موفقیت نسل هزاره: متولدین 1980 تا 2000 موفقیت

موفقیت نسل هزاره: متولدین 1980 تا 2000

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - مجله پنجره خلاقیت - ترجمه شادی حسن پور: خیلی ها نسل ایگرگ، یا نسل هزاره را به عنوان جوانانی تنبل و لوس می شناسند! این نگرش از زمان مدرسه رفتن این نسل وجود داشت و با افزایش امکاناتی که در اختیار آنها قرار می گرفت بیشتر هم می شد. اما این موضوع همیشه صادق نیست. نسل هزاره سطح کارایی بسیار بیشتری نسبت به نسل های قبلی دارد و این مسئله از دلایل زیادی ناشی می شود. به هفت دلیل کارایی بیشتر نسل هزاره توجه کنید:
1. آنها از تکنولوژی بهره می گیرند.
نسل هزاره به خوبی با تکنولوژی آشناست. آنها با کامپیوتر و اینترنت بزرگ شده اند. به همین خاطر اطلاعات زیادی در مورد نحوه به کارگیری این منابع دارند. هر فرد جوانی که نداند کاری را چطور باید انجام دهد، به سرعت به یوتیوب سری می زند و ویدئویی در مورد آن مشاهده می کند و دیگر نیازی نیست با آزمون و خطا چیزی را امتحان کند و یاد بگیرد. آنها می دانند که چه منبع فنی ای باعث افزایش بهره وری شان می شود و همیشه از این منابع، از جمله ویکی پدیا، انواع اپلیکیشن یا حتی تایمر گوشی هوشمندشان استفاده می کنند.
نسل هزاره: متولدان دهه 1980 تا 2000
2. آنها کسب و کار جانبی دارند.
اقتصاد باعث شده که نسل هزاره، حتی آنهایی که شغلی تمام وقت و حرفه ای دارند، به کسب و کارهای جانبی نیز روی بیاورند: تدریس در کلاس های بدنسازی، پرستاری از کودک یا باریستایی. در حقیقت یک چهارم از جوانان نسل هزاره یک کسب و کار جانبی نیز دارند. این کسب و کارهای جانبی وقت زیادی از آنها می گیرد. پس آنها باید زمانشان را مدیریت کنند. فقط از این طریق است که جوانان نسل هزاره می توانند هم از پس شغل تمام وقتشان برآیند و هم کسب و کارشان را به جایی برسانند. چنین کاری منبع درآمد دیگری برای آنها خواهدبود.
اگر بدانید در صورت عدم پیشبرد کارتان، آن را از دست خواهیدداد، انگیزه بیشتری برای مدیریت صحیح کار خواهید داشت. به همین دلیل است که نسل هزاره کارایی بیشتری نسبت به نسل های قبلی، که امنیت شغلی بیشتری داشتند، دارد.
3. آنها ارزش زیادی برای بهره وری قائل هستند.
معمولا مردم کارهایی را که از نظرشان ارزشمند هستند به شکل بهتری انجام می دهند. پژوهشی که به تازگی از سوی مایکروسافت صوت گرفته نشان می دهد که 93 درصد از جوانان نسل هزاره باور دارند که بهره وری و کارایی کلید اصلی رسیدن به شادی و خوشبختی است.
این نسل جوان، چه بخواهد اپلیکیشن رایگانی برای مدیتیشن پیدا کند، چه به دنبال نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری بگردد و چه بخواهد یک سیستم اتوماتیک سازی راه اندازی کند، معیار اصلی خود را «کارایی» می داند. دوران کودکی بسیار منظم این نسل از آنها افرادی ساخته که پرمشغله بودن و به دست آوردن خواسته هایشان را معادل زندگی خوب می دانند. این نشانه بسیار خوبی برای کارفرمایان و هر کس دیگری است که می خواهد کارمندانی کارآمد پیدا کند. بیشتر این افراد حتی معتقدند باید در زمانی از روز از خواب بیدار شوند که بیشترین بهره وری را داشته باشد (و این زمان لزوما صبح نیست).
4. آنها استراتژی هایی برای افزایش بهره وری خود دارند.
همان پژوهشی که از سوی مایکروسافت انجام شده بود، نشان می داد که 92 درصد از جوانان نسل هزاره برنامه کارهای روزمره شان را یادداشت می کنند. به همین خاطر آنها به درستی می دانند که چه اولویت هایی دارند و کارهایشان را باید تا چه زمانی تحویل دهند. آنها فهرست کارهای روزمره شان را اغلب در گوشی های هوشمندشان ثبت می کنند، اما این موضوع چیزی از ارزش های این کار کم نمی کند.
نسل هزاره: متولدان دهه 1980 تا 2000
5. مرز میان کار و تفریح مشخص نیست.
والدین نسل هزاره بر این عقیده بودند که کار، کار است و خانه، محل استراحت. اما این مرزبندی برای جوانان نسل هزاره خیلی مشخص نیست. آنها حتی در محل کارشان نیز تفریح می کنند: عضو تیم فوتبال شرکت می شوند و جمعه ها با همکاران به گردش می روند. با این حال آنها احتمالا بیشتر از نسل قبل کارهایشان را به خانه می آورند. ممکن است یکی از این افراد را ببینید که سه شنبه شب، ساعت ده، پشت لپ تاپ نشسته و دارد روی گزارشی کار می کند که باید روز جمعه تحویل دهد. آنها تا زمانی که کارشان انعطاف کافی داشته باشد، با کارکردن طولانی تر مشکلی ندارند.
6. آنها از شکست درس می گیرند.
نسل هزاره با بازی های کامپیوتری بزرگ شده؛ بازی هایی که شکست در آنها فقط به منزله شانس دیگری برای شروع مجدد و عمل کردن بهتر بوده است. شاید به همین خاطر است که آنها انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آزمودن ایده هایشان و حتی شکست خوردن دارند. این نسل عاشق این است که پروژه های جدیدی را قبول کند، حتی اگر مطمئن نباشد که می تواند از پس آن بربیاید. البته کارها به این شکل سریع تر پیش می روند، چرا که این افراد تمایلی به کمال گرایی ندارند. فراموش کنید قبل از اینکه کارهایتان را به نسل هزاره بسپارید، تصمیم بگیرید که سرعت کار برایتان بیشتر مهم است یا دقت انجام آن، و سپس در مورد این مسئله با جوانان نسل هزاره صحبت کنید.
7. آنها عاشق و خبره مالتی تسکینگ (انجام همزمان چند کار) هستند.
ذهن جوانان نسل هزاره با تکنولوژی زنده است. به همین خاطر آنها می توانند با سرعت زیادی به ده ها محرک پاسخ دهند. اگر کسب و کاری دارید که در ان به کارمندانی چندبعدی نیاز دارید که بتوانند چند کار را به طور همزمان مدیریت کنند، از نسل هزاره کمک بگیرید. این کار برایشان، مثل بازی تتریس، مانند آب خوردن است!


