بازدهی امسال شاخص فرابورس به 23 درصد رسید بورس

بازدهی امسال شاخص فرابورس به 23 درصد رسید

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رکوردشکنی‌های پی در پی آیفکس و عملکرد سبز تمامی بازارهای فرابورس در نهمین ماه سال جاری به بازدهی بیش از 23درصدی شاخص کل و افزایش 4.8درصدی ارزش بازارهای فرابورس در این ماه منجر شد .
به گزارش فصل اقتصاد؛ نگاهی به حجم، ارزش و تعداد دفعات معاملات فرابورس در آخرین ماه پاییز حاکی از عملکرد سبز تمامی این نماگرهاست؛ به گونه‌ای که در پی دادوستد 7 هزار و 739 میلیون ورقه بهادار به ارزش معاملاتی 58 هزار و 680 میلیارد ریال در بازارهای نه‌گانه فرابورس، حجم و ارزش مبادلات نسبت به روند مشابه سال گذشته به ترتیب رشد 30 و 62 درصدی را به همراه داشت. ضمن آنکه تعداد دفعات مبادلات صورت‌گرفته طی ماه جاری نیز نسبت به آذرماه 95 بیش از دو برابرشد .
همچنین نگاهی به جداول تعداد و حجم معاملات بازارهای نه‌گانه فرابورس در آذرماه نشانگر سبزپوشی تمامی این بازارها است و ارزش مبادلاتی در اکثر بازارها نیز با رشد همراه شده است به جز بازارهای اول و پایه که با افت ناچیز 2 و 14 درصدی ارزش مبادلات مواجه شدند .
بدین ترتیب در بازارهای اول و دوم نزدیک به 5 هزار سهم به ارزش بالغ بر 10 هزار و 700 میلیارد ریال در 380 هزار نوبت دادوستدی، مبادله شد. بخشی از مبادلات بازار سهام نیز مربوط به تابلوهای معاملاتی بازار پایه بود که به نقل‌وانتقال 2400 میلیون سهم به ارزش 3 هزار و 415 میلیارد ریال در این بازار انجامید .
معامله‌گران در بازار ابزارهای نوین مالی نیز 309 میلیون ورقه را دست به دست کردند که ارزشی حدود 44 هزار میلیارد ریال را به ثبت رساند که 90 درصد از این ارزش مبادلاتی به بازار بدهی اختصاص یافت. بدین ترتیب مبادلات اوراق بدهی به جابه‌جایی 42 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 39 هزار و 900 میلیارد ریال منتهی شد .
صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق تسهیلات مسکن نیز جایگاه‌های دوم و سوم را به لحاظ بیشترین میزان حجم و ارزش مبادلاتی در بازار ابزارهای نوین مالی به دست آوردند و با خریدوفروش یک میلیون و 400 هزار ورقه حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به ارزش بیش از یک هزار میلیارد ریال، حجم و ارزش معاملات این اوراق در مقایسه با آذرماه سال گذشته بیش از 50 درصد رشد داشت .
از سوی دیگر معاملات خرد بازار سهام و غیر سهام به تفکیک گروه‌های صنعت در فرابورس ارزش 10 هزار و 819 میلیارد ریالی را به ثبت رساند که گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی با در اختیار گرفتن 26 و 13 درصد از ارزش کل، رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند .
این گزارش می افزاید: در روز پایانی معاملات فصل پاییز با ادامه سبزپوشی و رکوردشکنی‌های شاخص کل فرابورس ایران و عبور از کانال 1080 واحدی، این نماگر با قرارگیری در ارتفاع 1081 واحدی به استقبال فصل جدیدی از معاملات سال جاری رفت .
به گزارش تسنیم؛ در نهایت به طور میانگین روزانه 407 میلیون ورقه بهادار به ارزش 3 هزار و 88 میلیارد ریال در 19 روز معاملاتی آذرماه میان معامله‌گران بازارهای مختلف فرابورس ایران دست به دست شد .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پزشکیان بازار مرغ و نهاده‌های دامی را چگونه تحویل می‌گیرد؟

خودروهای برقی جدید جنرال موتورز در راه است؟

گمرک هم صادرات روغن نباتی را ممنوع اعلام کرد

روایت بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران میان تنش‌های ژئوپولیتیک

ضریب جینی بخش روستایی در ایران 34.3 و شهری 31.1 درصد شد

بازنشستگان نگران متناسب‌سازی حقوق‌ها و صدور احکام نباشند

فرزین خبرداد:امکان انتشار یک میلیارد یورو اوراق ارزی در بورس

رمزگشایی از پرونده‌های ارزی اخیر

فقرزدایی یا فقیرزدایی؟

فلج تجارت با تحریم

بایدن لجباز

برق‌گرفتگی اقتصاد ایران

گردش مالی خانوارهای یارانه‌بگیر بازنگری می‌شود

نبض ناموزون فولاد در بهار/ ترمز صادرات فولاد کشیده شد

وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال از منابع نفتی برای اجرای نهضت ملی

گزارش روزانه بورس 23 تیرماه؛ ریزش 9 هزار واحدی شاخص کل

خاندوزی: 94 همت کالا توسط سازمان اموال تملیکی تعیین‌تکلیف شد

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مردادماه از فردا

افزایش مجوز صدور و تمدید آموزشگاه‌های آزاد در دولت سیزدهم

هدفگذاری اشتغال امسال استان تهران چقدر است؟

شاخص بازار سرمایه افت کرد

نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا

قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو هم ممنوع شد؟

مهلت تعریف حساب وکالتی تمام شد؛ دیگر اقدام نکنید/ ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان فردا شب

پرداختن به آموزش علوم پزشکی و نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت در دستور کار « کمیته جمعیت و آموزش »کمیسیون بهداشت

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.