پورابراهیمی اعلام کرد:
تصمیم روحانی درباره موسسات بانک و بیمه

تصمیم روحانی درباره موسسات

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه دولت لایحه ای برای آزادسازی سهام عدالت به مجلس ارایه خواهد کرد گفت: رییس جمهور از اجرای تصمیمات جدیدی درباره موسسات پولی تا یکی دو ماه آینده خبر داد .
به گزارش فصل اقتصاد، محمدرضا پورابراهیمی عصر امروز در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه سامانه سهام عدالت در زمینه شفافیت عملکرد و مالکیت مردم با مشکلاتی مواجه است گفت: لایحه ای برای آزادسازی این سهام از سوی دولت به مجلس ارایه خواهد شد و صبح امروز نیز نشستی با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه برای بررسی این موضوع برگزار شد .
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: با این اقدام 50میلیون ایرانی دارای سهام عدالت می شوند و واگذاری مالکیت بخش زیادی از دارایی های دولت اقدام بزرگی است. در عین حال، پیش بینی می شود یک تا یک و نیم میلیون تومان ارزش هر برگ سهام عدالت باشد .
پورابراهیمی با اشاره به اینکه تا پایان سال خبرهای خوشی در این زمینه خواهیم داشت گفت: نکته دیگر موسسات مجاز و غیرمجازی است که ضوابط قانونی را رعایت نکردند و بر اساس گفته رییس کل بانک مرکزی 98درصد سپرده گذاران این موسسات تعیین تکلیف شده اند، در حالی که بر اساس بررسی های میدانی شواهد با گزارش های بانک مرکزی متفاوت است و بخشی از مشکلات همچنان ادامه دارد و لازم است تا واقعیت ها دیده شود .
وی افزود:‌ بر همین اساس به رییس جمهور پیشنهاد شد تا کمیته ای از سوی ریاست جمهوری تعیین شود و رسیدگی به این موضوع از طریق بررسی های میدانی انجام شود. در عین حال، رییس جمهور نیز با مدنظر قرار دادن این کمیته از اجرای تصمیمات مرتبط با این موسسات تا یکی دو ماه آینده خبر داد .
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: همچنین از سوی بانک مرکزی 11هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای این موسسات در نظر گرفته شده است. نکته سوم لایحه بیمه حوادث ساختمان ها در کشور است که با اجرای این طرح همه ساختمان های کشور بیمه شده و در صورت بروز مشکل ساختاری برای رسیدگی به این مشکلات وجود خواهد داشت .
پورابراهیمی تاکید کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل بیمه مرکزی نیز رضایت خود را برای اجرای این اقدام مثبت اعلام کرده اند. نکته بعدی یکی از چالش هایی است که در حال حاضر وجود دارد و آن هم مجموعه نهادهای عمومی غیردولتی است که باید درباره بنگاه های آنها تصمیم گیری شود و با هماهنگی دولت در این زمینه اقدامات اصلاحی صورت می گیرد .
وی افزود: بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق همچنان ادامه دارد و خوشبختانه نگاه جدیدی در دولت درباره بودجه ایجاد شده و ادبیات ارزشمندی از سوی رییس جمهور و دولت برای بررسی بودجه وجود دارد که بررسی تبصره 18درباره درآمدهای حامل های انرژی است می توان اشاره کرد .
به گزارش ایبِنا، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: همچنین روز گذشته در مجلس طبق بررسی های صورت گرفته با حضور رییس مجلس پیشنهاد شد که در سال آینده افزایش قیمت نداشته باشیم اما رویکرد مثبتی در زمینه هدفمندی یارانه ها اتخاذ شود. از یکشبنه هفته آینده تا پایان همان هفته نیز برای بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده بررسی هایی را در مجلس خواهیم داشت و تا پایان سال نیز این لایحه به صورت قانون دائمی تصویب می شود .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

ارائه آخرین دستاوردها و هم‌اندیشی اهالی بازار سرمایه در نمایشگاه کیش

افزایش صادرات برنج پاکستان با عقب نشینی هند از بازار جهانی

اتریوم تبرئه شد؟

آمریکا برای مقابله با پیشرفت چین از متحدان کمک می‌گیرد

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

برداشت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بنزین

جدیدترین قوانین کارت شانس آلمان 2024

در دوماهه ابتدایی امسال چه تعداد وام خرید مسکن پرداخت شد؟

تحریم مانع رشد نشد/رشد اقتصادی در دولت شهید رئیسی چگونه بود؟

حضور نمایندگان در کمیسیون‌ها بر اساس حوزه کاری و تخصص، تدوین قوانین کارآمد را در پی دارد

منابع درآمدی مالیاتی صرف برطرف کردن محرومیت ها می شود

پاسخ کاندیداهای ریاست‌جمهوری به سوال‌های اقتصادی کلی و کوتاه بود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.