ابلاغ آیین‌نامه تا دو هفته آینده
اجرای حاکمیت شرکتی در بیمه‌ها بیمه

اجرای حاکمیت شرکتی در بیمه‌ها

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به تاکید وزیر اقتصاد در اجرای حاکمیت شرکتی در بیمه‌ها، از ابلاغ آیین نامه‌ای در این زمینه تا دو هفته آینده خبر داد .
به گزارش فصل اقتصاد، عبدالناصر همتی رییس کل بیمه مرکزی صبح امروز (دوشنبه) و در مراسم هستاد و دومین سالگرد تاسیس بیمه ایران در سخنانی گفت: بدون بیمه ایران، صنعت بیمه ما هویت ندارد و عمده مدیران بیمه کشور از بیمه ایران رشد پیدا کردند .
وی افزود: تلاش ما برای احیا و پیشبرد باید دو چندان شود و باید از این برند ملی حمایت کنیم و می توانیم با حمایت از این شرکت، به قوام صنعت بیمه کشور کمک کنیم. همتی تصریح کرد: بیمه ایران همواره در خدمت جمهوری اسلامی و مردم بوده و در طول سال های گذشته، کارهای بزرگی انجام داده و به دلیل مسایل و شرایط اخیر به وجود آمده نباید خدمات آن را فراموش کنیم .
رییس شورای عالی بیمه گفت: امروز که در خدمت شما هستم، اولین نامی که در خدمات دهی بیمه ای می برند، بیمه ایران است. همتی ادامه داد: بیمه ایران قابل مقایسه با شرکتی که هشتاد و دو سال قبل طراحی شده بود نیست و این حاصل تلاش های نیروی انسانی آن است. همه باید کمک کنیم بیمه ایران تقویت شود، زیرا برند ملی ماست .
رییس کل بیمه مرکزی اظهارداشت: من با برخی از وزرا که می گویند ما از بیمه ایران سود نمی خواهیم مخالفت می کنم زیرا هیچ بنگاه اقتصادی بدون سود دوام نخواهد داشت. وی ادامه داد: حتما بیمه ایران باید پیشتاز ارائه نرخ فنی باشد و باید نسبت به افزایش حق بیمه، سرمایه بیمه ایران نیز افزایش یابد .
همتی خطاب به مدیران شرکت بیمه ایران گفت: باید مدیران بیمه ایران بحث تمرکز زدایی را به طور جدی در دستور کار قرار دهند و مراکز را تقویت کنند تا همه چیز از مرکز استعلام گرفته نشود؛ ستاد باید به سیاستگذار تبدیل شود .
وی خاطرنشان کرد: وزیر اقتصاد تاکید دارد که حاکمیت شرکتی در بیمه ایران و بانک ها نیز به طور جدی اجرا شود و بیمه ایران باید پیشتاز این موضوع باشد. همتی گفت: ظرف دو هفته آینده آیین نامه حاکمیت شرکتی را ابلاغ می کنیم .
رییس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: من در امور داخلی شرکت ها دخالت نکرده و نمی کنم ولی تاکید دارم که بیمه ایران، بیمه عمر خود را تحت یک شرکت مستقل اداره کند. وی افزود: من می دانم نام و اعتبار بیمه ایران است که مردم از بیمه ایران معین بیمه عمر می خرند .
همتی درباره شبکه فروش و نمایندگان اظهارداشت: کسی که پشتیبان توسعه شبکه فروش است، خود من بودم و امروز تعداد نمایندگان فروش از ٤٠ هزار نفر هم فراتر رفته است؛ اینکه گفته می شود بیمه مرکزی به دنبال محدود کردن نمایندگان و کارگزاران است را رد می کنم زیرا که ما حامی آنها هستیم .
وی درباره صنعت بیمه گفت: ظرفیت های خالی بیمه ای در کشور داریم که از آنها غفلت شده است؛ برآوردهای اقتصادی نشان می دهد که دو سوم سرمایه های کشور فاقد بیمه هستند یا پوشش ناکافی دارند .
وی افزود: در رشته های بیمه بدنه ٨٧ درصد ظرفیت خالی داریم؛ باید به بیمه آتش سوزی توجه شود زیرا ٨٩ درصد منازل مسکونی فاقد بیمه آتش سوزی هستند. همتی گفت: باید بیمه تکمیل درمان که ٨٠ درصد جامعه فاقد آن هستند را با رعایت نرخ فنی توسعه داد .
رییس کل بیمه مرکزی ادامه داد: چیزی که باعث شده ضریب نفوذ بیمه ایران نسبت به دیگر کشورها عقب باشد، به دلیل بیمه عمر است زیرا تنها ١٤ درصد مردم بیمه عمر دارند؛ در حالی که در منطقه منا ٢٥ درصد مردم بیمه عمر دارند .
رییس شورای عالی بیمه خاطرنشان کرد: یک شرکت تخصصی عمر تاسیس شده و یک شرکت دیگر مجوز فعالیت گرفته است و چند شرکت خصوصی نیز به دنبال تاسیس شرکت تخصصی در این زمینه هستند .
همتی تاکید کرد که بیمه مرکزی مقررات سفت و سختی را برای جداسازی ذخایر بیمه های عمر از غیر عمر را از هم جدا کنیم. وی ادامه داد: ما توانستیم روند حق بیمه ثالث و خسارت آن را با کمک شرکت ها در شش ماهه نخست سال جاری یکسان کنیم که کار بسیار مهمی است . به گزارش ایبِنا، وی توصیه کرد: تنظیم نقدینگی شرکت ها برای پرداخت خسارت باید مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: یکی از مظاهر اقتصاد مقاومتی بیمه است زیرا از سوخت سرمایه ملی جلوگیری می کند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

