امنیت یا تکنولوژی در خودرو؛ کدام مهم‌تر است؟ خودرو

امنیت یا تکنولوژی در خودرو؛ کدام مهم‌تر است؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - هفته نامه خودرو امروز: خریداران جدید خودروها در زمان خرید به دنبال امکانات خاصی در خودرو هستند که البته در هر نقطه از دنیا متفاوت است. یک موسسه در آمریکا به تازگی تحقیقی را در این مورد انجام داده است و طی مدت زمانی از 1,000 نفر سوالاتی در مورد اولویت آنها در انتخاب آپشن پرسیده شده است با این مضمون که تکنولوژی، یا امنیت؟ نتیجه این بررسی، به ترتیب محبوبیت، در این نوشتار دسته بندی شده است. بسیاری از این امکانات، بیشتر مختص خودروهای پریمیوم و لوکس بودند اما در سال های اخیر به سگمنت های ارزان قیمت و به اصطلاح اقتصادی نیز راه یافته اند و این نشان دهنده توجهی است که خودروسازان به ذائقه و نیاز خریداران خودروهای عادی دارند.
10. هشدار احتمال برخورد از روبرو
امنیت یا تکنولوژی؛ مسئله این است؟!
سیستم هشدار برخورد از جلو در درجه اول با یک بوق به صورت متقاطع راننده را از برخورد تصادف احتمالی مطلع می کند. اگر راننده اقدام به کاهش سرعت نکند بوق به صورت ممتد زده خواهد شد تا از خطر برخورد با خودرو جلویی مطلع کند.
9. سنسورهای پارک عقب
سنسورهای پارک در عقب یا به اصطلاح سنسور دنده عقب یکی از ابتدایی ترین امکانات روی خودروهای امروزی است. این تکنولوژی بسیار ساده و کارآمد، راننده را در مواقعی که دید کافی از پشت خودرو ندارد، کمک می کند. در خودروهای قدیمی این راهنمایی فقط به صورت بوق های متقاطع و ممتد بود و خبری از نشان دهنده فاصله و یا چراغ نبود.
8. ترمز اضطراری اتوماتیک عقب
امنیت یا تکنولوژی؛ مسئله این است؟!
سیستم ترمز اضطراری عقب چیزی مانند هشدار برخورد از جلو است. این سیستم با سنسورهایی که در سپر خودرو جاسازی شده است، با فعال سازی اتوماتیک ترمزها در صورت تشخیص موانع، عابر پیاده یا خودرو در پشت هنگام دنده عقب، کمک شایانی به راننده می کند. سرعت مناسب برای عملکرد صحیح در این سیستم از 1.5 کیلومتر تا 15 کیلومتر در ساعت است.
7. چراغ های مه شکن جلو
شاید دیدن چراغ مه شکن در این لیست تعجب شما را به همراه داشته باشد اما واقعیت این است که آرای کسب شده توسط این آپشن ایمنی بسیار قدیمی و پرکاربرد بیشتر مربوط به قسمت های میانه آمریکای شمالی است که از وضعیت آب و هوایی متفاوتی بهره می برد.
6. دوربین دید عقب
امنیت یا تکنولوژی؛ مسئله این است؟!
در آمریکا، تا ماه می سال 2018 تمامی وسایل نقلیه به صورت استاندارد از دوربین دید عقب بهره خواهند برد. این سیستم یکی از بهترین و مهم ترین فاکتورها در بحث ایمنی خودرو تلقی می شود و کمک شایانی به راننده در حالت دنده عقب رفتن و یا پارک کردن می کند. درست است که با اضافه شدن آن به لیست امکانات استاندارد، کمی به قیمت خودرو افزوده می شود اما مطمئنا ارزشش را خواهد داشت.
5. ترمز اضطراری اتوماتیک
این مشخصه، نسخه تکامل یافته سنسور هشدار برخورد از جلو است. این سیستم به طور دقیق مانند همان آپشن عمل می کند اما تفاوت آن در این است که در صورت پخش هشدار بوق ممتد و عمل نکردن راننده به آن، خودرو بلافاصله اقدام به ترمزگیری به صورت اتوماتیک می کند تا مانع از برخورد با خودرو، مانع یا عابر گذری از جلو شود. این سیستم در برندهای مختلف از نام ها و سطح تکنولوژی متنوعی برخوردار است.
4. هشدار نقاط کور راننده
امنیت یا تکنولوژی؛ مسئله این است؟!
سیستم تشخیص و هشدار نقطه کور راننده یک آپشن کارآمد در شهرهای پر تردد و بی قانون است. با کاهش قیمت سنسورها، عرضه این مشخصه در خودروهای روز، فراگیرتر از هر زمانی شده است. عملکرد آن هم به این شکل است که وجود یک خودرو را در طرفین و نقاط کور را به راننده خبر می دهد. هشدار در مرحله اول با روشن شدن چراغ و در مرحله بعدی با روشن و خاموش شدن و در آخرین مرحله همراه با بوق صورت می پذیرد تا از تصادف با خودروی کناری جلوگیری شود.
3. کروز کنترل
یکی از مهم ترین امکانات برای خریداران یک خودرو در حال حاضر کروز کنترل است. این مشخصه کلیدی به دو دسته ساده یا هوشمند تقسیم می شود. کروز کنترل ساده به این معناست که شما خودرو را روی یک سرعت خاص تنظیم می کنید و پای خود را از روی گاز بر می دارید و خودرو با سرعت تعیین شده به حرکت ادامه می دهد. اما در نوع هوشمند می توانید فاصله خود را با خودروی جلو نیز تنظیم کنید تا هر زمان که خودروی جلو سرعت خود را کم کرد و یا ایستاد، خودروی شما نیز با همان فاصله اقدام به ترمزگیری و یا توقف کند.
2. درگاه های USB
امنیت یا تکنولوژی؛ مسئله این است؟!
در رتبه دوم پورت USB قرار دارد؛ فاکتوری که تقریبا در تمامی وسایل روزمره ما وجود دارد. این که چرا پورت USB اینقدر برای مردم اهمیت خاصی دارد تا جایی که در رتبه دوم این لیست قرار گرفته، هم طبیعی است و هم غیر طبیعی!
1. ایربگ های جانبی
و اما بیشترین رأی و امتیاز در این نوشتار اختصاص دارد به ایربگ های جانبی (جانبی صندلی ها و پرده ای. بسیاری از مشتریان متفق القول بر این باورند که ایربگ ها بیشتر از هر امکانات دیگری به امنیت خودرو کمک می کند و حاضر هستند پول بیشتر را در قیاس با دیگر گزینه های این لیست صرف ایربگ های جانبی کنند تا امنیت خود و خانواده شان را تامین کنند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

