شاخص کل بورس به میانه کانال 95 هزار واحدی رسید
ردپای نقدینگی در بازار سرمایه بورس

ردپای نقدینگی در بازار سرمایه

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - معامله‌گران بورس تهران، امروز شاهد ثبت رکورد جدید 95600واحدی برای شاخص کل بورس تهران بودند که هم‌زمان با ورود نقدینگی به بازار سهام، شاهد حضور حقیقی‌ها به‌ویژه در میان شرکت‌های بازار دوم این بورس بود .
به گزارش فصل اقتصاد، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 26 آذر ماه 96 با افزایش 994 واحدی روی رقم 95 هزار و 600 واحد ایستاد .
شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 11 واحدی عدد 17 هزار و 835 واحد را به نمایش گذاشت .
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 920 واحدی به رقم 103 هزار و 119 واحد دست یافت .
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 627 واحدی به رقم 68 هزار و 206 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 2535 واحدی عدد 202 هزار و 2 واحد را به نمایش گذاشت .
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 8 واحدی روی رقم یک هزار و 64 واحد ایستاد .
بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 300 واحد، ملی صنایع مس ایران با 162 واحد و پالایش نفت اصفهان با 130 واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند .
در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با 21 واحد، آسان پرداخت پرشین با 17 واحد و توسعه معادن و فلزات با 15 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند .
به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 339 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 261 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 84 هزار و 111 نوبت داد و ستد بود .
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های معادن منگنز ایران، پالایش نفت اصفهان، اوراق مشارکت لیزینگ رایان سایپا، پالایش نفت شیراز، اوراق مشارکت میدکو، توسعه حمل‌ونقل ریلی پارسیان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی سبحان انکولوژی، داروسازی تولید دارو ایران گچ و بیمه سرمد متوقف شدند .
به گزارش فارس، امروز در بازار بورس 2 تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 69.5 میلیون سهم فولاد کاوه جنوب کیش به ارزش کمتر از 18 میلیارد تومان کدبه‌کد شد .
در سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران اما 46 میلیون سهم به ارزش بیش از 17 میلیارد تومان کدبه‌کد شد. کمتر از 25 میلیون سهم بیمه اتکایی ایرانیان به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت .
همچنین 20 میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. در نفت ایرانول نیز کمتر از 20 میلیون سهم به ارزش بیش از 10 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. همچنین 11.5 میلیون سهم کارت اعتباری ایران کیش به ارزش 3.5 میلیارد تومان کدبه‌کد شد .
همین وضعیت در سیمان فارس خوزستان با کدبه‌کد شدن 10 میلیون سهم به ارزش بیش از یک میلیارد تومان تکرار شد. همچنین 7 میلیون سهم پتروشیمی شازند به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد .
بیش از 6 میلیون سهم سبحان دارو اما به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی همراه بود، در تولید و صادرات ریشمک نیز بیش از 5.5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت و بیش از 5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری مسکن الوند به ارزش 1.5 میلیارد تومان کدبه‌کد شد .
درعین‌ حال کمتر از 5 میلیون سهم البرز دارو به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده همراه شد و در نفت پارس نیز بیش از 4 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کدبه‌کد شد .
در نهایت 2.5 میلیون سهم نفت پاسارگاد به ارزش بیش از 800 میلیون تومان با معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده همراه بود و یک میلیون سهم پتروشیمی زاگرس نیز به ارزش 3 میلیارد تومان به کدهای انتقالی سهامدار عمده جابه‌جا شد .
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در صورتی شاهد ثبت رکورد جدید دیگری باری شاخص کل و بازده نقدی بورس تهران بود که با لمس نقدینگی جدید در بازار و تحرکت دوباره حقوقی‌ها در سهم‌های شاخص‌سازی همچون هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر، سرمایه‌گذاری غدیر، پتروشیمی جم و فولاد مبارکه شاهد حضور پررنگ معامله‌گران اغلب حقیقی به‌ویژه در میان شرکت‌های حاضر در بازار دوم بورس بود .
بازاری که در آن شرکت‌های برخوردار از سهام شناوری پایین و یا سهم‌های با سرمایه پایین‌تر از شرکت‌های بازار اولی حضور دارند .
روی آوردن مدیران برخی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به بازار سهام و گرایش بخشی از نقدینگی این صندوق‌ها به سمت تالار شیشه‌ای اگرچه باعث ایجاد بارقه‌های امید برای اغلب معامله‌گران شده، اما حجم معاملات سهام و تعداد دفعات، هنوز با آنچه که مورد انتظار فعالان بازار به‌عنوان دوران رونق تعریف می‌شود، فاصله دارد. بااین‌همه انتظار برای ایجاد رونق نسبی در فضای کسب‌وکار طی سال 1397 و پیش‌بینی رشد سودآوری شرکت‌ها اصلی‌ترین مبنای تحلیل در بازار سهام است .
گروه فلزات اساسی،‌ دوقلوهای سنگ آهنی و تک سهم‌های پتروشیمی و پالایشی اگرچه اصلی‌ترین گروه‌های تأثیرگذار در ثبت رکوردهای جدید برای شاخص کل بورس تهران عنوان می‌شوند، اما وضعیت بازارهای جهانی در پایان سال میلادی 2017 و انتظار برای کاهشی بودن روند قیمت‌های کالایی در بازارهای جهانی نشان می‌دهد که نمی‌توان انتظارات خارق‌العاده‌ای از رشد قیمت‌ها با توجه به قدرت پایین خرید در بازار داخلی را داشت .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