زاکانی خطاب به ملی‌پوشان: فدای غیرت‌تان، به میهن خوش آمدید

تهران نفس کشید

هواشناسی ایران 1401/09/09؛ پیش‌بینی بارش باران و برف 5روزه در کشور

کاهش 19.4 درصدی نرخ تورم متوسط دوازده ماهه/ جزئیات برنامه بانک مرکزی برای ثبات قیمت دلار

کاهش هیجان قیمت‌های بازار آزاد خودرو، با استمرار عرضه‌ها در بورس

شرایط پلاک گذاری کامیون و کشنده های وارداتی تعیین شد

بررسی عملکرد نظام بانکی در سال اول اجرای قانون جهش تولید مسکن/ جریمه مالیاتی در انتظار بانک‌های متخلف

3 محور تفاهمات ایران و ترکمنستان در سفر وزیر نیرو/ تاکید بر افزایش ظرفیت مبادلات برق

از تسهیل صادرات هوایی محصولات کشاورزی تا اقدام برای تامین امنیت غذایی

رکوردزنی جدید قیمت سکه/ تجارت ترجیحی با پاکستان فعال شد

افزایش سهمیه پایه ناوگان دیزلی/انتقال آب سد آزاد به خانه های مردم

از اختصاص آفرهای پروازی تا تفکیک وزارت راه و شهرسازی

جزئیاتی از سخت‌ترین پروژه آبرسانی کشور/ کیفیت آب سنندج متحول می‌شود

پیش بینی افزایش قیمت نفت در بازار جهانی

طلای جهانی به بالاترین حد در دو هفته اخیر رسید

میزان فروش سفته و برات اعلام شد

تضمین امنیت غذایی با کشت بهینه خاک/ دلال بازی در بازار تراکتور

دورخیز آمریکا برای نفت 70 دلاری

چین و تایوان، مبدا اصلی واردات پیچ

بیشترین حجم تولید فولاد کشور در بازار داخل

هنر بخشیدن خود

چند دستگاه به درگاه ملی خدمات هوشمند متصل شدند؟

معضل یارانه نقدی

زمانه خود را بشناس

5 ساعت تا «باران برگ»

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.