بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی کاهش می‌یابد بانک و بیمه

بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی کاهش می‌یابد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 97 مجلس از تعیین راهکار تهاتر بدهی دولت در سال 97 در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش فصل اقتصاد، علی اصغر یوسف نژاد در تشریح نشست روز گذشته کمیسیون تلفیق اظهارداشت: در هدفمندی یارانه‌ها دولت پیشنهاد داده بود تا 37 هزار میلیارد تومان را به عنوان منبع در اختیار داشته باشد در شرایطی که سال گذشته این میزان 48 هزار میلیارد تومان بود و این عدد پیشنهادی دولت روز گذشته در کمیسیون تصویب شد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 با بیان اینکه دولت پیشنهاد داده بود تا 23 هزار میلیارد یارانه نقدی و غیرنقدی و 7 هزار میلیارد به منظور کاهش فقر مطلق در خانواده‌های زیر نظر کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده شود، گفت: برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم 3 هزار و 300 میلیارد و 3 هزار و 700 میلیارد تومان نیز برای بخش سلامت در نظر گرفته شده بود که بخش هزینه‌ای آن بعداً بررسی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تعداد یارانه‌بگیران در حال حاضر 76 میلیون نفر است، ادامه داد: طبیعی است که کاهش سقف پیشنهادی دولت از 48 هزار میلیارد تومان به 37 هزار میلیارد تومان تغییراتی را در حوزه جمعیت یارانه بگیران ایجاد کند، این مسئله نیز در بخش هزینه‌ای بررسی می‌شود.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در خصوص حامل‌های انرژی پیشنهاد درآمدی دولت از محل افزایش قیمت بنزین، نفت، گازوییل و موارد دیگر 17 هزار و 400 میلیارد تومان بود، عنوان کرد: با توجه به درآمد 17 هزار و 400 میلیاردی دولت و برداشت 15 هزار میلیاردی از صندوق توسعه که مجموع آن 32 هزار و 500 میلیون تومان می‌شود، به منظور تولید و اشتغال هزینه شود.
یوسف نژاد گفت: در قسمت درآمدی نمایندگان مجلس با افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالفت کردند، با توجه به این مخالفت دولت به منظور تولید و اشتغال با کاهش درآمدی 17 هزار و 400 میلیارد تومانی مواجه می‌شود که برای جبران آن از محل اموال تملیکی اجازه داده شد تا سقف 10 هزار میلیارد تومان از محل فروش املاک تملیکی درآمد داشته باشد و این درآمد را در تبصره 18 به سمت تولید و اشتغال سوق دهد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 اضافه کرد: درآمد حامل‌های انرژی در سقف موجود باقی می‌ماند و این درآمدها با کسر هزینه در تبصره 14 هدفمندی یارانه‌ها هزینه می‌شود.
وی با بیان اینکه در خصوص بدهی‌های دولت به اشخاص، بدهی اشخاص به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی بررسی‌هایی صورت گرفت، تصریح کرد: نهادهای خصوصی، نهادهای عمومی غیردولتی به بانک‌ها بدهکار هستند و از طرف دیگر چندگونگی بدهی‌ها و مطالبات باعث شد تا کمیسیون تصمیم مهمی را گرفت که در حد 110 هزار میلیارد تومان بدهی‌های افراد به دولت و مطالبات افراد از دولت تهاتر شود و به عنوان بدهی‌های دولت به بانک مرکزی در فصل خاصی ثبت و درج شود بدون اینکه پایه پولی تغییر کند که این مسئله اثرات روانی مناسبی را در جامعه به وجود می‌آورد.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با توجه به بررسی‌های اقتصادی، عدد 110 هزار میلیارد تومان انتخاب شد و این مسئله کمک می‌کند تا بدهی‌های بانک‌ها به بانک مرکزی کمتر شود و وضعیت اقتصادی بهبود یابد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 در پایان خاطر نشان کرد: جهت‌گیری کمیسیون بودجه با منطق اقتصادی و تغییر بودجه در جهت کمک به اقشار آسیب‌پذیر و کاهش مشکلات معیشتی مردم است.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.