طرح ویژه مسکن بانک ملی رونمایی شد+شرایط بانک و بیمه

طرح ویژه مسکن بانک ملی رونمایی شد+شرایط

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - بانک ملی ایران حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی سپرده مسکن را با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک رونمایی کرد.

به گزارش فصل اقتصاد، بانک ملی ظهر امروز چهارشنبه از خدمت جدید خود تحت عنوان «حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی سپرده مسکن» با حضور محمدرضا حسین زاده مدیرعامل و برخی از اعضای هیات مدیره این بانک رونمایی کرد.
شرایط عمومی افتتاح این حساب همانند شرایط عمومی افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عادی بوده و میزان حداقل مانده و تسهیلات اختصاصی در قالب سه طرح قابل انجام است. مشتری می‌تواند براساس شرایط خود یکی از طرح‌ها را انتخاب و اقدام به سپرده‌گذاری کند.
طرح یک:
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 160 میلیون ریال است حداقل مدت سپرده‌ سرمایه‌گذاری یک ماه و نرخ سود متعلقه به سپرده 10 درصد است همچنین به ازای هر 182 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه تعلق می‌یابد.
طرح دو:
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 160 میلیون ریال است حداقل مدت سپرده‌ سرمایه‌گذاری سه ماه و نرخ سود متعلقه به سپرده 12 درصد است همچنین به ازای هر 222 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه تعلق می‌یابد.
ملاک تخصیص هر برگ اوراق، ماندگاری میانگین ماهانه بر مبنای حداقل مانده در هر روز است به شرط آنکه مانده حساب مشتریدر هیچ روزی کمتر از مبلغ 160 میلیون ریال نباشد. بدیهی است در طرح شماره 2 به ازای هر 222 میلیون ریال در میانگین مذکور برای اولین بار پس از سه ماه و پس از آن با شرط حفظ شرایط یاد شده ماهیانه یک برگ اوراق گواهی حق تقدم از تاریخ پانزدهم هر ماه تعلق خواهد گرفت.
سود سپرده‌های طرح دو به صورت ماهیانه 10 درصد به حساب مشتریان واریز خواهد شد و دو درصد باقیمانده در مقاطع سه ماهه به شرط انکه کمترین میزان مانده روزانه مشتری در طول سه ماه پایین تر از 222 میلیون ریال نباشد واریز خواهد شد.
در صورتی که مشتری قبل از سر رسید سه ماهه اقدام به برداشت تمام یا بخشی از سپرده خود کند نرخ سود متعلقه مشابه سپرده سرمایه‌گذاری عادی 10 درصد محاسبه خواهد شد. اگر مانده مشتری در طول دوره به کمتر از حداقل مانده اعلام شده برسد، تخصیص اوراق متوقف شده و پس از افزایش مانده حساب به حداقل تعیین شده و حفظ مانده در مدت زمان تعیین شده تخصیص اوراق دوباره آغاز خواهد شد.
طرح سه:
حداقل مبلغ سپرده‌گذاری 50 هزار ریال و نرخ سود متعلقه به سپرده‌های این طرح 10 درصد است. در طرح 3 تعهد بانک در قبال سپرده‌گذار صرفا محدود به پرداخت سود است و تخصیص اوراق براساس اولویت‌بندی امتیازها و منابع هر شعبه به صورت مجزا و مطابق سیاست‌های اعتباری سالیانه بانک تعیین و به تعدادی از مشتریان تعلق خواهد گرفت.
لازم به ذکر است افتتاح چند حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن به صورت همزمان یا غیرهمزمان در چند شعبه به نام یک شخص امکان‌پذیر است.
نحوه خرید و فروش اوراق
امکان خرید و فروش اوراق گواهی مسکن برای مشتریان در بازار فرابورس و از طریق شرکت‌های کارگزاری طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار امکان‌پذیر است. همچنین امکان نقل و انتقال اوراق یاد شده توسط شعب صرفا برای اشخاص حقیقی یا حقوقی دارنده حساب نزد شعبه بانک ملی ایران فراهم شده است.
شرایط اعطای تسهیلات
سپرده‌گذاران در حساب سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن علاوه بر دریافت حق تقدم مسکن که قابل ارائه در بورس است می‌توانند براساس شرایط هر طرح از تسهیلات مسکن بهره‌مند شوند. با استفاده از این اوراق مشتریان می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات بابت خرید یا ساخت اقدام کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عدالت و توسعه آن از شعارهای اساسی رییس جمهور شهید بود

کپی چینی اینستاگرام رونمایی شد

8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

نقص فنی قطار تهران - مشهد برطرف شد

آسیب جدی ناترازی صادرات محصولات غیر نفتی به اقتصاد کشور/ دولت چهاردهم توسعه صادرات محصولات کشاورزی را دستور کار قرار دهد

تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.