خطر و هیجان در مرگبارترین مسابقات اتومبیل‌رانی دنیا خودرو

خطر و هیجان در مرگبارترین مسابقات اتومبیل‌رانی دنیا

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: مسابقه‌های موتورسواری و اتوموبیل‌رانی در حالت‌های مختلفی برگزار می‌شوند که بیشتر آن‌ها خطر چندانی ندارند، اما اشتیاق انسان به هیجان پایانی ندارد و پیست‌های بسیار خطرناک و پرهیجانی را نیز در سرتاسر دنیا برای مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی و موتورسیکلت سواری سراغ داریم.
این پیست‌ها در کنار مسیر دشواری که دارند، از هوای بسیار بدی نیز برخوردار هستند تا توانایی کامل خودرو و راننده اثبات شود. به همین منظور خالی از لطف نیست اگر در ادامه با هم نگاهی به 10 مسابقه پرخطر و مرگبار اتوموبیل‌رانی و موتورسواری داشته باشیم.
10. مسابقه کینگ آو دِ هَمِرز (Kinkg of the Hammers)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این مسابقه بهمن ماه هر سال در دره جانسون واقع در کالیفرنیا برگزار می‌شود و به لحاظ سختی در رده سخت‌ترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی در آمریکا به حساب می‌آید. در این مسابقه که حدود 30 هزار نفر تماشاچی دارد، 400 تیم شرکت می‌کنند. خودروهای حاضر در این مسابقه بیشتر از 160 کیلومتر در ساعت سرعت دارند و به موتور V8 با 800 اسب‌بخار و لاستیک‌های 1 متری مجهز هستند. شرکت‌ کنندگان حاضر در این مسابقه باید 265 کیلومتر را در کمتر از 14 ساعت طی کنند و در غیر این صورت از مسابقه حذف می‌شوند.
9. مسابقه رِین‌فُرِست (Rainforest)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
وقتی صحبت از مسابقه با خودروهای 4*4 به میان می‌آید کمترین مسابقه‌ای به پای مسابقه رین‌فرست می‌رسد. این مسابقه که 6 روز به طول می‌انجامد در جنگل‌های مالزی انجام می‌شود و جیپ‌هایی که چهار چرخ متحرک دارند به همراه خودروهای آف‌رود در این مسابقه شرکت می‌کنند. در طول روز رانندگان با شرایط سخت جنگل‌های مالزی، گل، باران‌های موسمی، رودخانه‌های خروشان، مار و سایر حیوانات جنگلی روبرو می‌شوند. گاهی اوقات مسیر این مسابقه از کنار صخره‌های گلی بسیار خطرناک می‌گذرد. این مسابقه به اندازه‌ای دشوار است که گاهی اوقات بعضی از شرکت‌ کنندگان آن‌را در مدت زمان طولانی 10 روز به پایان می‌رسانند.
8. مسابقات پایکز پیک اینترنشنال هیل کلایمب (Pike Peak International Hill Climb)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این مسابقه در بالاترین ارتفاع کوه‌های راکی در ایالت کولورادو برگزار می‌شود. به دلیل برگزاری این مسابقه در ارتفاع زیاد، لقب مسابقه در میان ابرها نیز به این چالش هیجان انگیز نسبت داده شده است. خودروها و موتورسیکلت‌های حاضر در این مسابقه باید به قله پایکز پیک برسند.
جالب است بدانید این مسابقه سابقه‌ای قدیمی دارد و از سال 1295 تا کنون هرساله برگزار شده است. مسیر این مسابقه تنها 19 کیلومتر مسافت دارد اما این مسیر از میان 156 پیچ خطرناک عبور می‌کند تا در نهایت راننده به ارتفاعی حدود 1.5 کیلومتری قله برسد. ناگفته نماند که به دلیل حفظ ایمنی راننده‌ها، مسیر این مسابقه چند سالی است که سنگ‌فرش شده است. البته رانندگان مدعی هستند سنگ‌فرش کردن مسیر این مسابقه باعث خطرناک شدن بیشتر آن شده است چرا که به لطف سنگ‌‌فرش، راننده‌ها می‌توانند سریع‌تر رانندگی کرده و در نتیجه احتمال بروز خطر بیشتر شده است.
