10 ویژگی افرادی که رکورد فروش را می‌زنند تبلیغات

10 ویژگی افرادی که رکورد فروش را می‌زنند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مجله پنجره خلاقیت - مترجم شادی حسن پور: اگر با حیطه فروش آشنایی داشته باشید، می دانید که این کار عجیب و نسبتا سختی است. چه بخواهید یک جفت کتانی بفروشید، چه سیستم گرمایشی را به مشتری یا کسب و کارتان را به سرمایه گذار معرفی کنید، همه و همه به دانش و اشتیاق شما در زمینه فروش بستگی دارد.
رک بگویم، همه ما این ویژگی ها را در وجودمان نداریم. می گویند فروشنده های حرفه ای به طور ذاتی فروشنده هستند و این ویژگی ها را به شکلی اکتسابی به دست نیاورده اند. البته این موضوع خیلی درست نیست.
بی شک استعداد طبیعی نیز تاثیر خواهد داشت. اما آیا می توان این ویژگی ها را آموخت و به موفقیت رسید؟ بله!
10 ویژگی افرادی که رکورد فروش را می زنند
ویژگی های زیر، ویژگی های یک فروشنده واقعی و موفق است.
1. خودآگاهی
انجمن روانشناسان آمریکا در سال 1993 گزارشی منتشر کرد که در آن مشخص شد موفق ترین نمایندگان فروش، افرادی هستند که از خودآگاهی زیادی بهره مندند. این ویژگی در افرادی دیده می شود که به شغل شان افتخار می کنند و منظم و کارآمد هستند. اما اگر شما فرد منظم و کارآمدی نیستید، می توانید یاد بگیرید که باشید. خودآگاهی همچنین بدان معناست که باید مسیر کاری تان را، با وجود هر احتمالی، ادامه دهید.
2. احترام گذاشتن
مارکوس تابر، بنیانگذار Searchmetrics می گوید برترین نمایندگان فروش ما، به وقت مشتریان بیش از هر چیز دیگری احترام می گذارند. شما باید اطمینان پیدا کنید که با مشتریان فعلی و احتمالی تان مانند طلا رفتار می کنید. به عنوان مثال، مطمئن شوید وقتی به سراغ آنها می روید که زمان دارند. مردم حرف نهایی شما را می خواهند. تاکتیک های قدیمی دیگر کارساز نیستند. مردم حسابی مشغله دارند، به وقت آنها بیش از هر چیز دیگری احترام بگذارید.
3. خلاقیت
نمایندگان فروش در انتظار دستور دیگران باقی نمی مانند. آنها همه چیز را خودشان مدیریت می کنند. اگر قرار است چیزی فروخته شود، حتما راهی برای این کار پیدا می کنند. نماینده فروش هر کاری می کند تا محصول را بفروشد. یاد بگیرید محصول را بیشتر دوست داشته باشید. جایی که لازم است، از آن تعریف کنید. یاد بگیرید چطور ارتباط برقرار کنید، سپس به این ارتباط اهمیت دهید.
4. آنها به خوبی گوش می دهند
بهترین نمایندگان فروش، از مشتریان یا مراجعه کنندگان شان می پرسند که «چرا می خواهید فلان کار را انجام دهید؟»، سپس به مراجعه کنندگان/ مشتریان شان گوش می دهند تا نیازها و خواسته های شان را بشناسند و بتوانند آنها را برطرف کنند. اگر دقیقا نمی دانید چطور باید کاری را که مشتری تان می خواهد انجام دهید، مطمئن باشید که قطعا راهی هست و فقط شما هنوز آن را پیدا نکرده اید.
5. آنها افراد مقاومی هستند
برای فروشندگی باید پوست کلفتی داشته باشید. چرا؟ زیرا قرار است بارها و بارها پاسخ منفی بشنوید. اگر می خواهید مسیر فروشندگی را دنبال کنید، باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشید و مقاومت کنید. اگر کسی تلفن را قطع کرد، می توانید مجددا تماس بگیرید و بگویید: «الو، سلام! مجددا تماس گرفتم چون می دانستم شما از قصد، تماس مرا قطع نکرده اید!»
6. آنها می توانند تحت آموزش قرار بگیرند
یکی از ویژگی هایی که می تواند همپای «تجربه» قرار بگیرد، توانایی آموزش پذیری است. پر انرژی بودن، تمایل به یادگیری و توانایی در انطباق با شرایط، همه و همه بخشی از این موضوع هستند. اگر از شما خواسته شد تا کاری را به شکل خاصی انجام دهید، همین کار را انجام دهید، حتی اگر روش همیشگی تان کاملا با این روش متفاوت است. در هنگام جلسات می توانید نظرات و ایده های تان را بیان کنید.
7. آنها افراد مثبتی هستند
ترجیح می دهید از چه کسی خرید کنید؛ فروشنده ای سرزنده با روحیه ای شاد و مثبت یا فردی اخمو و بداخلاق؟ داشتن رویکردی مثبت و سرزنده بودن رویکردی مناسب برای فروش محصولات تان به مشتریان و جلب توجه آنهاست. اگر مشکلاتی در خانه یا خانواده دارید، در محل کار آنها را کنار بگذارید! بله، کاملا آنها را کنار بگذارید.
یاد بگیرید که مسائل شخصی و کاری تان را از هم تفکیک کنید. زندگی حرفه ای تان باید زندگی مثبتی باشد. کمی از روانشناسی کمک بگیرید. لبخند بزنید، بالا و پایین بپرید، نفس عمیق بکشید یا هر کار دیگری که برای شاد بودن تان مفید است.
8. آنها منابع متفاوتی در اختیار دارند
یک فروشنده واقعی می تواند در صورت عدم موفقیت روش مورد نظرش، به سرعت راهکار دیگری در پیش بگیرد. به جای این که همه پاسخ های منفی را قبول کنید و قید فروش را بزنید، رویکرد متفاوتی در پیش بگیرید و خلاقیت و نوآوری داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید به سرعت عمل کنید. چهره مشتریان را بررسی کنید. اگر رویکردتان ظرف مدت دو دقیقه کارساز نبود، تغییرش دهید.
9. آنها افراد مشتاقی هستند
فروشندگان حرفه ای از کارشان لذت می برند. اگر از این کار متنفرید، شغل تان را عوض کنید. از همه مهمتر، فروشندگان باید نسبت به محصولات و خدماتی که ارائه می کنند، اشتیاق داشته باشند. آنها باید با اشتیاق نگرش و چشم انداز برندشان را به مشتریان و مراجعه کنندگان منتقل کنند. شاد باشید، مثبت باشید، شغل تان را دوست داشته باشید و مشتاق باشید.
10. آنها می توانند سوالات خوبی بپرسند
بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، نمایندگان فروشی عملکرد خیره کننده داشتند که سوالات بیشتری می پرسیدند (تقریبا دو برابر بقیه فروشندگان). اما سوالات این فروشندگان فقط محدود به محصولات شان نمی شود؛ آنها می خواهند چیزهای بیشتری یاد بگیرند. اگر محصولاتی در زمینه گلکاری و باغداری می فروشید، ممکن است مشتری تان درباره باغچه منزلش، که آن را به شکل ژاپنی طراحی کرده صحبت کند. در مورد آن سوال بپرسید و به خوبی به حرف های او گوش دهید.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سبز شدن بورس‌ها در اروپا و افت شاخص‌ها در آمریکا

