وظیفه‌ی آژانس روابط عمومی چیست؟ تبلیغات

وظیفه‌ی آژانس روابط عمومی چیست؟

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وب سایت آی بازاریابی: در این مقاله به وظایف آژانس روابط عمومی می پردازیم و اهمیت آن را ذکر می کنیم.
ایده ی اصلی آژانس روابط عمومی
آنها تبلیغات را نمی خرند. آنها داستان برای گزارشگران نمی نویسند. آنها بیلبورد نمی زنند. آنها تبلیغات جذاب نمی زنند تا مردم محصولات بیشتری را بخرند که احتمالا احتیاج به آن ندارند. خب ، پس آژانس تبلیغاتی چه می کند. آنها مانند آژانس های تبلیغاتی، شرکت ها را با پوشش سرمقاله به پیش می برند. این مورد به عنوان رسانه ی مجانی شناخته می شود. مانند داستان هایی که در وبسایت ها، روزنامه ها، مجلات و یا برنامه های تلویزیونی می آید. در مقابل آن رسانه های پولی یا تبلیغات هستند.
آژانس های روابط عمومی تبلیغات یک هدف دارند:
دیده شدن مشتریانشان و موفق، صادق، مهم، هیجان انگیز، و مرنبط دیده شدن آنها. اما راه برای خلق آگاهی بسیار مشکل تر است. اغلب مردم می فهمند تبلیغات توسط مشتریان پرداخت می شود، و باید با شک و تردید نگریسته شود. در مقابل مقالات و تبلیغات، تلویزیونی مطبوعات مورد توجه تر معتبرتری هستند و با علاقه ی بیشتری به آنها نگاه می شود.
وظیفه ی آژانس روابط عمومی چیست
جامعه ی روابط عمومی امریکا روابط عمومی را به صورت زیر تعریف می کند:
پیش بینی، تجزیه و تحلیل و تفسیر افکار عمومی، نگرش ها و مسائلی که ممکن است برای خوب یا بد، عملیات و برنامه های سازمان تاثیر بگذارد. مدیریت مشاوره در تمام سطوح سازمان با توجه به تصمیمات سیاسی، دوره های عملی و ارتباطات، با توجه به تأثیرات عمومی آنها و مسئولیت های اجتماعی یا شهروندی سازمان. تحقیق، انجام و ارزشیابی، به طور مداوم، برنامه های عملی و ارتباطی برای دستیابی به درک عمومی آگاهانه لازم برای موفقیت اهداف سازمان. این ممکن است بازاریابی،مالی، جذب سرمایه، کارمند، روابط عمومی یا دولتی، و برنامه های دیگر باشد. برنامه ریزی و اجرای تلاش های سازمان برای تاثیر گذاری یا تغییر سیاست های عمومی. تعیین اهداف، برنامه ریزی، بودجه بندی، استخدام و آموزش کارکنان، توسعه امکانات – به طور خلاصه، مدیریت منابع مورد نیاز برای انجام تمام موارد فوق.
عملکرد کلی یک آژانس روابط عمومی
تاکتیک ها شامل برخی یا همه موارد زیر هستند:
نوشتن و توزیع انتشارات مطبوعاتی نوشتن بیانیه ای (کمتر رسمی از نشر مطبوعات) در مورد یک شرکت و ارسال آن مستقیم به روزنامه نگار. طراحی و اجرای رویدادهای خاص طراحی شده برای روابط عمومی و روابط رسانه ای. تحقیق بازار را بر روی شرکت یا پیام شرکت انجام دهید. گسترش ارتباطات کسب و کار از طریق شبکه های شخصی یا حضور و حمایت از وقایع تبلیغ نویسی و وبلاگ نویسی برای وب(سایت های داخلی و خارجی) راهبردهای روابط عمومی بحران تبلیغات رسانه ای آنلاین و پاسخ به نظرات منفی آنلاین
چه زمانی از آژانس روابط عمومی استفاده کنیم
زمانی که شرکت ها و افراد می خواهند از طریق رسانه ها حفاظت، ارتقاء یا ایجاد اعتبار کنند، باید از یک آژانس روابط عمومی استخدام کنند. یک آژانس روابط عمومی خوب می تواند سازمان را تجزیه و تحلیل کند. پیام های مثبت را پیدا کند و این پیام ها را به داستان های رسانه ای مثبت تبدیل کند. وقتی خبر بد است، یک آژانس می تواند بهترین پاسخ را بدست آورد و آسیب را کاهش دهد.
باب گلد می گوید : "آژانس خوب یک شریک استراتژیک است که به مشتریان کمک می کند تا با مخاطبان خود صحبت کنند.” آژانس یک شنونده خوب برای بازار است و می داند که به چه مدلی گفتگو را شروع کند.
آژانس شما چقدر می تواند به ایده های اولیه برگشت کند، بدون اینکه مجازات شود؟ و آیا آنها یک شریک نوآورانه هستند یا یک دسته بله قزبان گو.
گلد به مشتریان توصیه می کند که بهترین شرایط فرهنگی را جستجو کنند.
"آیا آژانس شما می تواند پیام شما را دریافت کند؟ و آیا آنها می توانند مانند یک شریک خوب مکالمات را هدایت کنند، و یا اینکه یک سری کلیپ جمع کن هستند که سرشان شلوغ است؟
مخاطبان موثر روابط خوبی با بسیاری از روزنامه نگاران مختلف در صنایع مختلف دارند. بسیاری از متخصصین روابط عمومی، روزنامه نگاران سابق هستند. بنابراین آنها بهترین شیوه ها را برای روایت یک داستان و دسترسی به سردبیران و خبرنگاران را می دانند. از آنجایی که آنها کارمند شرکتی نیستند که آنها را استخدام می کند، می توانند نماینده صادقی باشند. آنها می توانند دیدی خارج از شرکت داشته باشند و توان بالقوه ای دارند که بدانند ایده های داستان در آن کار می کنند.
ارتباط بین مشتری و آژانس روابط عمومی
ارتباط بین مشتری و سازمان نباید منفعل باشد. مشتریان باید آژانس را مطلع کنند که چه پیامهایی را میخواهند تبلیغ کنند. پیشنهاداتی در مورد جایی که آنها می خواهند ظاهر شوند داشته باشند. چند صفحه اول نیویورک تایمز از چند داستان کوتاه تشکیل شده است. فضای رسانه ای امروز شامل وبلاگ ها، وب سایت ها، نمایش های تلویزیونی، مجلات و رسانه های دیگر است. این ها روز به روز پیشرفت می کند. یک آژانس روابط عمومی مناسب به مشتریان کمک می کند تا در این رسانه های پیچیده بیشتر دیده شوند. در بلندمدت روابط عمومی نوعی سرمایه گذاری در برند و دیده شدن یک شرکت یا فرد می باشد. این می تواند باعث افزایش شناخت و شهرت شود.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

