اشتباهاتی که استارتاپ‌تان را در نطفه خفه می کند تبلیغات

اشتباهاتی که استارتاپ‌تان را در نطفه خفه می کند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وب سایت شبکه - حمید نیک‌روش: این روزها، برخی از سرمایه‌گذاران شروع به استفاده از بیگ‌دیتا کرده‌اند و مطمئنا سایرین همه دیر یا زود وارد این حوزه خواهند شد. اما شاید از خودتان سئوال کنید بیگ‌دیتا چه استفاده‌ای برای سرمایه‌گذاران دارد. در واقع، آن‌‍‌ها برای تصمیم‌گیری درست در خصوص سرمایه‌گذاری کردن از این فناوری استفاده می‌کنند.
اشتباهاتی که می‌توانند استارت‌آپ شما را در نطفه خفه کننداگر به آینده استارت‌آپ خود اهمیت می‌دهید از این 13 کار دوری کنید
همه به‌خوبی می‌دانیم برای داشتن یک ایده استارت‌آپی و تجاری کردن آن نیاز به جذب سرمایه‌گذار است. اما فرد سرمایه‌‌گذار از کجا باید متوجه شود که استارت‌آپ موردنظر ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟
این‌جاست که یکی از مباحت داغ این روزهای دنیای فناوری به کمک آن‌ها می‌آید. سرمایه‌گذاران برای رسیدن به یک تصمیم درست از فناوری بیگ‌دیتا استفاده می‌کنند. این اطلاعات شامل موارد بسیار زیادی می‌شود. شاید شما فکر کنید برای رسیدن به هدف خود که همان جذب سرمایه است راه درستی را انتخاب کرده‌اید اما همین راه ممکن است موجب نابودی استارت‌آپ شما شود.
«استیو گودمن»، پایه‌گذار و مدیرعامل Restless Bandit، توصیه‌های خوبی برای استارت‌آپ‌ها دارد. وی عقیده دارد برای رسیدن به موفقیت نباید هیچ‌کدام از کارهای زیر را انجام دهید:
1 - قرار دادن رزومه شخصی روی بردهای عمومی استخدام
به هیچ‌عنوان رزومه خود را روی تابلوهای اعلانی که مخصوص پیدا کردن شغل است قرار ندهید، چون با این کار نشان می‌دهید که بیشتر از آن‌که به‌فکر راه‌اندازی یک شرکت باشید جویای پیدا کردن شغل هستید.
2 - انتقاد کردن از کارفرماهای فعلی یا قبلی در جاهای عمومی
اگر از کارفرمای فعلی یا قبلی خود دل پری دارید و فکر می‌کنید با انتقاد کردن از آن‌ها احساس رضایت به شما دست می‌دهد سخت در اشتباهید چون این مسئله نشان می‌دهد که کار کردن با شما فوق‌العاده سخت است.
3 - برملا کردن اطلاعات خصوصی و محرمانه
اصلا به فکر جذب سرمایه‌گذار نباشید. برملا کردن اطلاعات محرمانه شرکت حتی در جاهایی که فکر می‌کنید خصوصی است می‌تواند برای‌تان دردسرساز شده و درهای زندان را به‌روی شما باز کند.
اشتباهاتی که می‌توانند استارت‌آپ شما را در نطفه خفه کننداگر به آینده استارت‌آپ خود اهمیت می‌دهید از این 13 کار دوری کنید
4 - اعلان سالی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدید
تبعیض سنی همان‌قدر که داخل شرکت‌ها مهم است بین سرمایه‌گذاران هم اهمیت دارد. اگر بیش از حد جوان یا مسن باشید، کمتر سرمایه‌گذاری پیدا می‌شود که حاضر باشد به حرف‌های‌تان گوش دهد.
5 - اعلان تاریخ تولد
تاریخ تولد هم مشابه مورد بالاست حتی می‌تواند از آن‌هم بدتر باشد.
6 - اعلان آدرس محل زندگی
دزدان هویت می‌توانند با استفاده از آدرس خانه شما به حساب بانکی‌تان دسترسی پیدا کنند. شاید پولی که در بانک گذاشته‌اید همان پولی است که برای راه‌اندازی استارت‌آپ خود کنار گذاشته‌اید.
7 - بیان نقطه‌نظرات سیاسی (بدون درنظر گرفتن سیاستی که دارید)
از اظهارنظرهای سیاسی خودداری کنید، از گروه‌های سیاسی حمایت نکنید چون با این کار حداقل نصف سرمایه‌گذاران، همکاران و مشتریان خود را از دست می‌دهید.
اشتباهاتی که می‌توانند استارت‌آپ شما را در نطفه خفه کننداگر به آینده استارت‌آپ خود اهمیت می‌دهید از این 13 کار دوری کنید
8 - اطلاعات خانواده و تفریحات‌تان را عمومی نکنید
شاید برخی از چیزها از نظر شما کوچک‌ترین خدشه‌ای به شخصیت و روابط کاری‌تان وارد نکند اما ممکن است از نظر بقیه چندان خوشایند نباشد و همین مسئله می‌تواند برای شما گران تمام شود.
9 - هیچ چیز غیرقانونی منتشر نکنید
اگر به شما به چشم کسی نگاه کنند که از قانون تخطی کرده، هیچ‌کس حاضر نخواهد بود روی شما سرمایه‌گذاری کند. ولی به‌خاطر داشته باشید: فقط پست‌های شما نیستند که اهمیت دارند، اگر کسی شما را تگ کند هم کارتان تمام است.
10 - مطالبی که برخلاف عرف جامعه هستند
عکس‌هایی که از شما در محافل و مجالس مختلف منتشر می‌شود بلافاصه اثر منفی خودش را نشان می‌دهد و باعث می‌شود کسی شما را جدی نگیرد.
11 - اپ‌هایی که با اجازه شما اطلاعات شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها حضور دارید را منتشر می‌کنند
آیا واقعا دوست دارید بقیه بفهمند که چند ساعت از وقت روزانه خود را صرف شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های موبایلی می‌کنید؟
اشتباهاتی که می‌توانند استارت‌آپ شما را در نطفه خفه کننداگر به آینده استارت‌آپ خود اهمیت می‌دهید از این 13 کار دوری کنید
12 - انتشار اظهارنظرهای احساسی و از روی عصبانیت
شاید گاهی فکر کنید که بقیه سزاوار برخورد تند شما هستند و بخواهید از کسی ایراد بگیرید ولی ممکن است این کار باعث شود تا به شما به چشم یک فرد انتقاد کننده نگاه کنند.
13 - انتشار هر چیزی به‌صورت ناشناس
تا زمانی که درگیر TOR یا دارک وب نشده باشید واقعا چیزی به‌عنوان "ناشناس" در فضای وب وجود ندارد. اگر نمی‌خواهید نام خود را روی یک پست بگذارید اصلا آن را منتشر نکنید.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

