زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3) گردشگری

زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - برترین ها - ترجمه از حمید پاشایی: در این سری مطالب 50 تا از بهترین سواحل در جهان را معرفی می‌کنیم، از جمله مکان‌هایی زیبا در جزیره بالی، خلیج‌هایی کوچک در کورنوال انگلیس و مناظری زیبا از شن سیاه در هاوایی.
36. تاهو (Tahoe)، کالیفرنیا، آمریکا
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
خلیج امرالد به عنوان پارک ملی و دریاچه تاهو شناخته می شود، و در احاطه بیشه زار ها قرار دارد و به شدت دورافتاده به نظر می رسد. حیات وحش این منطقه بسیار غنی است و به خاطر وفور زندگی دریایی، آب های آن محافظت شده است. کشتی های غرق شده مختلفی نیز برای اکتشاف توسط غواصان وجود دارد.
37. شتلند (Shetland)، اسکاتلند
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
ساحل اسپیجی نه تنها یکی از زیباترین ساحل های جزیره شتلند است، بلکه تاریخی شگفت انگیز نیز دارد. ماهی شور زمانی مهم ترین غذای ساکنین جزیره بود و آن ها برای شکار این نوع ماهی به این ساحل خاص می آمدند. چمنزارهای سبز و دریای آبی تیره یکی از دلایلی است که عکاسان به این بخش خاص شتلند هجوم می آورند.
38. نورفُک (Norfolk)، انگلیس
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
اگر به ساحل های طبیعی و دست نخورده علاقمند هستید، به ساحل هانستنتون در نورفُک بروید، جایی که صخره های بلند پس زمینه ای تماشایی برای امواج خروشان فراهم می کنند. البته فریب ظاهر دورافتاده آن را نخورید، چرا که تنها چند متر آن طرف تر از ساحل هانستنتون شهری با سبک و سیاق قدیمی وجود دارد. این شهر ساحلی در سال 1846 ساخته شد و جذابیت قدیمی عصر ویکتوریایی خود را حفظ کرده است.
39. جزیره هریس(Isle of Harris)، هبریدهای بیرونی
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
ساحل سایلبوست با شکل عجیب و غریبش یکی از زیباترین نقاط اسکاتلند است. بدون شک از مناظر تماشایی جزیره های اطراف لذت خواهید برد، و احتمال زیادی وجود دارد که کل ساحل را به خاطر خلوتی زیاد متعلق به خودتان بدانید.
40. پام بیچ کانتی (Palm Beach County)، فلوریدا، آمریکا
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
نمی دانیم که کدام را بیشتر دوست داریم؛ اسم ساحل جزیره بادام زمینی (Peanut Island)، یا ظاهر زیبای آن. آبی فوق العاده زلال و آبی رنگ در اینجا خواهید یافت، که برای ورزش های آبی هم بسیار مناسب است. با کرایه قایق می توانید این بخش زیبای فلوریدا را روی آب گردش کنید.
41. ساحل ناتادولا (Natadola Beach)، فیجی
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
همه ساحل ها باید این گونه باشند: پهناور، خلوت و با شن هایی سفید. اگر شب را در این منطقه سپری می کنید، یکی از کلبه های ساحلی جالب که چند متر از لب آب فاصله دارند را کرایه کنید. اگر می خواهید شخصیت کاوشگر درونی خودتان را ارضا کنید، می توانید در جنگل هایی که ساحل را احاطه کرده پیاده روی کنید.
42. اورکنی (Orkney)، اسکاتلند
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
زیباترین ساحل جزایر اورکنی شن های زیادی برای کسانی دارد که علاقمند به حمام آفتاب هستند. ظاهر دست نخورده و بکر این ساحل، آن را بین عکاسان محبوب کرده است. اگر در یک روز صاف به اینجا بیایید، می توانید جزیره هوی را نیز ببینید.
43. سن دیگو (San Diego)، آمریکا
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
نمونه ای کامل از هر چیزی که در مورد ساحل های کالیفرنیا دوست داریم؛ کورونادو یکی از سرزنده ترین ساحل های کالیفرنیا است که از مرکز شهر سن دیگو به آسانی قابل دسترسی است، و امکانات فراوانی از جمله سرویس نجات غریق، اتاق تعویض لباس و قسمت های مخصوص بازی برای کودکان دارد. در ماه های سردتر سال می توانید روی میدانی یخی چرخ بزنید که تنها چند متر با آب دریا فاصله دارد.
44. لومبوک (Lombok)، بالی
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
در ساحل ماوون در بالی انتظار رستوران های ساحلی و صندلی های راحتی زیر آفتاب را نداشته باشید. در اینحا فقط شن سفید نرم، درختان در حال تاب خوردن نخل و ماهی های رنگارنگ مشغول شنا در آب های کم عمق دیده می شوند. برای لذت بردن از چشم اندازهای تماشایی، به بالای تپه ای بروید که این خلیج زیبا را احاطه کرده است.
45. ساحل آنس سورس دارجنت (Anse Source d"Argent Beach)، سیشل
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
این یکی از چندین ساحل بسیار زیبا در سیشل است، ولی ساحل آنس سورس دارجنت به خاطر تخته سنگ های گرانیت، آب زلال آبی رنگ و درخت های نخل زیبایش کمی متمایز از بقیه است. همه این ها پس زمینه ای ایده آل برای عکس سلفی فراهم می کند.
46. نوسای غربی (West Nusa)، بالی
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
ساحل سنگیگی یکی از زیباترین ساحل ها در استان نوسای غربی است. سلسله ای از تپه ها و آب آرام و گرم، آن را تبدیل به مکانی عالی برای خانواده ها کرده است. این منطقه به ندرت شلوغ می شود، و آب های کم عمق آن را یکی از بهترین نقاط غواصی سطحی در بالی کرده است.
47. ساحل تانگاسدیل (Tangasdale Beach)، جزیره بارا، اسکاتلند
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
آب زلالی که در این تصویر می بینید شاید در نگاه اول گمراهتان کند که فکر کنید اینجا اندونزی یا کارائیب است. این یکی از دورافتاده ترین سواحل اسکاتلند است، ولی دیدن آن به زحمتش می ارزد. تپه های اطراف آن را تبدیل به مکانی عالی برای کوهپیمایی کرده، و وقتی که به عرق کردن افتادید می توانید با شنایی مختصر در دریا آرامش خود را به دست آورید. البته آب های این جزیره شاید مثل آب های جزایر کارائیب زلال و شفاف باشد، ولی حواستان را جمع کنید، چون به آن اندازه گرم نیست!
48. جزیره نانجیزال (Nanjizal Beach)، کورنوال، انگلیس
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
این گنجینه پنهان کالیدوسکوپی از رنگ هاست، و آب شفاف آن به وسیله صخره هایی پوشیده از گل احاطه شده است. غارها و تخته سنگ های زیادی برای اکتشاف وجود دارد، و این منطقه کنار دریا یکی از بهترین مکان ها در بریتانیا برای مشاهده فک های دریایی نیز است.
49. شیکینه جیما (Shikinejima)، ژاپن
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
ساحل توماری، خلیج کوچک محافظت شده ای در ژاپن است که برای غواصان، علاقمندان به آفتاب گرفتن و کسانی که دوست دارند در آب قدم بزنند ایده آل است. بعد از گرفتن حمامی طولانی زیر آفتاب، در تپه های اطراف پیاده روی کنید و از چشم اندازهای دیدنی این ساحل از بالا لذت ببرید.
50. دلری بیچ (Delray Beach)، پام بیچ کانتی، آمریکا
زیباترین سواحل جهان به روایت تصویر (3)
دلری مثل بقیه ساحل های فلوریدا نیست، به خاطر همین است که همه آن را دوست دارند. این ساحل طولانی و پهناور پر از شن های نرم است، که حاشیه های آن را علف های درازی پوشانده که نقش پناهگاه برای حیوانات را نیز دارد. این ساحل به ندرت شلوغ می شود. اگر در وسط هفته به این ساحل بیایید، تمام زیبایی دست نخورده آن را به طور کامل در اختیار خود خواهید داشت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