7. مسابقه دِ آیل آو مَن توریست تروفی (The Isle OF man Tourist Trophy)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این مسابقه نیز یکی از مسابقه‌های قدیمی برای موتورسیکلت‌ها است که از سال 1286 تاکنون برگزار شده است. مسیر این مسابقه را می‌توان از مرگبارترین مسیرهای مسابقات موتورسیکلت‌رانی دانست. از زمان برگزاری این مسابقات تاکنون 239 موتورسوار جان خود را در این مسابقات از دست داده‌اند. البته همان‌گونه که شما بهتر از ما می‌دانید خطر هرگز نتوانسته است جلوی اشتیاق انسان به هیجان را بگیرد، و موتورسواران همیشه به دنبال استفاده از موتورهای سریع‌تر در مسیر این مسابقه هستند.
6. مسابقه 24 ساعته لو مان (24 Hours Of le Mans)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این مسابقه نیز در ردیف یکی از دشوارترین مسابقات اتوموبیل‌رانی به حساب می‌آید، دشواری این مسابقه‌ به قدری است که آنرا گراند پری استقامت و کارآیی خطاب می‌کنند. جالب است بدانید این مسابقه نیز عمر طولانی دارد و از سال 1303 تاکنون همیشه برگزار شده است، شرکت‌ کنندگان حاضر در این مسابقه باید در مسیر خیابان‌های شهر لو مان فرانسه در عرض 24 ساعت به رقابت بپردازند بدون اینکه خودروی آن‌ها دچار حادثه مکانیکی شود.
از آنجایی که این مسابقه به صورت 24 ساعته برگزار می‌شود خستگی شرکت‌کنندگان را به دنبال دارد و در نتیجه متاسفانه در سال‌های گذشته تلفات زیادی را در این مسابقه شاهد بوده‌ایم. بدترین حادثه‌ای که این مسابقه داشته بر می‌گردد به سال 1374، در آن زمان 80 تماشاچی و یک راننده جان خود را از دست دادند.
5. مسابقه 12 ساعته نوربِرگرینگ (The 24 Hours Nurburgring)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این مسابقه نیز عملاً یک مسابقه اتوموبیل‌رانی استقامتی است که در مدت زمان 24 ساعت هرساله در آلمان برگزار می‌شود. مسافت این مسابقه چیزی حدود 25 کیلومتر است و از سال 1349 تاکنون شاهد برگزاری آن هستیم. هر سال چیزی حدود 210 راننده در این مسابقات شرکت داده می‌شوند. مسیر برگزاری این مسابقه بسیار پرپیچ و خم است و خستگی راننده به راحتی می‌تواند حادثه‌ای مرگبار را به دنبال داشته باشد.
از طرف دیگر بیشتر خودروهای حاضر در این مسابقه چند راننده دارند، در نتیجه در صورت بروز حادثه، سرنشینان بیشتری در خودرو جان خود را از دست خواهند داد. اما خطرهای پیش‌رو در این مسابقه جلوی اشتیاق رانندگان علاقه‌مند به سرعت را نمی‌گیرد و هر ساله شاهد افزایش محبوبیت این مسابقه هستیم.
4. رالی سافاری شرق آفریقا (East African Safari Rally)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
بعید به نظر می‌رسد مسابقه رالی در دنیا بتواند با رالی سافری آفریقا رقابت کند. این رالی مسافتی بیشتر از هزار کیلومتر در مرحله‌های زمان‌بندی شده مشخصی دارد که هر کدام از این مرحله‌ها بیشتر از 60 کیلومتر طول دارند.
این مسابقه رالی که بین راننده‌های حرفه‌ای به رالی سافاری معروف است راننده‌ها را در شرایط جوی سخت و دشوار آفریقا به چالش می‌کشد. راننده‌ها در رالی سافاری باید در میان صحرا، جنگل و دشت به رقابت بپردازند. دمای هوا نیز در این قسمت از آفریقا چیزی حدود 50 درجه است، در چنین شرایطی به سادگی موتور خودرو جوش می‌آورد و راننده‌ها نیز بر اثر گرمای زیاد کلافه می‌شوند.
