سکه‌های مجازی رقیب سوییفت می‌شوند طلا و ارز

سکه‌های مجازی رقیب سوییفت می‌شوند

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - ارزهای دیجیتال طی 6 ماه گذشته نوسانات زیادی را تجربه کردند که بیت کوین و اتریوم را می توان به عنوان خوش اقبال‌ترین آنها معرفی کرد.

به گزارش فصل اقتصاد، این دو ارز دیجیتال در چند ماه اخیر بیش از 15 برابر افزایش قیمت داشتند و توانستند با این رشد شگفت انگیز چشم های اقتصاددانان و کارشناسان دنیای فناوری را خیره به خود کنند . افزایش ارزش این دو ارز دیجیتال باعث توجه بیش ازپیش کاربران به بازار سکه های مجازی شده است و به گفته بسیاری از کارشناسان سال 2018 میلادی را می توان سال ارزهای دیجیتال نامید.
اما آیا در سال نو میلادی سکه های مجازی جدیدی میتوانند گوی سبقت را بیت کوین و اتریوم بربایند یا همچنان این دو ارز دیجیتال سکانداران اصلی بازار خواهند بود؟
میرسهیل نیکزاد کارشناس ارزهای دیجیتال در پاسخ به این سوال گفت : به طور کلی نوسان با ذات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در آمیخته است و با توجه به اینکه میزان معاملات نسبت به حجم ارزهای دیجیتال به ویژه بیت‌کوین زیاد است، به همین دلیل باید همیشه منتظر نوسانات قیمتی آن‌ها باشیم؛ در حالیکه این ماجرا برای ارزهای عمومی مصداق ندارد و نرخ‌های ارزهایی مثل دلار را صرافی‌ها و اخبار تعیین می‌کند.
وی افزود : درحال حاضر قیمت ارزهای دیجیتال وابستگی زیادی به تصمیمات دولت‌ها دارد و زمانی که معامله آن‌ها در کشوری مجاز وقانونی شود روی قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت.
نیکزاد اظهار کرد : به نظر من با توجه به اینکه بازارهای جهانی به تازگی از این ارزها استقبال کرده‌اند و این قضیه ادامه‌دار خواهد بود ،پس باید در آینده شاهد جهش قیمتی دوباره آن‌ها باشیم.
به گفته این کارشناس، ریپل نیز یکی از سکه‌ های رمزنگاری شده دنیاست و چون مورد توجه بانک‌های زیادی قرار گرفته ، طی چند ماه اخیر با افزایش چندین برابری قیمت مواجه بوده است و این احتمال وجود دارد که بازهم جهش قیمتی بسیار زیادی پیدا کند .
وی افزود : طی چند ماه اخیر بسیاری ازبانک‌های جهانی خدمات خود را روی ریپل ارایه می‌دهند و این امر باعث شده که قیمت آن با افزایش روبرو باشد ؛ از سوی دیگر به تازگی این ارز دیجیتال برای همکاری‌های بین بانکی نیز استفاده می‌شود و این موضوع نیز می‌تواند روی قیمت آن در ماه‌های آینده تاثیرگذار باشد،البته به طور حتم نمی‌توان گفت که بخت با ریپل یار خواهد بود زیرا ممکن است با اتفاق جدیدی روند افزایشی ارزش این پول‌مجازی رویه معکوس در پی‌گیرد و به شدت افت کند.
نیکزاد امنیت ریپل را یک از نقاط قوت آن دانست و گفت : این ارزدیجیتال براساس استاندارد بانکی طراحی شده و به همین دلیل است که بیشتر مورد استقبال بانکها قرار میگیرد و احتمالا در آینده بانکهای بیشتری نیز برای مبادلات بین خود از ریپل استفاده خواهند کرد.
این کارشناس درباره تفاوت ریپل با بیت کوین گفت: مقایسه بیت کوین و ریپل کار سختی است چون محبوبیت این دو ارز از دو اتفاق نسبتا متفاوت نشات میگیرد و به طور کلی میتوان گفت که اگر مردم از بیت کوین استقبال نکنند ، قیمت ریپل افزایش پیدا میکند و قیمتگذاری این دو ارز تقریبا معکوس یکدیگر عمل میکند.