محمودزاده: تولید مسیری برای مهار تورم/ افزایش نرخ بیکاری در کشور از رشد تورم هم مهلک تر است

دیدار های جداگانه رئیس کل دیوان محاسبات با نماینده ولی فقیه، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان فارس/ دستغیب: برقراری انضباط مالی یکی از راه های مهار تورم است/ تدوین دستورالعمل رای نظارت دقیق بر عملکرد شرکت ها

لاجوردی: دولتمردان اقتصادی برای مهار تورم پیوند ریال با دلار را بشکنند/ ارزش‌گذاری‌ها با دلار متوقف شود

سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی بیمه مرکزی در پلاسمای خون

روند رو به کاهش رشد نقدینگی+جدول

روند قیمت نفت افزایشی شد

چهار جلد خاطرات به خط ناصرالدین شاه در کاخ گلستان به نمایش درآمد

رشد توزیع زمانی و‌ مکانی سفرهای نوروزی نسبت به سال گذشته

حقوق ورودی تلفن همراه بالای 600 دلاری حد اقل 15 درصد شد

حضور 10 میلیون مودی در سامانه سازمان امور مالیاتی

احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های تهران طی امروز و فردا

از راه‌اندازی لیست انتظار در مسیرهای پرتقاضا تا افزایش قیمت بلیت اتوبوس

اعلام آخرین وضعیت کرونا در کشور/ افزایش آمار جان باختگان کرونایی

ارائه خدمت نوروزی به بیش از 4 میلیون مسافر

هشدار هلال احمر به کوهنوردان/ از صعود به ارتفاعات و حضور در کنار رودخانه‌ها خودداری کنید

شرایط دریافت وام ازدواج در سال 1402

حمایت مدعی‌العموم از کاسبان خسارت دیده خیابان بهار / شهرداری موانع تردد خیابان بهار حدفاصل سمیه تا طالقانی را رفع کند

یک سالگی امکان مشاهده رایگان و نامحدود عمق مظنه

فعالان اقتصادی به آینده امیدوار شدند/ رشد سرمایه گذاری دربخش مولد

دولت از نیروهای خوش‌فکر و جوان در تیم اقتصادی استفاده کند

جزئیات مصوبات شورای عالی اشتغال/ اختصاص 100 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال در سال جاری

توسعه مالچ‌های غیرنفتی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان برای مقابله با بیابان‌زایی

کمک‌های امداد و نجات به مردم گرفتار در سیل/ ادامه امدادرسانی در جیرفت و رودبارجنوب

تولید دست مصنوعی در مرکز توانبخشی هلال احمر/تحویل300 آمبولانس تا اواخر اردیبهشت‌ماه

آماده‌باش 400 آتش‌نشان در 175 نقطه از تهران برای خدمت‌رسانی به شهروندان

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.