انتصاب بانوی دیگری در عرصه مدیریت سازمان تامین اجتماعی بیمه

انتصاب بانوی دیگری در عرصه مدیریت سازمان تامین اجتماعی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طی حکمی از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، دکتر ثریا پازوکی به سمت مدیر درمان تامین اجتماعی مرکزی منصوب شد .
به گزارش فصل اقتصاد، متن حکم صادر شده توسط دکتر سید تقی نوربخش به شرح زیر است :
نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده سرکار عالی به موجب این حکم به سمت مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی منصوب می شوید. امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات ائمه معصومین علیهم السلام و رعایت جوانب شرعی و قانونی، امانت داری، مقررات مربوطه، توجه به منافع و مصالح سازمان، استفاده از تمام ظرفیت ها و سرمایه های انسانی متخصص و مجرب و همچنین اقدامات مبتنی بر برنامه ریزی و پایش عملکرد در راستای نیل به اهداف تبیین شده به ویژه اصول وسیاست های نظام جامع تامین اجتماعی در ارائه خدمات درمانی مناسب و با کیفیت و صیانت از حقوق شرکای اجتماعی سازمان اعم از بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان تلاش نمایید .
از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون سرکارعالی را در راه خدمت شایسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسالت می نمایم .
گفتنی است، دکتر ثریا پازوکی مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی، متخصص بیماری های داخلی است و سال ٩٥ به عنوان یکی از پزشکان نمونه سازمان تامین اجتماعی مورد تقدیر قرار گرفت .
مشارکت زنان در رده های تصمیم گیری سازمان تامین اجتماعی
افزایش مشارکت زنان در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی، یکی از شاخص‌های توسعه کشورها به شمار می‌رود. از این رو کشورهای توسعه‌یافته به توسعه منابع انسانی به‌ ویژه زنان توجه بیشتری نشان می‌دهند .
در کشور ما نیز این شاخصه با توجه به نوع نگاه و جایگاه ارزنده‌ای که زنان در اسلام و ایران‌زمین داشته و دارند اهمیت بسزایی پیدا کرده است. حتی در سطح جهانی نیز سازمان‌های بین‌المللی توجه ویژه‌ای به جایگاه زنان در کشورهای مختلف دارند. از این رو همواره مقوله زنان و به‌ویژه مشارکت آنان در تصمیم‌گیری‌ها و مشاغل سطوح عالی مورد توجه بوده است .
در دولت های یازدهم و دوازدهم، انتصاب زنان در سمت های مدیریتی کشور مورد توجه جدی قرار گرفت و مسئولان عالی رتبه کشور بر مشارکت زنان در تصمیم گیری های کلان کشور و حضور آنها در مناصب مدیریتی تاکید کردند .
سازمان تامین اجتماعی در انتصاب مدیران فارغ از دیدگاه جنسیتی، تخصص، تعهد و شایستگی را لحاظ می کند و در حال حاضر زنان در سمت های مدیر استان، رئیس شعب و مراکز درمانی و کارشناسان ارشد واحدهای اجرایی مشغول خدمت رسانی هستند .
نگاهی به فعالیت های زنان شاغل در سازمان تامین اجتماعی طی چندسال گذشته که حدود نیمی از همکاران را تشکیل می دهند حاکی از آن است که فرصت اثبات توانایی های این قشر ایجاد شده و واگذاری پست مدیریتی اخیر، نویدبخش توجه به شایستگی های مدیریتی زنان در این سازمان است .
در پی انتصاب خانم دکتر ثریا پازوکی به سمت مدیردرمان تأمین اجتماعی استان مرکزی بار دیگر اعتماد مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان تامین اجتمای به توانمندیها و شایستگی های زنان در پست های مدیریتی این سازمان مورد تایید قرار گرفت .
در حال حاضر ٩ زن در سازمان تامین اجتماعی منصب مدیریت ادارات کل بیمه یا درمان و یا اسناد پزشکی استانها را بر عهده دارند که ٦ مدیر زن مدیریت بخش های درمانی را برعهده دارند. خانم دکتر لیلا خدری مدیر درمان استان هرمزگان و خانم دکتر ثریا پازوکی مدیر درمان استان مرکزی هستند و همچنین روسای اسناد پزشکی استان های زنجان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و هرمزگان را نیز به ترتیب خانم ها دکتر عظیمی، دکتر بالاک زایی، دکتر کریمیان و دکتر شهراد برعهده دارند .
در بخش بیمه ای نیز زنان مدیر ادارات کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، ایلام و لرستان هستند که دو نفر از آنها در دولت یازدهم منصوب شده اند. خانم ها ناهید حیدری مدیر کل غرب تهران بزرگ، سهیلا ملکشاهی مدیر کل استان ایلام و شهناز حمزه لوی مدیر کل استان لرستان در حوزه مدیریتی این سازمان مشغول به فعالیت هستند. همچنین بانوان به عنوان روسای شعب در سراسر کشور نیز فعالیت می کنند .
همکاران زن نیز از انتصاب یک خانم دیگر در مدیریت سازمان تامین اجتماعی توسط دکتر نوربخش خرسندند و امیدوارند همکاران زن شایسته و متعهد بیشتر دیده شوند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