وی با اشاره به اهمیت تدوین قانونگذاری معاملات با ارزهای دیجیتال در کشور اظهار کرد : شفافیت اطلاعات یکی از مزایای قانونی شدن معاملات بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال است و اگر در ایران قوانین مرتبط با آن تصویب شود منجر به ثبت اطلاعات در سامانه ها میشود و میتوان تا حد زیادی از سواستفاده ها در معاملات با این ارزها جلوگیری کرد .
براساس گفته های این کارشناس ارزهای دیجیتال ، نوع استقبال کاربران از یک ارز میتواند ارزش آن را تعیین کند ، اما آیا این تنها ملاک برای قیمتگذاری ارزهای دیجیتال محسوب میشود؟
داوود میرآقایی اقتصاددان می گوید : موضوع امنیت در تراکنش ، نیز یکی از عوامل تعیین ارزش ارزهای دیجیتال محسوب میشود
وی افزود : اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار از الگوریتم های رمزنگاری پیچیده ای استفاده میکنند که احتمال نفوذ در آنها بسیار کم است و اگر هم هکرها بتوانند به داده های رمزنگاری شده یکی از ارزها را رمزگشایی کنند ، آن ارز به سرعت ارزش خود را از دست خواهد داد و در چند روز به طور کلی از بازار حذف خواهد شد و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی حاضرنمیشود دادوستد آنلاین خود را با آن ارز انجام دهد .
این اقتصاددان با اشاره به اینکه در ماههای آینده شاهد رشد ارزش ارزهای ناشناخته خواهیم بود اظهار کرد: طی چند ماه اخیر پولهای مجازی توانستند با استقبال کاربران ، رشد قابل توجهی داشته باشند و ارزش بسیاری از آنها چندین برابر شد و به نظر میرسد با افزایش تعداد استفاده کنندگان از انواع ارزهای دیجیتال ، در آینده نزدیک شاهد رشد ارزهای ناشناخته و کوچک خواهیم بود.
میرآقایی در پاسخ به این سوال که چه ارزهایی احتمال رشد بیشتری دارند؟ گفت : بدون شک ریپل از جمله ارزهای دیجیتال است که با حمایتی که از سوی بانکهای بین المللی می شود می تواند رشد شگفت انگیزی داشته باشد .
این اقتصاددان افزود: در حال حاضر شبکه پول مجازی ریپل می تواند 1500 تراکنش در ثانیه را ساماندهی کند ، در حالیکه شبکه بیت کوین در هر ثانیه توانایی تنها 7 تراکنش را دارد و این نشان میدهد که ریپل از زیرساختهای مناسبی بر خوردار است و می تواند پاسخگوی تعداد زیادی از کاربران باشد.
وی ادامه داد: علاوه براین کاربران برای استفاده از ریپل کارمزد کمی پرداخت می کنند ، درحالیکه کارمزد استفاده از بیت کوین چندین برابر ریپل است.
میرآقایی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 80 شرکت بزرگ از ریپل در معاملات خود استفاده میکنند ،گفت : ارزهای دیجیتال می توانند سیستم بانکداری را متحول کنند ،بسیاری از کارشناسان معتقدند که با حمایتی که از ریپل میشود به راحتی میتواند جایگزین سیستم بانکی سوئیفت شود و به طور کلی استفاده از سیستمهای بانکی فعلی را منسوخ کند.
به نوشته اقتصاد آنلاین،وی افزود : به نظر میرسد علاوه بر ریپل دو ارز Qtum و OmiseGO نیز آینده خوبی داشته باشند و به احتمال زیاد رشد چندین برابری را در ماههای آینده تجربه خواهند کرد؛ البته اینها فقط گمانه زنی است و نمی توان به طور 100 درصد گفت که این ارزها رشد زیادی خواهند کرد ، چون با یک اتفاق بد برای هریک از این ارزها شاهد نزول ارزش آنها خواهیم بود .
وی با بیان اینکه افزایش ارزش ارزها روی دیگر ارزها تاثیر خواهد گذاشت گفت : به طور کلی می توان ارزهای دیجیتال را به دو گروه تقسیم کرد که هرگاه گروه اول با رشد قیمت مواجه میشوند،گروه دوم افت قیمت را شاهد خواهند بود و بالعکس این روند نیز مصداق خواهد داشت.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.