تداوم پرداخت وجوه تا 200 میلیون تومان فرشتگان بانک و بیمه

تداوم پرداخت وجوه تا 200 میلیون تومان فرشتگان

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - در حالی امروز مهلت آخر برای مراجعه سپرده‌گذاران تا سقف 200 میلیون تومان تعاونی منحله فرشتگان است که فعلا پایانی برای آن تعریف نشده و مشمولین می‌توانند به روال مراجعه خود ادامه دهند .
به گزارش فصل اقتصاد، در فرایند مرحله‌ای تعیین تکلیف حساب‌های تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیر مجموعه موسسه کاسپین از روز دوازدهم مردادماه تا مهلت 10 روزه تعیین شده قرار بر این شد تا سپرده‌گذاران تا سقف 200 میلیون تومان مراجعه کرده و وضعیت حساب‌های خود را مشخص کنند .
در شرایطی امروز همزمان با 22 مرداد ماه آخرین فرصت برای مراجعه خواهد بود که اطلاعات دریافتی حاکی از آن است که سپرده‌گذاران همچنان این فرصت را دارا هستند که بتوانند با مراجعه به شعب کاسپین تعیین وضعیت شوند. البته این که تا چه زمانی مهلت وجود خواهد داشت مشخص نیست و به نظر می‌رسد به اعتباری که در اختیار کاسپین و منابعی که در آن وجود دارد بستگی خواهد داشت .
این در حالی است که جریان تعیین تکلیف حساب‌های تعاونی منحله زیرمجموعه کاسپین به ویژه فرشتگان براساس خط اعتباری که بانک مرکزی در اختیار این موسسه قرار می‌دهد و بخشی از منابعی که از سرمایه خود برداشت می‌کند انجام می‌شود. البته خط اعتباری بانک مرکزی با در رهن رفتن اموال و دارایی‌های فرشتگان انجام خواهد شد و باید این مبالغ به بانک مرکزی برگردد .
طبق آخرین گزارش اعلامی تاکنون و طی چند مرحله خط اعتباری به کاسپین اختصاص داده شده و در مجموع مبلغی حدود 1200 میلیارد تومان بوده است .
اما مشکل دیگری که این روزها برای موسسه کاسپین ایجاد شد مسدود شدن حساب‌های 20 شعبه از آن بود که این اتفاق با حکم قضایی صورت گرفت به طوری که ظاهرا گروهی از سپرده‌گذاران درشت تعاونی فرشتگان با پیگیری‌هایی که انجام دادند توانستند عاملی برای مسدود شدن برخی حساب‌های کاسپین باشند و البته این مشکل هنوز در تعدادی از شعب حل نشده و این شعب توان پرداخت ندارد .
آن طور که پیش‌تر مدیر عامل کاسپین اعلام کرده است صدور این حکم قضایی در حالی انجام شده که خرداد ماه امسال رییس قوه قضاییه با صدور بخشنامه‌ای در زمینه‌ی رسیدگی به شکایات علیه شرکت‌های تعاونی و موسسات اعتباری دادستان‌های سراسر کشور را مکلف کرده بود که در رسیدگی به شکایات علیه شرکت‌های تعاونی اعتبار و موسسات اعتباری با دادستان کل کشور هماهنگ باشد .
این در حالی است که آملی لاریجانی، دادستان کل کشور را مسئول این بخشنامه اعلام کرده و وی خواسته بود گزارش موردی درباره اقدام‌های به عمل آورده را به حوزه قوه قضاییه ارسال کند .
فرشتگان بزرگ ترین تعاونی زیرمجموعه کاسپین در کنار هفت تعاونی منحل شده دیگر است که بعد از مسائل پیش آمده برای این موسسه در فرآیند تعیین تکلیف سپرده گذاران قرار گرفته و به طور مرحله‌ای این کار انجام می‌شود. یکی از مشکلات سپرده گذاران عدم پرداخت سودهای معوق حساب‌های آنهاست که رسما از سوی بانک مرکزی اعلام شد، با نظر مرجع قضایی پرداختی در این رابطه انجام نشده و تنها اصل پول آنها پرداخت خواهد شد . به گزارش ایسنا، البته اصل پول نیز به طور کامل پرداخت نمی‌شود و بعد از حسابررسی لازم تا 90 درصد قابل پرداخت و 10 درصد دیگر باقی مانده و منوط به پاسخگویی اموال و دارایی‌های تعاونی فرشتگان است .
در حالی به دنبال عدم استقبال کافی سپرده گذاران برای مراجعه به منظور تعیین تکلیف حساب‌های خود، تصمیم بر این شد تا برای تمامی مشمولین در هر مرحله حسابی نزد کاسپین باز شده و مبالغی به صورت علی الحساب واریز شود که چندی پیش کاسپین اعلام کرد اگر سپرده گذاران برای تعیین وضعیت حساب مراجعه کنند و مبالغ در کاسپین باقی بماند، مشمول سود سپرده متعارف خواهد شد .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

تکذیب شایعه حذف یارانه‌ نقدی با دریافت یارانه تشویقی

ونزوئلا از روسیه نفت وارد کرد

واتس‌اپ مانع گرفتن اسکرین‌شات از عکس پروفایل می‌شود

امسال 3 فروند ATR زمین‌گیر به چرخه باز می‌گردد

ادوات حفاظتی شبکه انتقال برق کشور به فیبر نوری مجهز می شود

تشکیل شورای گفت‌وگوی بخش تعاون در استان تهران

بزوس 14 میلیون سهام آمازون را فروخت

شیکاگو از شرکت‌های بزرگ نفتی شکایت کرد

سود 250 میلیارد دلاری غول‌های نفتی غربی از جنگ اوکراین

قیمت نفت رو به افزایش گذاشت

سالانه 6 میلیون بشکه در روز تولید جهانی نفت از بین می‌رود

افزایش 20 تا 40 درصدی کارت‌های سوخت جایگاه‌ها در ایام نوروز

کسب در آمد ارزی برای ایرانی ها

خلف وعده سازمان بوستان‌های شهرداری تهران برای توزیع نهال رایگان در منازل!

چین کار دست اقتصاد کره جنوبی داد

خوش‌بینی از اقتصاد ژاپن رخت بربست

عقب نشینی بانک‌های اماراتی از تعامل با روسیه از ترس تحریم‌ها

قیمت جهانی طلا امروز 1402/12/02

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده نفت ایران با دانش‌بنیان‌ها 2 تفاهم‌نامه امضا کرد

شرکت ملی نفت باید تجاری اداره شود/ برای پاسخگویی، لازم است تا اختیارات کافی داشته باشیم

جهش اقتصادی بدون جهش در صنایع نفت و گاز ممکن نیست/ دولت سیزدهم منتظر برجام نماند

تولید روزانه 4.5 میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست 2024

محدودیت‌های حقوقی مانع تحقق رشد اقتصادی در صنعت نفت است

لزوم حمایت حقوقی مؤثر دولت از مدیران شرکت‌های نفتی

اختصاصی تسنیم/ رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد؛ نفت و گاز در صدر

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.