تعاون در مسیر صعود و میهن در مسیر سکوت بیمه

تعاون در مسیر صعود و میهن در مسیر سکوت

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - در حالی که بیمه میهن برای افزایش سرمایه تا پایان سال از بیمه مرکزی اولتیماتوم دریافت کرده است در سمتی دیگر از صنعت بیمه یعنی بیمه تعاون مجوز افزایش سرمایه از بورس دریافت شد .
به گزارش فصل اقتصاد، در حالی که وضعیت بیممه میهن به اذعان یکی از سهام داران به وضعیت بیمه توسعه نزدیک می شود و هنوز وضعیت مدیریت این شرکت معلوم نیست در شرکتی دیگر یعنی بیمه تعاون یونس مظلومی توانسته وضعیت این شرکت را سامان دهی کرده و یكی دیگر از تعهدات خود را عملیاتی کند .
اوایل اردیبهشت سال 1396 بود كه رئیس کل بیمه مرکزی اعلام كرد كه چنانچه هیئت مدیره بیمه تعاون تا پایان اردیبهشت مدیرعامل خود را معرفی نکند، پرونده این شركت را به شورای عالی بیمه ارسال خواهد کرد. درست در همان ایام یونس مظلومی كه سابقه هفت سال مدیریت موفق بیمه رازی در كارنامه خود را داشت به عنوان مدیرعامل به بیمه مركزی معرفی و پس از اخذ تاییدیه بیمه مركزی كار خود را در این شركت آغاز كرد .
مظلومی در ابتدای شروع بكار خود عنوان كرد كه به بیمه مركزی سه تعهد اصلی داده است: اول ثبت صورتجلسات مجمع سال ٩٥ كه یك سال به تاخیر افتاده بود، دوم اصلاح ساختار بیمه تعاون بر اساس الزامات آیین نامه ٩٠ و انتصاب مدیران كلیدی صلاحیت دار و سوم اقدام برای افزایش سرمایه بر اساس الزامات مصوبه هیئت دولت .
حالا بعد از سپری شدن چندین ماه از این تصمیم هیات مدیره بیمه تعاون مبنی بر انتخاب وی خبرهای رسیده از بیمه تعاون حاكی از آن است كه مظلومی بی سر و صدا و آرام آرام پس از ترمیم تیم مدیریتی این شرکت امروز نیز از سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه این شركت را دریافت کرده است .
افزایش سرمایه این شركت از ٢٨٠ میلیارد ریال به ١٥٠٠ میلیارد در دو مرحله صورت خواهد گرفت. مرحله اول از محل سود انباشته و اندوخته سرمایه ای و مرحله دوم از محل آورده نقدی سهامداران صورت خواهد گرفت .
اما در سویی دیگر موسی الرضا مرداد ماه امسال خبر خداحافظی اش را از بیمه میهن تائید کرد و حالا بعد از گذشت حدود 4ماه از خداحافظی وی تکلیف مدیرعامل شرکت معلوم نیست .
پیش از این از محمد حیدری به عنوان مدیرعامل احتمالی این شرکت نام برده شد .
این در حالی است که مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صبا تامین که 18 درصد سهام شرکت بیمه میهن را در اختیار دارد و یکی ازسهامداران عمده این شرکت بیمه ای به شمار می آید گفته است که شرکت بیمه میهن در شرایط فعلی دارای مشکلات فراوانی بوده، بنابراین برای رهایی از این مشکلات، پوست اندازی مدیریتی درتمام ارکان آن یک ضرورت بوده که هرچه سریعترهم اجرایی خواهد شد .
به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، گام دوم در راستای حل مشکلات شرکت بیمه میهن،جراحی ساختار پرتفوی این شرکت بوده چرا که بیمه میهن، باید از صدور بیمه نامه های شخص ثالث و درمان خارج شده و به سمت صدور بیمه نامه عمر و زندگی حرکت کند .
شیرمحمدپور تصریح کرد که بخشی از مشکلات کنونی در شرکت بیمه میهن ناشی از نوع مدیریت مدیران کنونی بوده است و افزود که پس از منفک شدن موسی الرضا و تیم همراه از این شرکت، یک مدیر جوان و کاربلد باید سکان شرکت بیمه میهن را در دست بگیرد زیرا این شرکت در پرداخت خسارت هم با مشکل مواجه است .
او خبر داد که برای یافتن گزینه مدیرعامل جدید شرکت بیمه میهن دست به کار شده و با سایر سهامداران رایزنی کرده است و افزود که قحط الرجال که نیست و در شرایط فعلی شرکت بیمه میهن نمی‌تواند از مدیر بازنشسته در ترکیب مدیریت خود استفاده کند .
شیر محمدپور، از سهامیان مقدم به عنوان یکی از گزینه هایی یاد کرد که در گذشته، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین به عنوان نماینده خود در ترکیب هیات مدیره شرکت بیمه میهن معرفی کرده اما توضیخ داد که با گذشت سه ماه از صدور حکم برای عضویت سهامیان در هیات مدیره، حتی یکبار هم از او برای حضور در جلسات هیات مدیره دعوت به عمل نیامده است .
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صبا تامین افزود که شرکت سرمایه گذاری صبا تامین برای افزایش سرمایه شرکت بیمه میهن از محل آورده نقدی اعلام آمادگی کرده و ادامه داد که مشکل شرکت بیمه میهن با آوردن املاک برای افزایش سرمایه حل نمی شود و تنها راه نجات خروج از این وضعیت شرکت بیمه میهن آورده نقدی است .
وی هشدار داد که با ادامه روند کنونی مدیریت شرکت باید منتظر تبدیل شدن بیمه میهن به بیمه توسعه‌ای دیگر در صنعت بیمه باشیم .
ظاهرا بیمه مرکزی نسبت به تعیین شدن تکلیف این شرکت هشدار داده است و شنیده های غیر رسمی اذعان دارد که مجید بنویدی عضو هیات مدیره بیمه ما و قائم مقام پیشین بیمه معلم یکی از گزینه های احتمالی مدیریت این شرکت است .
بنابراین در حالی که بیمه تعاون با اجماع اخیر سهام داران و انتخاب مدیری جوان به مشکلات خود سامانی داده است بیمه میهن هنوز نتوانسته فرد مناسبی را که بتواند وضعیت این شرکت را سامان دهی کند پیدا کند. با گذشت بیش از سه ماه از استعفای موسی الرضا مهلت قانونی اداره شرکت با سرپرستی رئیس هیات مدیره سپری شده است و باید دید که سهام داران برای نجات این شرکت از وضعیت کنونی چه تدبیری خواهند اندیشید. بر اساس آخرین اعلام بیمه مرکزی سرمایه بیمه میهن 803 میلیارد ریال است که باید تا پایان سال جاری به 1500 میلیارد ریال افزایش یابد .
به گزارش رازپول،وضعیت این شرکت ها نشانگر تصمیم به موقع سهام داران و انتخاب گزینه مناسب است که در شرکتی به ثمر نشسته و در شرکتی دیگر باید جهشی اساسی را تا پایان سال تجربه کند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.