آغاز کمپین جدید رومینگ همراه اول؛ برای خبرنگاران و مسافران عراق و امارات

جهش خودروسازان در آبان ماه 1401

دستور وزیر اقتصاد برای تغییر روند تسهیل شرایط صدور مجوزهای کسب و کار/ خاندوزی: رویه فعلی اعتماد زداست

صدای مطالبه گر بازنشستگان در دولت و مجلس خواهیم بود

جزیره‌های فوتبال ظرفیت گسترش به کل شهر تهران را دارد

سامانه کالابرگ الکترونیکی آماده شد/ یارانه 300هزارتومانی حذف خواهد شد؟

سرمایه گذاری مشترک ایران و امارات در پروژه های امنیت غذایی

تنها 30درصد از اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست تخصیص پیدا کرده است/به ازای 7 هزار هکتار اراضی یک محیط بان وجود دارد

10 ماده برای فریلنسرهای دیجیتال

تامین مواد اولیه؛ چالش اصلی صنعت رنگ

فرهنگ بسیج محدود به تاریخ، جغرافی و یا حوزه های فعالیتی خاص نیست

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز نیروی دریایی

جزئیات پانزدهمین شنبه امید و افتخار شهردارى تهران

معجزه شخصیت

نفوذ سامانه بارشی از فردا/ارتفاعات سفید پوش می‌شوند/کاهش 4 تا 7 درجه‌ای دما

بن بست توسعه صنعتی در ایران

هشدار دامپزشکی: تمام مزارع مرغ گوشتی و تخمگذار علیه آنفلوآنزا واکسینه شوند

5 تصمیم مرکز تتا برای تسهیل اعطای اینماد به لندتک‌ها

غنا استفاده از دلار را در تجارت نفت خود کاهش می‌دهد

سقف فروش ارز توافقی اسکناس برای دارندگان کارت بازرگانی افزایش یافت

تحلیل ادعای 10 استاد دانشگاه درباره سد چمشیر/ کیفیت رودخانه شور زهره متحول می‌شود

بررسی وضعیت اجرای امضای الکترونیک پزشکان/ قرائت گزارش نظارتی در مورد استنکاف دستگاه ها از اجرای سلامت الکترونیک در صحن علنی

واریز بیش از 49 هزار میلیارد تومان سود مجامع از طریق سجام

کاهش 70 درصدی بارندگی در تهران نسبت به سال گذشته / کاهش ١٦ درصدی بارش ها در کشور

سقف فروش ارز به دارندگان کارت بازرگانی 3 برابر شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.