رئیس کل بیمه مرکزی:
ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث ومدیریت ریسک نیازمند یک اراده ملی است بیمه

ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث ومدیریت ریسک نیازمند یک اراده ملی است

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - عبدالناصر همتی در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث بر ترویج فرهنگ پیشگیری از حوادث تاکید کرد .
به گزارش فصل اقتصاد، همتی در این مراسم گفت: باید به دنبال برنامه ریزی برای کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی و حوادث انسان ساز باشیم و فرهنگ پیشگیری از حوادث را ترویج دهیم .
وی افزود: در سال گذشته حوادث تلخی همچون پلاسکو، معدن یورت، قطار سمنان و پتروشیمی بوعلی و امسال نیز زلزله های اخیر رخ داد که می توانستیم با رعایت ایمنی و مدیریت ریسک از وقوع آنها جلوگیری و یا درمورد زلزله از تبعات مالی و جانی آنها بکاهیم .
دکتر همتی در خصوص نقش بیمه در حوادث و سوانح گفت: متاسفانه علی رغم بروز حوادث متعدد در کشور و تبلیغات گسترده صنعت بیمه، هنوز اهمیت بیمه از سوی مردم درک نشده وی بااشاره به ضرورت اجرای برنامه های پییشگیری گفت به طور نمونه آتش سوزی درتهران بطور متوسط 20برابر هنگ کنگ است و این به خاطر برنامه های مانور پیشگیری است .
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به پرداخت خسارت های تحت پوشش بیمه از سوی شرکت های بیمه در حوادث اخیر گفت: صنعت بیمه سالانه 25هزار میلیارد تومان خسارت محقق شده دارد که از این رغم 10هزار میلیارد تومان بابت خسارات ناشی از تصادفات رانندگی است در واقع می توان گفت، زیان های مالی با خرید بیمه قابل جبران است و شرکت های بیمه نیز کار خود را به خوبی انجام داده اند اما آسیب های ناشی از فوت و مصدومیت برای خانواده ها جبران ناپذیر است و ما باید به سمت کاهش حوادث برویم .
وی ضعف در خرید یک بیمه نامه کامل را از عدم آگاهی مردم و مسئولان نسبت به خدمات بیمه دانست و گفت: در حادثه زلزله کرمانشاه نیز طبق اطلاع برآورد خسارت بیمه ها 150میلیارد تومان است که بیش از80درصد بیمه ها مربوط به بیمه وام های مسکن توسط بانکها بوده و بسیاری پوشش زلزله را خریداری نکرده بودند و ی تاکید کرددر کل کشور 85درصد منازل مسکونی فاقد بیمه آتش سوزی هستند که بیمه زلزله همراه ان می باشد .
وی با تاکید بر نقش صنعت بیمه در پیشگیری از سوخت ملی گفت: با توجه به گشایش های برجام در حوزه بیمه باید ریسک های موجود را تجمیع و از ظرفیت های بین المللی برای توزیع آن بهره گیریم که پوشش احتمالی بخشی از خسارت زلزله کرمانشاه توسط بیمه گر اتکایی خارجی نمونه ای از تعامل برای توزیع ریسک در حوزه بین المللی و جلوگیری از سوخت ملی بود .
رئیس کل بیمه مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود، آمادگی صنعت بیمه را برای کمک به کاهش سوخت ملی ناشی از حوادث و سوانح اعلام کرد و گفت:صنعت بیمه علاوه بر پرداخت خسارت های دارای بیمه نامه، تا کنون 4هزار و100میلیارد تومان نیز برای پذیرش مصدومین حوادث رانندگی دربیمارستانها به وزارت بهداشت و 1800میلیارد تومان به نیروی انتظامی برای کاهش تصادفات پرداخت کرده اما اتفاق خاصی نیافتاده و نتیجه آن خیلی مشخص نبوده است. این مبالغ باید عملیاتی هزینه شود، فقط کمک صنعت بیمه به نهادهای دیگر که الان اورژانس نیز در حال اضافه شدن است، نتیجه اثر بخشی نخواهد داشت وصرفا موجب تضعیف بنیه مالی بیمه ها در پرداخت خسارت میشود و باید دنبال راهکارهای علمی برای کاهش حوادث و تصادفات باشیم .
وی افزود: 10هزار و 500کشته و 210هزار مصدوم از اول سال تا کنون نگران کننده است و رفع این معضل همت همگانی را می طلبد .
دکتر همتی با اشاره به نقش صدا و سیما در فرهنگسازی گفت: سازمان ها و ارگان های مرتبط باید با ارائه آمار و اطلاعات و دانش پیشگیری از حوادث به مردم از طریق رسانه ملی فعال تر عمل کنند .
-->


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

سایه ناامنی بر سر بورس‌های غربی

اوکراین معترضان را دور زد

آماده‌سازی 20 هزار تن میوه شب عید/ خرمای ماه رمضان 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

پذیرش اوراق گام برای تسویه بدهی تولیدکنندگان

پیگیر رفع ممنوعیت ساخت و ساز در زیتون سرخه‌حصار هستیم

کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

53 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

اقدام دیر هنگام واردکنندگان موبایل درخصوص پیش فروش متقلبانه آیفون

ضرورت توسعه مدل هاى خلق ارزش پایدار در فضای مدیریتی کشور

جزئیات مزایده 3 هزار میلیارد تومانی املاک

معاون وزیر رفاه: حذف یارانه‌ها شایعه است

جزئیات درآمد و هزینه سازمان اموال تملیکی در 7 سال اخیر

752 میلیون دلار انواع کشنده وارد کشور شد

وزیر اقتصاد: انتشار گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم دولت بود

درآمد وصولی گمرک و واریزی به خزانه به 196 هزار میلیارد تومان رسید

آغاز ویرایش ثبت‌نام‌ خودرو وارداتی جانبازان و ثبت‌نام جاماندگان از 6 اسفند ماه

استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است

روی خوش بازار تونس به تجار ایرانی/ توافق‌نامه‌ تجاری و کمیسیون مشترک ایران و تونس احیا می‌شود

واکنش پیمان‌پاک به اظهارنظر همتی درباره رشد واردات

قانون پولشویی بالای سر درآمدهای مشکوک در سال آینده

بارش برف و باران، وقوع مه و کولاک برف در مناطق کوهستانی تهران

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

بنزین گران نمی‌شود/ تورم سال آینده قطعا کمتر از امسال است

وزیر اقتصاد: حذف یارانه نقدی شایعه است

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.