طرح ویژه مسکن بانک ملی رونمایی شد+شرایط بانک و بیمه

طرح ویژه مسکن بانک ملی رونمایی شد+شرایط

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - بانک ملی ایران حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی سپرده مسکن را با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره این بانک رونمایی کرد.

به گزارش فصل اقتصاد، بانک ملی ظهر امروز چهارشنبه از خدمت جدید خود تحت عنوان «حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی سپرده مسکن» با حضور محمدرضا حسین زاده مدیرعامل و برخی از اعضای هیات مدیره این بانک رونمایی کرد.
شرایط عمومی افتتاح این حساب همانند شرایط عمومی افتتاح سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عادی بوده و میزان حداقل مانده و تسهیلات اختصاصی در قالب سه طرح قابل انجام است. مشتری می‌تواند براساس شرایط خود یکی از طرح‌ها را انتخاب و اقدام به سپرده‌گذاری کند.
طرح یک:
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 160 میلیون ریال است حداقل مدت سپرده‌ سرمایه‌گذاری یک ماه و نرخ سود متعلقه به سپرده 10 درصد است همچنین به ازای هر 182 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه تعلق می‌یابد.
طرح دو:
حداقل مانده تعیین شده برای افتتاح حساب 160 میلیون ریال است حداقل مدت سپرده‌ سرمایه‌گذاری سه ماه و نرخ سود متعلقه به سپرده 12 درصد است همچنین به ازای هر 222 میلیون ریال یک سهم اوراق به صورت ماهیانه تعلق می‌یابد.
ملاک تخصیص هر برگ اوراق، ماندگاری میانگین ماهانه بر مبنای حداقل مانده در هر روز است به شرط آنکه مانده حساب مشتریدر هیچ روزی کمتر از مبلغ 160 میلیون ریال نباشد. بدیهی است در طرح شماره 2 به ازای هر 222 میلیون ریال در میانگین مذکور برای اولین بار پس از سه ماه و پس از آن با شرط حفظ شرایط یاد شده ماهیانه یک برگ اوراق گواهی حق تقدم از تاریخ پانزدهم هر ماه تعلق خواهد گرفت.
سود سپرده‌های طرح دو به صورت ماهیانه 10 درصد به حساب مشتریان واریز خواهد شد و دو درصد باقیمانده در مقاطع سه ماهه به شرط انکه کمترین میزان مانده روزانه مشتری در طول سه ماه پایین تر از 222 میلیون ریال نباشد واریز خواهد شد.
در صورتی که مشتری قبل از سر رسید سه ماهه اقدام به برداشت تمام یا بخشی از سپرده خود کند نرخ سود متعلقه مشابه سپرده سرمایه‌گذاری عادی 10 درصد محاسبه خواهد شد. اگر مانده مشتری در طول دوره به کمتر از حداقل مانده اعلام شده برسد، تخصیص اوراق متوقف شده و پس از افزایش مانده حساب به حداقل تعیین شده و حفظ مانده در مدت زمان تعیین شده تخصیص اوراق دوباره آغاز خواهد شد.
طرح سه:
حداقل مبلغ سپرده‌گذاری 50 هزار ریال و نرخ سود متعلقه به سپرده‌های این طرح 10 درصد است. در طرح 3 تعهد بانک در قبال سپرده‌گذار صرفا محدود به پرداخت سود است و تخصیص اوراق براساس اولویت‌بندی امتیازها و منابع هر شعبه به صورت مجزا و مطابق سیاست‌های اعتباری سالیانه بانک تعیین و به تعدادی از مشتریان تعلق خواهد گرفت.
لازم به ذکر است افتتاح چند حساب سپرده سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن به صورت همزمان یا غیرهمزمان در چند شعبه به نام یک شخص امکان‌پذیر است.
نحوه خرید و فروش اوراق
امکان خرید و فروش اوراق گواهی مسکن برای مشتریان در بازار فرابورس و از طریق شرکت‌های کارگزاری طبق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار امکان‌پذیر است. همچنین امکان نقل و انتقال اوراق یاد شده توسط شعب صرفا برای اشخاص حقیقی یا حقوقی دارنده حساب نزد شعبه بانک ملی ایران فراهم شده است.
شرایط اعطای تسهیلات
سپرده‌گذاران در حساب سرمایه‌گذاری خاص گواهی مسکن علاوه بر دریافت حق تقدم مسکن که قابل ارائه در بورس است می‌توانند براساس شرایط هر طرح از تسهیلات مسکن بهره‌مند شوند. با استفاده از این اوراق مشتریان می‌توانند نسبت به دریافت تسهیلات بابت خرید یا ساخت اقدام کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

بزرگترین مقاومت شاخص کل بورس برای صعود در هفته اخیر

وزیر نفت: نگرانی‌هایی درباره احتمال مازاد عرضه نفت در ماه‌های پیش‌رو وجود دارد

یخبندان در 15 مرکز استان/‌ بارش برف و باران ادامه دارد

ورود 8000 دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده ویژه معلولان تا سال آینده

خبر خوش ایران‌خودرو برای خریداران از بورس کالا

‏عشایر کشور طلایه دار ارزش‌های انقلاب هستند/ پیگیری مشکلات عشایر با عزم قاطع مجلس و دولت

پیش‌بینی رشد 2 برابری ظرفیت تولید معدن زرشوران‌/ فروش گواهی سپرده شمش طلا از طریق بورس کالا

توافق اوپک پلاس بر سر ادامه کاهش 2 میلیون بشکه ای تولید تا پایان 2023

الزام رعایت استاندارهای روز اروپا برای خودروهای وارداتی برداشته شد

الزام رعایت استانداردهای روز اروپا برای خودروهای وارداتی برداشته شد

مهلت اخذ شناسه لوازم یدکی تا پایان سال تمدید شد

3 بندر به مقاصد صادراتی ایران در روسیه اضافه شد

اقبال مجدد سهامداران خرد به سهام‌های کوچک‌/ دلیل کاهش حجم معاملات‌ بازار سرمایه

اعضای جدید هیأت مدیره همراه اول معارفه شدند

احتمال عبور قیمت نفت از 100 دلار با اعمال سقف قیمت برای روسیه

انتقاد رئیس کمیسیون عمران از تاخیرهای چند ساعته ایرلاین‌ها / لزوم برخورد قاطعانه با شرکت‌های هواپیمایی پر تاخیر

ضرورت تجهیز خودرو به زنجیرچرخ در محورهای کوهستانی/ 7 جاده مسدود است

برنامه هفتم مسئله‌محور است/ اقتصاد و معیشت اولویت اصلی برنامه هفتم

تعداد دانش‌آموزان گرسنه در انگلیس روز‌به‌روز بیشتر می‌شود

‌آمریکا و اروپا یک قدم تا اقامه دعوی در سازمان تجارت جهانی

راه‌اندازی سامانه کروکی برخط تا یک ماه آینده/ 28 میلیون ایرانی بیمه زندگی خریدند

رویترز:‌ اوپک‌پلاس بر سر ادامه تولید فعلی نفت توافق کرد‌

7 نماد فرابورسی مجاز به تغییر دامنه نوسان شد‌

آغاز به کار گشت‌های فوریت‌های اجتماعی در پایتخت

پرداخت وام نوسازی به 39 هزار واحد در بافت فرسوده

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.