رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:
اصلاح ساختارها و جلوگیری از بازنشستگی بیش از موعد از نیازهای سازمان تأمین اجتماعی است بیمه

اصلاح ساختارها و جلوگیری از بازنشستگی بیش از موعد از نیازهای سازمان تأمین اجتماعی است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: سازمان تامین اجتماعی نیاز مبرم به اصلاح ساختارها، جلوگیری از تصویب قانون برای بازنشستگی بیش از موعد و لغو تدریجی معافیت های بیمه ای دارد .
به گزارش فصل اقتصاد، به گفته حسن صادقی، برقراری سه جانبه گرایی ،اصلاح در مدیریت و کارکرد سازمان، پرهیز دولت از دخالت در امور صندوق ها، کاهش هزینه های اجرایی ،تعیین تکلیف بخش درمان و ارائه گزارش هر 6ماه یکبار از وضعیت صندوق ها از دیگر مسائل شایان توجه درباره سازمان تأمین اجتماعی است .
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری می‌گوید دولت در بحث بدهی خود به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی به گونه ای عمل کرده که انگار فقرا را روی سفره فقرا دعوت کرده و تعهدات خود را بر دوش بیمه شدگان این سازمان انداخته است .
حسن صادقی در نشست کانون بازنشستگان شهرستان تهران با استناد به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص صندوق های بازنشستگی، گفت: معافیت بیمه‌ای کارگاههای زیر 5نفر، برعهده گرفتن حق بیمه دوران سربازی، بازنشستگی زودهنگام کارگران کارخانه‌هایی که با بحران اقتصادی مواجه‌اند، پرداخت سه درصد بیمه کارفرمایی برای برخی از مشاغل و موارد متعدد دیگر (بیمه قالیبافان،خادمین مساجد و...) باعث شده که سفره تامین اجتماعی برای بازنشستگان کوچکتر شود .
صادقی گفت: طی سال‌های 83تا 95معادل 208هزار و 505نفر بازنشسته پیش از موعد به صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی اضافه شده است .
وی اظهار داشت: همچنین یکی دیگر از مصوبات برای افرادی بود که یکسال بیمه پرداخت کرده اند که می توانند 9سال دیگر را بخرند و از 10روز حقوق مستمری برخوردار شوند .
رئیس اتحادیه پیشکسوتان خانه کارگر، میزان حقوق بازنشستگان را در سال 1390برابر با سه هزار و 100میلیارد تومان ذکر کرد .
وی با اشاره به بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی گفت: بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی در سال 80برابر با 2هزار 450میلیارد تومان بود که در سال 87به 12هزار و 396میلیارد تومان رسید .
وی معتقد است: روندی که در صندوق تامین اجتماعی وجود دارد فقط خاص یک دولت نیست بلکه همواره دولت ها بر اساس تعهد عمل نمی کنند .
وی با اشاره به صحبت های اخیر رئیس مجلس بیان داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی بتازگی اظهار داشته که بخشی از بدهی دولت به صندوق (حدود 60هزار میلیارد تومان) در سال 97پرداخت شود که اگر چنین اتفاقی بیفتد کمک بزرگی به صندوق می شود .
وی در پایان پیشنهاد کرد: هیات امنای صندوق تامین اجتماعی باید به غیر از 5نفر نمایندگان دولت 2نفر از تشکل های کارگری2نفر از تشکل های کارفرمایی و2نفراز تشکل های بازنشستگان حضور داشته باشند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هنر بخشیدن خود

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.