بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش گردشگری

بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - برترین ها - ترجمه از حمید پاشایی: آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از تماشای مستندهای حیات وحش لذت می برید ولی از خود می پرسید که کجا واقعاً می توان این حیوانات را دید؟
در اینجا بهترین مکان ها برای دیدن خرس های گریزلی، شیرها و برخی از بهترین صخره های مرجانی در جهان را معرفی می کنیم.
1. بهترین مکان برای دیدن خرس های گریزلی: یلواستون، آمریکا
در یلواستون انواع مختلف حیات وحش را می توان مشاهده کرد. محبوب ترین پارک ملی آمریکا 69 گونه از پستانداران و 285 گونه از پرندگان، به همراه خزندگان، دوزیستان و سایر مخلوقاتی دارد که می توان آن ها را ردیابی کرد. این منطقه مکانی فوق العاده برای دیدن نادرترین گونه های جهان است، چرا که این پارک محل زندگی وشق کانادایی و خرس های گریزلی است، که هر دو در خطر انقراض قرار دارند. با بیش از 25 کیلومتر مسیر پیاده روی مرتفع و 750 کیلومتر جاده، این مکان به آسانی قابل دسترس است. هتل های زیادی نیز در پارک یلواستون قرار دارند.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
2. بهترین مکان برای دیدن گرگ ها: سوئد
در سوئد یک مکان خاص وجود ندارد که بتوان به علاقمندان به حیات وحش توصیه کرد، چرا که تمام این کشور پر از حیوانات مختلف است. مسافرانی که از سوئد بازدید می کنند به احتمال قریب به یقین گوزن های موس معروف این کشور را خواهند دید، چرا که تعداد آن ها بیش از 400 هزار رأس است. مجبور نیستید حتماً از مسیرهای عادی و روزمره خیلی دور شوید، چون که یکی از بهترین جاها برای دیدن این گوزن ها منطقه کویینزکتبری نزدیک استکهلم است.
به لطف دریاچه های موجود در سوئد، سگ های آبی هم بسیار رایج هستند و بعضی از تورها گردش های سافاری مخصوص دیدن این حیوانات ارائه می دهند. مناطق کنار دریا و دریاچه ها مثل برگسلاگن و گاولبورگار جایی است که گرگ ها تجمع می کنند (حدود 500 تا از آن ها در سوئد وجود دارد). خرس های قهوه ای در شمال دیده می شوند، و در آنجا همچنین می توانید روباه های قطبی را نیز ببینید.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
3. بهترین مکان برای دیدن گوزن ها: اسکاتلند
این کشور پنج گونه جانوری مخصوص به خود را دارد: سنجاب قرمز، گوزن قرمز، فک بندرگاه، سمور آبی و عقاب. بهترین زمان برای بازدید فصل پاییز است، که گوزن های معروف اسکاتلندی اقدام به جفت گیری می کنند. در اینجاست که این مخلوقات شجاع با گوزن های انتلر (شاخ گوزن ها) وارد مبارزه می شوند تا قدرت خود را به جنس ماده نشان دهند.
اگر به دیدن دلفین ها در اسکاتلند علاقمند هستید، در ماه های گرم تر به خور مورای سر بزنید. 12 درصد جمعیت تمام سمورهای آبی بریتانیا در اسکاتلند زندگی می کنند، و می توانید در جزایر شتلند آن ها را ببینید. برای بسیاری از عاشقان حیات وحش، هدف نهایی دیدن گربه وحشی های معروف و خجالتی است. این حیوانات منزوی را می توان در دوردست ترین گوشه های کوهستانی اسکاتلند مشاهده کرد.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
4. بهترین مکان برای مشاهده خرس های سیاه: مانیتوبا، کانادا
کانادا حیات وحش بسیار گسترده تر از چیزی دارد که بتوان تصور کرد، ولی اگر قرار باشد یک نقطه را انتخاب کنیم می توان از مانیتوبا نام برد، ناحیه ای ناهموار پر از دریاچه و رودخانه که با استان های اونتاریو و ساسکاچوان هم مرز است. حدود 27000 گوزن موس و 30000 خرس سیاه در این منطقه وجود دارد. خرس های سیاه بسیار خطرناک تر از خرس های قهوه ای هستند. به همین خاطر شاید بهتر باشد گوزن های دم سفید را در صدر فهرست حیواناتی قرار دهید که قصد دارید ببینید. حدود 160000 رأس از این گونه گوزن در سراسر استان وجود دارد. مانیتوبا همچنین 4000 گرگ خاکستری، 4000 گوزن الک، و تعداد کمتری کایوت و شیر کوهی دارد.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
5. بهترین مکان برای مشاهده لمورها: ماداگاسکار
وقتی بحث حیات وحش پیش می آید ماداگاسکار یکی از متنوع ترین مکان های جهان است، ولی حقیقت اینجاست که همه آن منطقه را با لمور ها می شناسند و 50 گونه از این این جانور در کل جزیره وجود دارد. نکته منفی اینجاست که به احتمال بسیار زیاد شما به قدری این حیوان را می بینید که به نقطه ای می رسید که می خواهید چیز جدیدی را ببینید، که البته مشکلی برایتان نخواهد بود. تنوع زیستی شگفت انگیزی در ماداگسکار وجود دارد و 200 هزار گونه مختلف جانوری در این منطقه شناسایی شده اند که از آن تعداد، حدود 150 هزار گونه بومی هستند، به این معنی که در هیچ جای دیگر جهان وجود ندارند.