اوکراین معترضان را دور زد

آماده‌سازی 20 هزار تن میوه شب عید/ خرمای ماه رمضان 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

پذیرش اوراق گام برای تسویه بدهی تولیدکنندگان

پیگیر رفع ممنوعیت ساخت و ساز در زیتون سرخه‌حصار هستیم

کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

53 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

اقدام دیر هنگام واردکنندگان موبایل درخصوص پیش فروش متقلبانه آیفون

ضرورت توسعه مدل هاى خلق ارزش پایدار در فضای مدیریتی کشور

جزئیات مزایده 3 هزار میلیارد تومانی املاک

معاون وزیر رفاه: حذف یارانه‌ها شایعه است

جزئیات درآمد و هزینه سازمان اموال تملیکی در 7 سال اخیر

752 میلیون دلار انواع کشنده وارد کشور شد

وزیر اقتصاد: انتشار گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم دولت بود

درآمد وصولی گمرک و واریزی به خزانه به 196 هزار میلیارد تومان رسید

آغاز ویرایش ثبت‌نام‌ خودرو وارداتی جانبازان و ثبت‌نام جاماندگان از 6 اسفند ماه

استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است

روی خوش بازار تونس به تجار ایرانی/ توافق‌نامه‌ تجاری و کمیسیون مشترک ایران و تونس احیا می‌شود

واکنش پیمان‌پاک به اظهارنظر همتی درباره رشد واردات

قانون پولشویی بالای سر درآمدهای مشکوک در سال آینده

بارش برف و باران، وقوع مه و کولاک برف در مناطق کوهستانی تهران

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

بنزین گران نمی‌شود/ تورم سال آینده قطعا کمتر از امسال است

وزیر اقتصاد: حذف یارانه نقدی شایعه است

مصوبه ممنوعیت استفاده از پالایش‌شکن‌ها "مخاطب عمومی" ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.