی 6 پروژه متوقف شده مجموعه طی سال های گذشته، از تعدیل سود سال مالی منتهی به شهریورماه 97 در آینده ای نزدیک و تحقق سود 60 درصدی شرکت در سه ماهه اول خبر داد.

رضا کامرانی - مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان - در بک نشست خبری با تشریح پروژه‌های در دست اجرای این مجموعه که مراحل نهایی را پشت سر می گذارند، گفت: یکی از معضلات شرکت موضوع ساختار مالی بود که خوشبختانه با تصویب افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت (از 300 به 600 میلیارد تومان) در مجمع فوق العاده دوم مردادماه 1396 و نهایی شدن آن در پایان آذرماه این روند بهبود یافت. به طوری که این شرکت توانست به پروژه‌های در دست اجرا که فرصت عرضه در سال گذشته را پیدا نکرده بودند سرعت دهد.
وی با تاکید بر این که «ثاخت» حجم بالایی واحد تجاری و مسکونی آماده دارد که به صورت تدریجی در بازار عرضه خواهد شد، گفت: این در حالی است که پیش بینی می شود از این محل منابع خوبی به مجموعه تزریق شود.
خبر خوش برای سهامداران «ثاخت»
کامرانی با تاکید بر پیش بینی سود سال 1397 شرکت بین المللی توسعه ساختمان و پوشش EPS در سه ماه ابتدایی، اظهار کرد: به دنبال فروش شرکت‌های زیرمجموعه مان از جمله شرکت های آریا عمران پارس و پارس سازه 60 درصد سود سال مالی منتهی به شهریورماه 1397 تحقق یافته است.
وی ادامه داد: در حالی طی دو سال گذشته محصول زیادی برای عرضه به بازار نداشتیم که طبق برنامه ریزی صورت گرفته در نظر داریم سال آینده 300 میلیارد تومان محصول آماده در قالب واحد عرضه کنیم.
مدیرعامل شرکت بین‌المللی توسعه ساختمان در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه با توجه به تعدیل 60 درصدی سود سال مالی 1397 در سه ماهه ابتدایی سهامداران باید شاهد تعدیل مثبت درآمد هر سهم در آینده نزدیک باشند، گفت: حتما تعدیل مثبت سود برای سال مالی جاری خواهیم داشت که بعد از شناسایی سود در شرکت‌های زیرمجموعه و شرکت‌های تحت مالکیت به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
زمان برگزاری مجمع سالانه
مدیرعامل هلدینگ ساختمانی غدیر در خصوص زمان برگزاری مجمع سالانه دوره منتهی به شهریور 1396 هم گفت: بعد از برگزاری مجمع آ. س. پ و مشخص شدن آثار مالی صورت های مالی این شرکت در گزارش های مالی «ثاخت» و ارسال آن به حسابرس تا پیش از پایان دی ماه مجمع سالانه را برگزار خواهیم کرد.
کامرانی در تشریح طرح فروش متری مسکن در بورس کالا اظهار کرد: پیش از این نیز در وزارت مسکن تجربه فروش متری مسکن را شاهد بودیم که چندان موفق نبود. به اعتقاد من این طرح به منظور تامین مالی پروژه‌ها می تواند اثربخش باشد. این در حالی است که با توجه به رکود حاکم بر بخش مسکن، چنانچه کف سود که معادل سود سپرده بانکی است در نظر گرفته نشود قطعا خرید متری مسکن با استقبال خوبی مواجه نخواهد شد.
مدیرعامل شرکت بین المللی توسعه ساختمان در پاسخ به این سوال که پیش بینی تان از وضعیت حوزه مسکن در سال 1397 چیست، گفت: معتقدم باید در انتظار اتفاقات دیگری در کلیت اقتصاد رخ دهد تا بخش ساختمان دچار تحول شود. با گران شدن بنزین قیمت تمام شده ساختمان افزایش داشته که بدون شک در فروش ساختمان تاثیرگذار است و در مقابل توان مالی مردم با این شرایط همخوانی ندارد.
به گفته کامرانی، هلدینگ ساختمانی غدیر به دنبال ایجاد هماهنگی در سبد محصولات خود بوده به طوری که در حال حاضر حجم زیادی از سبد محصولات را واحدهای تجاری تشکیل می دهد به دنبال افزایش سهم واحدهای اداری و مسکونی هستیم.
مدیرعامل هلدینگ ساختمانی غدیر در خصوص حجم بدهی مجموعه به بانک ها هم گفت: موضوع سبک کردن وام های دریافتی از بانک های عامل در دستور جدی مجموعه قرار دارد به طوری که مذاکرات در این باره در حال انجام بوده و برخی نیز تعیین تکلیف شده است که با ارایه گزارش های 6 ماهه شفاف سازی کامل صورت می گیرد.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول؛ برای خبرنگاران و مسافران عراق و امارات

جهش خودروسازان در آبان ماه 1401

دستور وزیر اقتصاد برای تغییر روند تسهیل شرایط صدور مجوزهای کسب و کار/ خاندوزی: رویه فعلی اعتماد زداست

صدای مطالبه گر بازنشستگان در دولت و مجلس خواهیم بود

جزیره‌های فوتبال ظرفیت گسترش به کل شهر تهران را دارد

سامانه کالابرگ الکترونیکی آماده شد/ یارانه 300هزارتومانی حذف خواهد شد؟

سرمایه گذاری مشترک ایران و امارات در پروژه های امنیت غذایی

تنها 30درصد از اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست تخصیص پیدا کرده است/به ازای 7 هزار هکتار اراضی یک محیط بان وجود دارد

10 ماده برای فریلنسرهای دیجیتال

تامین مواد اولیه؛ چالش اصلی صنعت رنگ

فرهنگ بسیج محدود به تاریخ، جغرافی و یا حوزه های فعالیتی خاص نیست

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز نیروی دریایی

جزئیات پانزدهمین شنبه امید و افتخار شهردارى تهران

معجزه شخصیت

نفوذ سامانه بارشی از فردا/ارتفاعات سفید پوش می‌شوند/کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما

بن بست توسعه صنعتی در ایران

هشدار دامپزشکی: تمام مزارع مرغ گوشتی و تخمگذار علیه آنفلوآنزا واکسینه شوند

5 تصمیم مرکز تتا برای تسهیل اعطای اینماد به لندتک‌ها

غنا استفاده از دلار را در تجارت نفت خود کاهش می‌دهد

سقف فروش ارز توافقی اسکناس برای دارندگان کارت بازرگانی افزایش یافت

تحلیل ادعای 10 استاد دانشگاه درباره سد چمشیر/ کیفیت رودخانه شور زهره متحول می‌شود

بررسی وضعیت اجرای امضای الکترونیک پزشکان/ قرائت گزارش نظارتی در مورد استنکاف دستگاه ها از اجرای سلامت الکترونیک در صحن علنی

واریز بیش از 49 هزار میلیارد تومان سود مجامع از طریق سجام

کاهش 70 درصدی بارندگی در تهران نسبت به سال گذشته / کاهش ١٦ درصدی بارش ها در کشور

سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی 3 برابر شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.