عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس: مجلس به افزایش قیمت بنزین رای نخواهد داد +صوت گفتگو

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس:            مجلس به افزایش قیمت بنزین رای نخواهد داد +صوت

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه برای افزایش قیمت بنزین با کمیسیون انرژی هماهنگی صورت نگرفته است، اظهار داشت: خود دولت گرانی بنزین را در بودجه قرار داده است.
برنامه "صبح و گفت و گو" رادیو گفت و گو با موضوع افزایش قیمت بنزین از اول دی ماه ، با حضور دکتر کوروش کرم پور عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و دکتر ناصر رئیس فرد رئیس کانون جایگاه های اختصاصی کشور به روی آنتن رفت.
دکتر کوروش کرم پور با اشاره به خبر افزایش قیمت بنزین توسط دولت گفت: در برنامه ششم در این زمینه کارشناسی های مفصلی صورت گرفت و بعید می دانم همکاران ما در مجلس بر اساس کارهایی که انجام دادند، با این پیشنهاد موافقت کنند. در قانون برای این افزایش نه به دولت اجازه داده و نه مکلف کرده و نه موظف کرده است.
وی با اعلام اینکه برای افزایش قیمت بنزین با کمیسیون انرژی هماهنگی صورت نگرفته است، اظهار داشت: خود دولت گرانی بنزین را در بودجه قرار داده و یقینا همکارانم در کمیسیون انرژی بر اساس کارهایی که از قبل بصورت کارشناسی انجام دادند به احتمال زیاد مخالفت خواهند کرد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس به تاثیرات منفی افزایش قیمت بنزین در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: باید یک واقعیت را بپذیریم که اگر در این سه سال اقلامی گران شده بر می گردد به تصمیمی که ما در رابطه با افزایش فراورده های انرژی داشتیم و قرار شد تا هدفمند کردن یارانه ها را به دنبال داشته باشد اما این موضوع صورت نگرفت و تمام گرانی ها به این مسئله بر می گردد و یقین داشته باشید آنچه که در 39 سال گذشته تجربه کردیم کافیست که ما بنزین را افزایش دهیم و اثرات آن را در تمام سطوح زندگی مردم خواهیم دید چراکه تاثیر مستقیم به تورم، گرانی بی حد و اندازه و مشکلات اجتماعی خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه برای افزایش هر چیزی نیازمند کار کارشناسی هستیم، گفت: اگر هر کاری کارشناسی شود و همه جوانب در نظر گرفته شود و همه موضوعات را در جای خودش ببینیم و برای همه مسائل برنامه داشته باشیم، آن موقع اگر ما افزایشی را انجام دهیم، مردم در زندگی امید و رفاه بیشتری خواهند داشت ولی نمی توانیم بر اساس کار کارشناس بر روی کاغذ کار کنیم و واقعیت ها را در نظر نگیریم.
در ادامه دکتر ناصر رئیس فرد با اشاره به اینکه طبق برنامه قرار بوده تا هر سال 20 درصد بر قیمت بنزین اضافه شود و ظرف 5 سال به فوب خلیج فارس برسیم، در عین حال بیان داشت: اما از گذشته متاسفانه در جامعه ما جو روانی و نامطلوبی را برای افزایش بنزین فراهم کرده اند.
وی افزود: در طول چهار سالی که قیمت بنزین تغییری نکرد، آیا اجناس و کالاهایی که مردم مصرف می کنند، گران نشد؟ یا تورم ایجاد نشد؟ در صورتیکه اگر قیمت بنزین حتی دو برابر شود، کمتر از یک درصد در سبد هزینه خانوار تاثیر دارد.
رئیس کانون جایگاه های اختصاصی کشور متذکر شد: چون سازمان نظارتی جامعی را برای جلوگیری از سوء استفاده گرانی که در جامعه هستند، نمی توانیم طراحی کنیم، راهکار و یا سازوکاری برای کنترل نداریم این جو روانی را در جامعه ایجاد کرده ایم که اگر بنزین گران شود، چه اتفاقی می افتد.
دریافت فایل


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اوکراین معترضان را دور زد

آماده‌سازی 20 هزار تن میوه شب عید/ خرمای ماه رمضان 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

پذیرش اوراق گام برای تسویه بدهی تولیدکنندگان

پیگیر رفع ممنوعیت ساخت و ساز در زیتون سرخه‌حصار هستیم

کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

53 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

اقدام دیر هنگام واردکنندگان موبایل درخصوص پیش فروش متقلبانه آیفون

ضرورت توسعه مدل هاى خلق ارزش پایدار در فضای مدیریتی کشور

جزئیات مزایده 3 هزار میلیارد تومانی املاک

معاون وزیر رفاه: حذف یارانه‌ها شایعه است

جزئیات درآمد و هزینه سازمان اموال تملیکی در 7 سال اخیر

752 میلیون دلار انواع کشنده وارد کشور شد

وزیر اقتصاد: انتشار گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم دولت بود

درآمد وصولی گمرک و واریزی به خزانه به 196 هزار میلیارد تومان رسید

آغاز ویرایش ثبت‌نام‌ خودرو وارداتی جانبازان و ثبت‌نام جاماندگان از 6 اسفند ماه

استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است

روی خوش بازار تونس به تجار ایرانی/ توافق‌نامه‌ تجاری و کمیسیون مشترک ایران و تونس احیا می‌شود

واکنش پیمان‌پاک به اظهارنظر همتی درباره رشد واردات

قانون پولشویی بالای سر درآمدهای مشکوک در سال آینده

بارش برف و باران، وقوع مه و کولاک برف در مناطق کوهستانی تهران

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

بنزین گران نمی‌شود/ تورم سال آینده قطعا کمتر از امسال است

وزیر اقتصاد: حذف یارانه نقدی شایعه است

مصوبه ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.