جلسه هماهنگی برگزاری مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان قزوین برگزار شد

زمان بهره‌برداری از شاخه غربی "بزرگراه یادگار امام" مشخص شد

بازپیرایی درختان کهن‌سال و فضای سبز بوستان ملت و خیابان ولی‌عصر(عج)

ویرایش و ثبت‌نام جدید خودروهای جانبازان آغار شد

روسیه بیش از یک میلیارد دلار از دارایی‌های آلمان را توقیف کرد

بلعیده شدن بنگاه‌های بزرگ لوازم خانگی توسط واحدهای کوچک

هواشناسی ایران 1402/12/05؛ هشدار بارش‌های فراگیر و کاهش دما در کشور

آورده یک میلیارد تومانی مردم در نهضت ملی مسکن

نابسامانی در بازار پروازهای داخلی/ چرا سازمان هواپیمایی با ایرلاین‌های گرانفروش برخورد نمی‌کند؟

یادداشت| اندر حکایت ساخت خانه‌ها و سازه‌های بی‌قواره در کشور

وضعیت راههای کشور؛ تردد روان در محورهای شمالی/ مه‌گرفتگی در جاده چالوس

ناتوانی سازمان هواشناسی در پیش‌بینی بلندمدت آب‌وهوا

اصلاحات راه‌آهن "سرعت بازرگانی" را افزایش نداد

تالار شیشه‌ای قرمز شد

رشد اقتصادی پاییز 5.1 درصد شد

حباب سکه 200 هزار تومان کاهش یافت

افزایش نرخ بهره بازار بین بانکی/ نرخ بازار شبانه دوباره 23.6 درصدی شد

دلار ثابت ماند؛ یورو مبادله‌ای رشد کرد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1402/12/05

مجمع شرکت سرمایه‌گذاری استان زنجان برگزار شد

انفجار مواد محترقه در دست نوجوان 16 ساله در پایتخت + عکس

"کشاورزی آینده" - 2 | معرفی رویکرد «کشاورزی دقیق»

صنعت مرغ کشور بازسازی شد/ تولید مرغ رکورد زد

ایران رتبه دوم "فرونشست" جهان شد!

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.