عدم توان دانشگاه‌ها برای تامین هزینه‌ها/ منظور: پیشنهادات خود تامینی دانشگاه‌ها استقبال می‌کنیم

بررسی همکاری‌های مشترک در راستای کالاهای مبادلاتی ایران و روسیه

افت سنگین بورس‌های آسیایی

خرید تضمینی سیب زمینی مازاد کشاورزان

حفاظت از سرمایه های ملی با توسعه استفاده از صنعت بازیافت

آپدیت iOS 18 برای کدام آیفون‌ها است؟

میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات اعلام می‌شود

تهرانی‌ها 70گیگ در ماه اینترنت ثابت مصرف می‌کنند

وبسایت بنیاد مستضعفان هک شد

شرکت Epic Games هک شد

اطلاعیه سازمان نصر تهران درباره‌ی «تنظیمات تاریخ و ساعت تلفن‌های همراه»

طرح جایگزینی خودروها در سامانه یکپارچه تمدید شد

طرح 3 روزه سامانه یکپارچه برای جایگزینی خودروها تمدید شد

زمینه بروز 10 میلیون فرصت فساد از بین رفته است

فروش 12 خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه آغاز شد+ جدول

پژو پارس 1403 تولید می‌شود

«شرکت دولتی پست بانک» به «بانک» تبدیل شد

پیش‌بینی‌های سازمان تجارت جهانی نادرست از آب درآمد

از بهبود شفافیت تا استقلال و اقتدار بانک مرکزی

قطع نشدن برق رمزارزها با خرید برق از بورس انرژی

اطلاعیه سپرده‌گذاری مرکزی برای وراث متوفیان سهام عدالت

مشارکت ایران در ساخت مرتفع‌ترین سد جهان

مبلغ سود سهام عدالت در اسفند ماه مشخص شد

انتخابات مظهر مشارکت مردم در کانون‌های تصمیم گیری نظام است

ستاد رصد برخط پایداری برق شعب اخذ رای تهران آغاز به کار کرد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.