ربیعی : مازندران ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد کار و تعاون

ربیعی : مازندران ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری و کشاورزی دارد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، با اشاره به اینکه مازندران ظرفیت خوبی در حوزه گردشگری و کشاورزی داردگفت : گردشگری استان موجب توسعه اجتماعی و اقتصادی می شود .

به گزارش فصل اقتصاد به نقل از مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی امروز ، در شانزدهمین سفر خود به مازندران در جلسه کارگروه اشتغال استان گفت: مازندران از جهت سیاستگذاری و اجتماعی از اهمیت خاصی برخوردار است .
وی گفت : در بودجه امسال سعی شده نگاه خوبی به مازندران شود به گونه ای که نرخ توسعه و اشتغال را در مازندران بهبود بخشد.
وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی یاد آور شد : دولت بنا دارد با بهره گیری از تجربیات گذشته ، اشتغال فراگیر را در قالب اشتغال روستایی، خود اشتغالی ، اشتغال حمایتی و سایر سیاست های حمایتی از بازار کار اجرایی کند.
وی به برنامه دولت برای اشتغال فراگیر در سال آینده اشاره کرد و گفت : برنامه اصلی دولت برای پرداخت تسهیلات در قالب بسته رونق تولید و اشتغال ، یارانه دستمزد ، بسته های تشویقی برای کارآفرینان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق توسعه ملی است که منجر به کاهش نرخ بیکاری و اشتغال جوانان می شود .
دکتر ربیعی گفت : راهبرد دولت در بودجه سال 97 که برای نخستین بار بر مبنای بودجه عملیاتی تنظیم شده است، ریشه کن کردن فقر و بیکاری است.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود : ما نمی توانیم با شیوه های گذشته به مقصد برسیم و در این راه نیاز به تغییر ساختار و استاندارد سازی مسیر اشتغالزایی داریم و این روش نیز بدون حرکت جهادی قابل تحقق نخواهد بود.
دکتر ربیعی حمایت از بنگاههای کوچک ، حفظ اشتغال موجود و تثبیت اشتغال واحدهای صنعتی فعال، پرداخت یارانه دستمزد ، مشوق های بیمه ای برای حمایت از کارآفرینان به خصوص برای شغل اولی ها را از دیگر برنامه های دولت برای سال آینده در جهت توسعه اشتغال در کشور بیان کرد.
وی واگذاری طرح های نیمه تمام به سرمایه گذاران بخش خصوصی با حمایت دولت را از برنامه های دیگر دولت برای اشتغالزایی دانست و گفت : با تجربه ای که از واگذاری ناموفق پروژه های دولتی در گذشته ایجاد شد ، دولت بنا دارد در سال آینده پروژه ها را با حمایت خودش تا پایداری اشتغال دنبال کند.
وی افزود: دولت تمام مزایا و مشوق هایی را که در گذشته دستگاههای دولتی به خاطر این طرح ها از آن بهره مند می شدند به بخش خصوصی خواهد داد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

5 ساعت تا «باران برگ»

سوال هایی برای سنجش و افزایش اعتماد مشتری

صحت‏‏‌سنجی ادعای رکوردشکنی مصرف ترافیک داخلی

سقف بهای نفت؛ از خوش‌بینی تا کابوس

نقطه روشن در بازار خاکستری خودرو

معمای «1+2» مذاکرات برجامی

وزن اعتماد در سبد سهام

سفر ابدی آوازه‌خوان توسعه

ماشه حمله به تورم مسکن

دفاع بانک مرکزی از دولت

پیدا کنید تخم مرغ فروش را!

لیدر اصلاحات در جبهه اصولگرایان

میراث‌فرهنگی ناملموس «هنر ساختن و نواختن عود» جهانی شد

«یلدا/ چله» جهانی شد

جزئیات ثبت رکورد جدید مصرف ترافیک داخلی

پایداری شبکه همراه اول در مناطق زلزله‌زده استان هرمزگان

دستگیری یک مرد آمریکایی به خاطر دور زدن تحریم‌های ایران

پرستاری مجلس از حقوق پرستاران

عقب نشینی دلار در بازار جهانی/ بدترین عملکرد ماهانه دلار در 12 سال گذشته رقم خورد

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس وارد تبریز شدند/ بازدید از 8 شهرستان استان آذربایجان شرقی در دستور کار اعضای این کمیسیون قرار دارد

تاثیر نادرِ عناصر نادر

کولبری قانونی می شود

جزئیات بیمه‌ اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان

«ارسلان مالکی»سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن شد

حدود 200 هزار واحد مسکونی نهضت ملی در روستاها وارد فاز اجرا شد/میانگین پیشرفت فیزیکی واحدها 60 درصد است

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.