فروش ربع‌سکه بورسی با قیمت‌های عجیب و غریب!/ چرا ربع‌سکه باید 16میلیون تومان فروخته شود؟

ساعت کار بازار متشکل ارزی اعلام شد

رئیس کل بانک مرکزی: ارتباط مستقیم بین بانک‌های ایران و روسیه برقرار شد

فروش ربع سکه بورسی با قیمت‌های عجیب و غریب!/ چرا ربع سکه باید 16 میلیون تومان فروخته شود؟

10 درصد گوشت های چرخ کرده در بازار غیراستاندارد است

عملیات حفاری علت قطع شبکه ارتباطی 4 شهر مازندران

نشست شورای اطلاع‌رسانی وزارت اقتصاد به میزبانی بانک صادرات ایران

ضرورت تعیین دامنه نوسان برای سکه‌های بورسی/ عرضه در قیمت‌های پیشنهادی غیرمتعارف متوقف شود

تلاش اعضای کمیسیون برای ارتقا یا رساندن بودجه قوه قضائیه به 2.9 درصد/ تشکیل کمیته تخصصی در تلفیق برای تحقق این موضوع

جزو قشر خاکستری هستم و به آن افتخار می‌کنم/ باید آداب امر به معروف و نهی از منکر را بیاموزیم/ نباید عمل به سفارش رهبری در همراهی با مردم هزینه داشته باشد

قهر چینی‌ها از بازار گوشی موبایل

حدود 840 نفر در زلزله خوی مصدوم شدند/ انتقاد از میزان بودجه پیش‌بینی شده برای تامین دارو و تجهیزات در لایحه بودجه 1402 / ضرورت توجه کمیسیون تلفیق به پیش بینی بودجه واقعی

افزایش خروجی و عملکرد نشان دهنده اراده موجود در سازمان است

بیشترین تورم سال جاری در چه کالاهایی است

بررسی وضعیت سرمایه گذاری خارجی در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس

ربع سکه بورسی امروز 8 میلیون و 201 هزار تومان معامله شد

اجاره هواپیمای سایر کشورها ممکن نیست

پیشنهادات اعضای کمیسیون درحوزه خودرو و معدن برای بودجه 1402 بررسی شد

بررسی پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی پیرامون مسائل عمرانی لایحه بودجه 1402

بررسی پیشنهاد نمایندگان پیرامون نحوه افزایش حقوق کارمندان در بودجه 1402

ارائه گزارش جلسه استیضاح وزیر بهداشت به هیات رئیسه مجلس

ایران خودرو در یکسال اخیر؛ از 80 هزار خودرو ناقص تا عبور از رکورد 12 ماهه طی 9 ماه

مباحث نظارتی دیوان محاسبات در احکام بودجه و برنامه توسعه لحاظ می‌شود

برقراری ارتباط مستقیم بین بانک‌های ایران و روسیه/ کانال مالی بین ایران و دنیا در حال ترمیم است

بالا بردن حقوق و دستمزد موجب گردش اقتصاد می‌شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.