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

پیش‌بینی بودجه عمرانی 3 میلیاردی برای سازمان هواپیمایی

بازار سرمایه منفی شد

خطرات مالی تغییرات اقلیمی

کمای سیاستی بازار مسکن

بازگشت به جنگ در سایه

وزن یارانه‌ها در بودجه 1403

بانک‌ها در تله آفساید

شِکِل رژیم صهیونیستی ریخت

هواشناسی ایران1403/01/28؛بارش شدید و سیلاب در نوار جنوبی

ساخت نهضت ملی مسکن بدون آورده متقاضیان

تکذیب محدودیت پرواز در کشور

خریدوفروش غیرقانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با نرخ‌های نجومی

برقراری 3.5 میلیون تماس تلفنی با سامانه 141

ثبت معاملات غیرقانونی نهضت ملی مسکن در برخی دفاتر اسناد رسمی

آماده‌سازی ناوگان ایران‌ایر برای حج 1403

رشد 184 درصدی عبور کالا از مرز آستارا

جزئیات جلسه خودرویی وزیر صمت با شورای رقابت

43 درصد از بیکاران کشور فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها هستند

طلای جهانی از ترس تنش صعودی شد!

کاهش حاشیه سود شرکت ها از 34 درصد به 13 درصد

دستمزد مقطوع مبنای کسر حق بیمه مشاغل صنوف در سال 1403 اعلام شد

ویترین تسنیم شماره 645

هشدار عرضه دلار تقلبی در بازار آزاد

قیمت‌ روز ارزهای مبادله‌ای/ دلار ثابت ماند

آغاز سومین حراج شمش طلا در سال جدید از ساعت 12 امروز

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.