لغو وضعیت فورس ماژور در بزرگترین میدان نفتی لیبی

آژانس بین‌المللی انرژی: نفت جهانی تا سال 2025 به بشکه‌ای 70 دلار می‌رسد

کاهش واردات نفت چین با پر شدن مخازن ذخیره سازی

روسیه رتبه دوم صادرات نفت به چین را کسب کرد

قطر بودجه خود را بر اساس نفت 40 دلاری تنظیم می‌کند

محکومیت قطعی شِل به پرداخت 467 میلیون دلار خسارت آلودگی نفتی در نیجریه

عراق نمی‌خواهد از توافق اوپک برای کاهش تولید نفت معاف شود

پیش بینی نفت 40 تا 45 دلاری در سال 2021

کنفرانس انرژی عرب به سال 2023 موکول شد

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود را برای تقاضای جهانی نفت در سال 2021 کاهش داد

خیز غول‌های نفتی جهان در جهت تولید انرژی از باد

پوتین: تصمیمات ائتلاف اوپک پلاس امید به عادی شدن اقتصاد جهان را زنده می‌کند

پیش‌بینی اوپک برای افزایش شدید تقاضای نفت در نیمه دوم 2021

محدودیت های کرونایی جدید در اروپا تهدیدی برای صنعت نفت است

کشف میدان بزرگ گازی در روسیه

شیوع انواع جدید کرونا تقاضای جهانی نفت را تهدید می‌کند

کویت: اوپک ممکن است افزایش 400 هزار بشکه نفت در روز را لغو کند

ذخایر نفت روسیه با سطح تولید فعلی برای 30 سال دیگر کافی است

مواجهه غول نفتی انگلیس با جریمه 240 میلیون دلاری به علت پرونده رشوه در خاورمیانه

آمادگی روسیه برای رساندن تولید نفت به سطح قبل از همه گیری کرونا

برندهای بزرگ خواستار توافق جهانی برای کاهش تولید پلاستیک شدند

کانادا واردات نفت از روسیه را ممنوع کرد

روسیه فروش نفت خام به هند را افزایش داد

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

کرملین: روسیه به تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا پاسخ می‌دهد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.