موسوی لارگانی تشریح کرد:
چرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت گفتگو

چرایی تاخیر در ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت به این جهت آزادسازی سهام عدالت را به تاخیر انداخت تا میزان پرداخت بدهی مردم به سیستم دولتی افزایش یابد.

سیدناصر موسوی لارگانی ، با اشاره به تلاش دولت برای ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت ، توضیح داد:در بحث سهام عدالت مقرر شده بود که به اقشار آسیب پذیر جامعه یعنی کارمندان، کارگران و تعدادی از روستاییان سهامی تعلق گیرد که در آینده برای آنها درآمد جزیی ایجاد شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهام عدالت به افراد ثروتمندان تعلق نمی گیرد، ادامه داد: در موقعیتی سهام عدالت از نظر ارزش ریالی سود نسبی پیدا کرد اما با رکودی که در کشور با آن مواجه هستیم، قدر و قیمت سهام عدالت کاهش پیدا کرد.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی، با اشاره به طرح آزادسازی سهام عدالت، بیان داشت: رکود اقتصادی در کشور باعث شد به سمت آزادسازی سهام عدالت برویم تا خانواده هایی که از طبقه ضعیف جامعه بتوانند با فروش سهامشان نیاز معشیت خود را تامین کند.
وی گفت: خریداران سهام عدالت قطعا ثروتمندان هستند تا در آینده درآمد جزیی داشته باشند، اما این نگرانی وجوددارد که خانواده های ضعیف برای تامین تنها 2 تا 3 میلیون تومان به سمت سهام فروشی بروند در آینده مجدد با مشکل برخورد کنند، در حال حاضر شاهد هستیم برخی افراد برای دریافت وام 2 میلیونی به بانک ها مراجعه می کنند و با آزادسازی سهام عدالت، قطعا با فروش سهامشان می توانند این نیاز را برطرف کنند.
این نماینده مجلس تاکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی برخی خانواده ها در کشور، باید به سمت آزادسازی سهام عدالت برویم اما در عین حال باید برنامه ریزی شود که این سهام بری قشر ضعیف باقی بماند و فروشنده نباشند.
موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص علت تاخیر دولت در ارائه لایحه آزادسازی توضیح داد: در ابتدا قرار بود مردم ما به تفاوت سهام عدالت را به دولت پرداخت کنند، یعنی دولت یک میلیون تومان به مردم سهام عدالت داد و باید مردم حدود 500 هزارتومان از این سهام را به دولت پرداخت می کردند.
وی ادامه داد: در مدت زمان 10 سال گذشته تعداد کمی نسبت به پرداخت بدهی یا همان ما به تفاوت را به سیستم دولتی برگرداند، اما دولت با به تاخیر انداختن آزادسازی سهام عدالت به دنبال آن بود افراد بیشتری بدهی خود را پرداخت کنند تا مالک کامل سهام شوند اما از این موضوع استقبال نشد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه ارائه سهام عدالت بارقه امیدی در دل مردم ایجاد کرده است، گفت: با وجود اینکه سهامداران عدالت مالک کامل سهامشان نیستند اما باید این اجازه داده شود که مردم حداقل 500 هزارتومان مالک سهامشان باشند و مابقی را بفروشند، بااین کار سهامشان گرفته نمی شود
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بسیاری از مردم توان پرداخت 500 هزارمان را ندارد تا کامل مالک سهامشان شوند، بنابراین نباید با این نگاه و سیستم مردم را از داشتن سهام عدالت محروم کرد./
پایان پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

بلیت پروازهای ایران ایر یک ریال بیشتر از مصوب نیست

استفاده از فیلترشکن ممنوع شد؟

موفقیت کانادا در کاهش تورم

سقوط قیمت دلار جهانی

سقوط 80 درصدی سرمایه‌گذاری خارجی در دومین اقتصاد بزرگ جهان

بار هوش مصنوعی توسط 5G سبک‌تر می‌شود!

انتشار اوراق سپرده 30 درصدی باید ادامه یابد/ باید جلوی تشدید ناترازی نظام بانکی گرفته شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.