3. رالی داکار (Dakar Rally)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
این رالی در بین طرفداران مسابقات رالی به یکی از دشوارترین رالی‌ها در دنیا معروف شده است. در گذشته در این مسابقه رانندگان باید مسافتی میان پایتخت فرانسه را تا داکار به عنوان پایتخت سنگال طی می‌کردند. اما به دلیل خطرهای زیادی که پیش‌روی رانندگان قرار داشت مسافت این رالی به آفریقای جنوبی و سنگال تغییر کرد. رالی داکار به اندازه‌ای سخت و دشوار است که بعضی از رانندگان در این مسابقه دچار حمله قلبی شده‌اند. شرکت‌کنندگان در رالی داکار باید از میان گل‌ولای، زمین‌های پوشیده از شن و سنگلاخ مسیری 800 کیلومتری را طی کنند.
مهمترین حادثه رالی داکار مربوط به سال 1361 شمسی است، در این سال در حین برگزاری مسابقات رالی داکار، مارک تاچِر، پسر مارگارت تاچر، نسخت‌وزیر وقت انگلستان که در این مسابقات شرکت کرده بود به مدت 6 روز ناپدید شد. خوشبختانه وی و راننده دیگری که ایشان را همکاری می‌کرد پس از 6 روز صحیح و سالم پیدا شدند اما مارگارت تاچر در مدت ناپدید شدن فرزندش این مسابقات را تاجایی که می‌توانست تحقیر کرد.
2. مسابقه اِرزبِرگ رُودو (Erzberg Rodeo)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
در این مسابقه با یکی از دشوارترین مسابقات موتورسواری طرف هستیم. جالب است بدانید در سال 1390 از میان 500 شرکت کننده در این مسابقه تنها 9 نفر موفق به پایان آن شدند. این مسابقه از سال 1374 تاکنون هر سال در دامنه کوه‌های آلپ در خرداد ماه برگزار می‌شود.
میزان سختی این مسابقه موتورسواری به قدری است که از بین 1500 نفر داوطلب تنها 500 نفر واجد شرایط برای حضور در این مسابقه هستند. در نهایت نیز همان‌گونه که اشاره کردیم تنها تعداد کمی از این شرکت‌ کنندگان قادر به پایان این مسابقه هستند. بیشترین قسمت دشوار این مسابقه، شیب‌های تند و تیز آن است.
کمتر موتورسواری می‌تواند در این شیب‌های تند کنترل موتور را حفظ کند. در نتیجه در بسیاری از مواقع موتور بر روی سرنشین آن بر‌می‌گردد و حادثه‌های زیادی را از این دست در این مسابقه شاهد هستیم. اما دشواری این مسابقه باعث شده است تا موتورسواران علاقه بیشتری به شرکت در آن داشته باشند و همه ساله از 40 کشور مختلف برای حضور در این مسابقه مراجعه می‌کنند.
1. مسابقه باها 1000 (Baja 1000)
با پرخطر و مرگبارترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی دنیا آشنا شوید
باور کنید واژه‌ای برای توصیف خطرناک و هیجان انگیز بودن این مسابقه وجود ندارد، این مسابقه استقامتی مسیری بیشتر از 1600 کیلومتر در صحرای مکزیک دارد. شرکت‌ کنندگان در این مسابقه با خودروهای مختلف و موتورسیکلت می‌توانند به رقابت بپردازند. در این مسابقات آزادی عمل زیادی وجود دارد و حتی گاهی اوقات تماشاچیان نیز موانع دست‌سازی را بر سر راه خودرو و موتورهای شرکت کننده در این مسابقات قرار می‌دهند.
در نتیجه شرکت کنندگان در این مسابقه در کنار موانع طبیعی باید مواظب موانعی که تماشاچیان درست کرده‌اند نیز باشند، از طرف دیگر باید به حفظ جان تماشاچیان نیز توجه کنند. برگزار کنندگان این مسابقه مدعی هستند موانع دست‌سازی که تماشاچیان بر سر راه خودروها و موتورسیکلت‌ها قرار می‌‌دهند، هیجان مسابقه را بیشتر می‌کند.
در این قسمت به پایان فهرست خطرناک‌ترین مسابقه‌های اتوموبیل‌رانی و موتورسواری رسیدیم، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم مسابقه خاصی را سراغ دارید، نام آن‌را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.