شش درصد کل جمعیت قورباغه های جهان، و 50 درصد آفتاب پرست های جهان را در این منطقه می توان یافت. برخی از عجیب ترین حیوانات ماداگاسکار شامل آی آی (موجودی را با گوش های خفاش و دندان های موش صحرایی تصور کنید) و فوسا (که به خدنگ ها مرتبط است ولی شبیه شیر کوهی پوما می ماند) است.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
6. بهترین مکان برای دیدن اسب های وحشی: ایسلند
ایسلند شاید سرد و شدیداً فاقد نور آفتاب در بیشتر زمان سال باشد، ولی این جلوی زندگی برخی از زیباترین حیوانات جهان را نگرفته است. اول از همه، روباه های قطبی از مدت ها پیش از اینکه انسان ها در قرن نوزدهم وارد جزیره شوند، در اینجا وجود داشته اند. اسب های وحشی نیز در اینجا هستند، که به خاطر جثه کوچکشان بسیار زیبا هستند. اسب های ایسلند کوچکتر از سایر اسب ها هستند چرا که اولین ساکنین این کشور (که از نروژ آمدند) تنها می توانستند یک اسب را در قایق های خود جای دهند، به همین خاطر کوچکترین ها را انتخاب می کردند. اکثر جمعیت فعلی اسب های ایسلند از نژاد همان اسب های اولیه هستند.
سایر گونه های جانوری ایسلند شامل گوزن شمالی، مینک وحشی و روباه های قطبی و در اطراف دریا طوطی دریایی، وال و خوک دریایی می شود. از زیبایی های طبیعی ایسلند، پدیده شفق قطبی را نیز نباید فراموش کرد.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
7. بهترین مکان برای دیدن 5 حیوان وحشی بزرگ: زیمبابوه
لازم نیست حتماً از گردش های سافاری بسیار گرانقیمت زیمبابوه استفاده کنید تا از حیات وحش آن لذت ببرید. گزینه های ارزان تر زیادی نیز وجود دارد، از جمله سافاری های پیاده. یکی از عواملی که زیمبابوه را بسیار خاص کرده، تعداد مختلف گونه های جانوری است که در تمام طول سال می توان مشاهده کرد، حتی اگر 5000 گونه گیاهان گلدار را کنار بگذاریم. هر پنج حیوان وحشی بزرگ معروف (شیر، پلنگ، کرگدن، فیل، گاومیش) را به همراه سگ های وحشی آفریقایی، یوزپلنگ، گورکن عسل خوار، گربه زباد و کفتار در این منطقه پیدا خواهید کرد. هوانج بزرگترین پارک ملی زیمبابوه است و بیشترین حیات وحش و همچنین کمپ های بسیار لوکسی دارد.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
8. بهترین مکان برای مشاهده اورانگوتان ها: بورنئو
جزیره بورنئو در جنوب شرقی آسیا نه تنها به خاطر تعداد زیاد حیواناتش، بلکه به خاطر مخلوقات عجیب و شگفت انگیزی که در آنجا زندگی می کنند نیز مشهور است. علاوه بر اورانگوتان ها (تنها نوع از کَپی های بزرگ در آسیا)، کرگدن ها و فیل ها، همچنین خرس های آفتابی، گربه زباد و پلنگ های ابری نیز در آنجا وجود دارد. در سال های اخیر سه گونه جدید خفاش کشف شده اند. اگر علاقمند به تماشای پرندگان هستید، بورنئو جای بسیار مناسبی است.
از دیگر گونه های پرطرفدار بورنئو می توان به پرنده نوک شاخ، پرنده ای بزرگ که به خاطر نوک نارنجی براق با فرم عجیبش مشهور است، و قورباغه پرنده اشاره کرد. تنها زمانی که این خزندگان پای خود را روی زمین می گذارند هنگام جفت گیری است.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
9. بهترین مکان برای دیدن صخره مرجانی: استرالیا
استرالیا برای میلیون ها سال غیرمسکونی بود. این به صدها هزار گونه اجازه رشد داد، و امروز استرالیا یکی از کشورهایی است که بیشتر تعداد گونه های بومی را دارد. استرالیا همچنین یکی از معدود کشورهایی است که هر سه گروه پستانداران (تک ‌سوراخیان، کیسه‌ داران و جفت ‌داران) در آنجا یافت می شود و بیش از 800 گونه پرندگان (از جمله شترمرغ معروف استرالیایی) دارد. علاوه بر این ها، 4000 گونه ماهی و 50 نوع پستاندار دریایی در استرالیا وجود دارد. قلمرو شمالی استرالیا و جزیره فریزر در کوئینزلند جاهایی است که می توانید سگ دینگو را ببینید، و کیسه دارانی مثل کانگورو، کوالا و وامبت در پارک های ملی یافت می شوند.
صخره بزرگ مرجانی یکی از پرطرفدارترین نقاط غواصی در دنیاست، و دلیل خوبی هم برای این موضوع وجود دارد. 600 نوع مرجان سخت و نرم، شش گونه لاک پشت، 215 گونه پرنده، 17 گونه مار دریایی و بیش از 1500 گونه ماهی در این منطقه وجود دارد.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش
10. بهترین مکان برای دیدن لاماها: پرو
پرو به خاطر شتر لاما شناخته شده است، ولی علاو ه بر این دستگاه تولید پشم، گونه های جانوری دیگری نیز در آنجا می توان یافت. 14500 گونه حیوانی و 1800 گونه پرندگان در پرو وجود دارد. جگوار و دلفین صورتی را می توان در اعماق جنگل های آمازون مشاهده کرد. میمون های پشمالو عاشق تاب خوردن از درختان در منطقه محافظت شده زیست کره مانو هستند، و طوطی مکائو را می توان اغلب نزدیک صخره های رُسی در جنگل های آمازون دید. ولی مجبور نیستید حتماً به جنگل های بارانی دورافتاده بروید تا حیات وحش پرو را ببینید. پنگوئن های هومبولت را می توان در کناره های دریا نزدیک به لاماها دید، و رُخ کرکس های آند در بخش روستایی این کشور یافت می شوند.
بهترین مکان ها برای مشاهده حیوانات در حیات وحش


