توقف تولید 25 مدل خودرو غیر استاندارد تولید و تجارت

توقف تولید 25 مدل خودرو غیر استاندارد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد: با شروع اجرای استاندارد‌های جدید تأیید نوع خودرو، تولید تعدادی از خودرو‌هایی که نتوانستند الزامات استاندارد‌های اجباری مربوطه را رعایت کنند خاتمه یافت.


به گزارش فصل اقتصاد، با اجرای فاز اول استاندارد‌های جدید اجباری خودرو از اول دی ماه 1396، تولید و واردات برخی از خودرو‌های غیر استاندارد از جمله خودرو‌های MVM 315 سدان، MVM 550، تیگو 5، سایپا 131 و سایپا 132 دوگانه سوز، سایپا 141 بنزینی و دوگانه سوز، آریو 1500 سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا 1700 (بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B. 50F، لیفان 620، لیفان X50، لیفان X60، جک J5، هیوندای i10 و برخی از خودرو‌های سنگین جاده‌ای از دستور کار خودروسازان خارج شد.
پیمان پیرایش، مدیرکل نظارت بر اجرای استاندارد صنایع فلزی سازمان ملی استاندارد ایران با اعلام این خبر گفت: با شروع اجرای استاندارد‌های جدید تأیید نوع خودرو، تولید تعدادی از خودرو‌هایی که نتوانستند الزامات استاندارد‌های اجباری مربوطه را رعایت کنند خاتمه یافت و از این پس شاهد تولید این خودرو‌ها نخواهیم بود.
پیرایش با تاکید بر اینکه برنامه اجرای استاندارد‌های جداگانه اجباری ایمنی عملکردی خودرو مطابق با آخرین تغییرات اتحادیه اروپا روزآمد و ابلاغ شده است گفت: سازمان ملی استاندارد ایران در انجام رسالت خود مبنی بر تدوین و به روز رسانی مستمر استانداردها، همواره تلاش دارد در تدوین استاندارد‌های حوزه خودرو از استاندارد‌ها و مقررات فنی مورد استفاده در کشور‌های پیشرو و صاحب فناوری در صنعت خودرو و نیز استاندارد‌های معتبر بین المللی و منطقه‌ای استفاده کند.
وی با بیان اینکه استاندارد‌های تأیید نوع خودرو از اول دیماه 1396، برای تمامی تولیدات و واردات خودرو لازم الاجراست افزود: اجرای این استاندارد‌ها برای تولیدکنندگانی که پیش از این از سازمان ملی استاندارد ایران گواهینامه تأیید نوع دریافت کرده اند، مطابق برنامه زمانبندی تعیین شده، در دست اقدام است و با توجه به این زمانبندی الزامات استاندارد‌های مورد نظر در چارچوب کنترل‌های تطابق تولید (COP)، توسط سازمان ملی استاندارد ایران آغاز شده است.
پیرایش ادامه داد: گواهینامه تایید نوع خودرو آن دسته از خودروسازانی که در تولید محصول خود الزامات استاندارد‌های جدید را رعایت نکنند، تمدید نخواهد شد. در حال حاضر تولید 25 مدل خودروی سواری و سنگین، با توجه به عدم امکان انطباق آن‌ها با استاندارد‌های اجباری، متوقف شده است که خودرو‌های سواری MVM 315 سدان، MVM 550، تیگو 5، سایپا 131 و سایپا 132 دوگانه سوز، سایپا 141 بنزینی و دوگانه سوز، آریو 1500 سی سی، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا 1700 (بنزینی و دوگانه سوز)، آسا B. 50F، لیفان 620، لیفان X50، لیفان X60، جک J5، هیوندای i10 و برخی از خودرو‌های سنگین جاده‌ای از این جمله اند.
پیرایش در پایان خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد ایران خواستار ارائه برنامه دقیق خودروسازان درباره اقدامات لازم برای ارتقای مدل‌های خودرویی و انطباق آن‌ها با الزامات استاندارد‌های جدید است و اجرای این برنامه‌ها را به منظور بررسی دقیق تطابق مدل‌های تولیدی یا وارداتی با استاندارد‌های تأیید نوع به صورت جدی پیگیری خواهد کرد.
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

رشد اقتصادی در سال 1402 به 4.5 درصد رسید

دلار مبادله‌ای ثابت ماند/یورو رشد کرد

رشد عجیب تقاضای برق/ ثبت مصرف مرداد در روزهای پایانی خرداد

کارگران متقاضیان بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

12 سد کشور زیر 30 درصد آب دارد

آمریکا نمی تواند مانع صادرات نفت شود

رشد قیمت جهانی نفت؛ برنت 85 دلار و 36 سنت شد

روسیه بزرگترین صادرکننده گاز به اروپا شد

خط‌آهن رشت-کاسپین فردا باحضورمقامات ایران افتتاح می‌شود

اظهارات اقتصادی نامزدهای ریاست جمهوری در روز نهم رقابت‌ها

ارائه آخرین دستاوردها و هم‌اندیشی اهالی بازار سرمایه در نمایشگاه کیش

افزایش صادرات برنج پاکستان با عقب نشینی هند از بازار جهانی

اتریوم تبرئه شد؟

آمریکا برای مقابله با پیشرفت چین از متحدان کمک می‌گیرد

راه‌آهن رشت-کاسپین فردا افتتاح می‌شود

برداشت آمریکا از ذخایر استراتژیک نفت برای کنترل قیمت بنزین

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.