آخرین میزان مجموع تولید نفت اوپک اعلام شد نفت و انرژی

آخرین میزان مجموع تولید نفت اوپک اعلام شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - طبق بررسی های انجام شده اعضای اوپک به تعهد خود مبنی بر کاهش تولید نفت پایبند بودند و مجموع تولید نفت اوپک در ماه دسامبر سال 2017 میلادی درحالی به طور میانگین 32 میلیون و 280 هزار بشکه در روز بوده است که نسبت به ماه نوامبر سال 2017 (32 میلیون و 448 هزار بشکه) حدود 200 هزار بشکه کاهش داشته است.

اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست 30 نوامبر 2016 (10 آذرماه 95) تصمیم گرفتند میزان تولید خود را به سطح 32 میلیون و 500 هزار بشکه در روز برسانند و این به معنای کاستن روزانه یک میلیون و 200 هزار بشکه از تولید بود.
10 روز پس از نشست وزیران نفت و انرژی اوپک، تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک در وین گرد هم آمدند و بر سر کاهش حدود 600 هزار بشکه‌ای از سوی کشورهای غیرعضو اوپک نیز توافق کردند، روسیه با تعهد کاهش روزانه 300 هزار بشکه‌ای، بزرگترین تولید کننده غیرعضو اوپک است. توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک از ژانویه 2017 اجرایی شد و در نشست 172 این سازمان، وزیران نفت و انرژی اوپک بار دیگر تصمیم گرفتند توافق اوپک تا مارس 2018 تمدید شود. همچنین اعضای اوپک در نشست 173 این سازمان تصمیم گرفتند توافق خود را برای 9‌ ماه دیگر و تا پایان سال 2018 تمدید کنند.
14عضو اوپک در نشست 173 این سازمان همچنین تصمیم گرفتند نیجریه و لیبی که پیش از این از نظام سهمیه‌بندی معاف بودند، سطح تولید نفت‌شان را به اندازه میانگین سال 2017 نگه دارند به طوریکه تولید مجموع 2 کشور در حد 2 میلیون و 800 هزار بشکه ثابت شود. 14عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک در ماه نوامبر 32 میلیون و 448 هزار بشکه در روز نفت تولید کردند؛ این رقم در ماه اکتبر 32 میلیون و 589 هزار بشکه در روز بوده است.
بر اساس این گزارش، کاهش تولید نفت ونزوئلا سبب شد پایبندی اعضای اوپک به توافق جهانی کاهش عرضه نفت در ماه دسامبر سال گذشته میلادی بهبود یابد. سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه دسامبر سال 2017 میلادی پایبندی به توافق جهانی کاهش عرضه نفت را افزایش داد.
کاهش تولید نفت ونزوئلا از یک سو و افزایش پایبندی کشورهای تولیدکننده نفت حاشیه خلیج فارس به سهمیه تولید خود از سوی دیگر، مهمترین عوامل افزایش پایبندی اوپک به توافق یاد شده بودند. پایبندی به توافق کاهش تولید از 125 درصد در ماه نوامبر به 128 درصد در ماه دسامبر سال گذشته میلادی افزایش یافت. امارات برای نخستین بار از آغاز این توافق تاکنون، تولید خود را به کمتر از سهمیه تعیین شده رساند.
انتهای پیام


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

طلای جهانی صعود کرد

واردات اسباب بازی دوباره ممنوع شد؟

عملکرد شفاف صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی

کاهش ریسک‌های مالی با ورود شرکت‌های خرده فروش برق به معاملات برق تجدیدپذیر

2 هفته از طرح کالابرگ "فجرانه" گذشت، صف‌ها همچنان پابرجاست

خرید نفت روسیه توسط چین افزایش یافت

نرخ ابرنفتکش‌ها به بالاترین رکورد 3 ماهه رسید

1000 سازه‌ انتخاباتی در پایتخت رونمایی شد + عکس

خواربارفروشان، مشاوران املاک و آرایشگران در صدر دارندگان شناسه یکتا

خطوط 8 و 9 مترو از جنوب شرق تهران می‌گذرد

تصادف 2 خودرو در پایتخت و جان‌باحتن 2 جوان + تصاویر

پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش تا 4 برابر میانگین حساب

ترمز دوباره جنرال‌موتورز

آی‌مسیج اپل برای مقابله با فناوری های شکستن رمزنگاری ارتقا یافت

پیش‌بینی تورم روسیه

قیمت نفت اندکی بالا رفت

وال استریت بیت‌کوین را پایین کشید

جزئیات مشاغل خانگی در سال 1401

تشکیل شورای گفتگوی بخش تعاون با رویکرد افزایش صادرات

کاهش نرخ فوتی‌های ناشی از حوادث شغلی در کشور

60 درصد مردم آرژانتین در فقر به سر‌می‌برند

سقوط چشم‌انداز رشد غول اقتصادی اروپا

80 درصد اشتغال خانگی در دست زنان!

بدهی جهانی رکورد زد

تعرفه برق خودروهای برقی تجاری است/ به دنبال توسعه زیرساخت ها هستیم

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.