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پژو پارس 1403 تولید می‌شود

«شرکت دولتی پست بانک» به «بانک» تبدیل شد

پیش‌بینی‌های سازمان تجارت جهانی نادرست از آب درآمد

از بهبود شفافیت تا استقلال و اقتدار بانک مرکزی

قطع نشدن برق رمزارزها با خرید برق از بورس انرژی

اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی برای وراث متوفیان سهام عدالت

مشارکت ایران در ساخت مرتفع‌ترین سد جهان

مبلغ سود سهام عدالت در اسفند ماه مشخص شد

انتخابات مظهر مشارکت مردم در کانون‌های تصمیم گیری نظام است

ستاد رصد برخط پایداری برق شعب اخذ رای تهران آغاز به کار کرد

بیمه اجتماعی رایگان برای مادران روستایی دارای 3 فرزند

مناطق کم‌برخوردار در اولویت توسعه و نوسازی خطوط اتوبوسرانی

تمدید زمان ثبت‌نام در نخستین آزمون استخدامی اختصاصی افراد دارای معلولیت تا 14 اسفند

15 هزار تن مرغ منجمد از مرغداران برای ذخایر استراتژیک خریداری شد

امکان انتخاب کاروان برای زائران حج تمتع 1403 تا 13 اسفند

اسامی ابر بدهکاران بیمه‌ای به زودی منتشر می‌شود

رکوردزنی جدید در مصرف گاز/ سهم بخش خانگی و تجاری در مصرف گاز به 80درصد رسید

تقدیر همراه اول از نخبگان علمی کشور

تمایل روسیه به استفاده از خدمات فنی و مهندسی ایران/ انتقال فناوری روس‌ها در استخراج نفت به ایران

فروش چارتری بلیت هواپیما در نوروز ممنوع شد

فناوری‌های ژاپنی به صنعت شیلات ایران وارد می‌شود

ابلاغ قرارداد خرید آتی تولید مرغ به استان‌ها/ نگرانی از بابت تامین مرغ نداریم

امسال چند نفر وام ازدواج گرفتند؟

اجبار مردم به خرید از برند خاص در طرح کالابرگ تخلف است

به‌هم ریختگی بازارخودرو در شب عید/ افزایش 5 درصدی قیمت ها

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.