از افزایش قیمت تخم مرغ تا زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین/زمان یارانه آذر ماه مشخص شد اقتصاد کلان

از افزایش قیمت تخم مرغ تا زمزمه‌های افزایش قیمت بنزین/زمان یارانه آذر ماه مشخص شد

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - اقتصاد در هفته گذشته رویدادهای مهمی شامل ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی و انتشار جزئیات آن، زمزمه های افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت تخم مرغ، اظهارت سیف در خصوص یکسان سازی نرخ ارز، مشخص شدن زمان واریز یارانه آذر ماه و موارد مشابه بوده است.

به گزارش فصل اقتصاد ، اقتصاد در هفته گذشته رویدادهای مهمی شامل ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی و انتشار جزئیات آن، زمزمه های افزایش قیمت بنزین، افزایش قیمت تخم مرغ، اظهارت سیف در خصوص یکسان سازی نرخ ارز، مشخص شدن زمان واریز یارانه آذر ماه و موارد مشابه بوده است.
متن کامل لایحه بودجه 97 کل کشور با جمع منابع 1 میلیون و 194 هزار میلیارد تومان در روز یکشنبه توسط رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم و جزئیات آن منتشر شد.
با انتشار جزئیات لایحه بودجه سال آینده، رضا رحمانی قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در نشست خبری دوشنبه هفته گذشته خود گفت: در لایحه بودجه برای حل بیکاری و ایجاد اشتغال 18هزار میلیارد تومان از محل صرفه‌جویی منابع و هدفمندی یارانه‌ها در نظر گرفته شده است.
همچنین محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه در نشست خبری روز دوشنبه خود اعلام کرد درآمد‌ها و حقوق گمرکی بالغ بر ١١ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.
علاوه بر آن با ارائه لایحه بودجه سال 97 به مجلس شورای اسلامی زمزمه هایی در خصوص افزایش نرخ حامل های انرژی مطرح شد تا افکار سنجی برای افزایش قیمت بنزین صورت بگیرد.
در هفته گذشته شاهد افزایش قیمت تخم مرغ بوده ایم که رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در این باره اظهار نظر کرد، مهدی یوسف‌خانی با بیان اینکه در حال حاضر تخم مرغ کیلویی 7300 تومان به فروش می‌رسد که رقم بالایی است،گفت: قیمت مناسب هر کیلو تخم مرغ 6 هزار تومان است. مسئله را از رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخمگذار پیگیری کردیم که وی افزایش قیمت 20 درصدی نهاده‌ها در سه ماه اخیر را دلیل افزایش قیمت دانست و گفت: بخشی از قیمت تخم مرغ حباب است که با عرضه تنظیم بازاری این حباب از بین می رود.
ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش در بانک مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای یکسان سازی نرخ ارز مقدماتی لازم است گفت: بخش عمده‌ای از اقدامات انجام شده و بخشی دیگر در شرف انجام است که به محض انجام آن، شرایط یکسان یازی نرخ ارز مهیا می‌شود. همچنین سیف این هفته خبر از نظارت جدی بانک مرکزی بر نحوه مصرف منابع قرض الحسنه بانک‌ها داد و اعلام کرد اجازه نمی‌دهد این منابع در امور غیرمرتبط استفاده شود.
بانک مرکزی در هفته گذشته اعلام کرد در آبان‌ماه سال 1396 درکل کشور بالغ بر 9.6 میلیون فقره چک به ارزشی بیش از 615 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این تعداد، حدود 1.5 میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر 138هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است.
محسن صالحی معاون صنایع وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه دو سایت دیگر برای تولید و همکاری مشترک به رنو پیشنهاد شده است،گفت: سهام بن‌رو متعلق به چند شرکت زیرمجموعه سایپا است که تا امروز به لحاظ فنی واگذاری این شرکت در قالب جوینت ونچر رنو و ایدرو به توافق نرسیدند.
کامل تقوی‌نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: برای ایجاد تحول سازمانی در نظام مالیاتی کشور باید مدرن‌سازی در اولویت اقدامات قرار گرفته و باید به تغییرات چشمگیر تکنولوژی در محیط بیرونی سازمان‌ها و نحوه کسب و کار توجه شود.
علی اصغر رمزی رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات با بیان اینکه ت ولید سیگار امسال به 50 میلیارد نخ می‌رسد ،گفت: قاچاق سیگار طی هشت ماهه گذشته 23 درصد کاهش یافته است.
از ابتدای سال آبی جاری 96-97 تا 21 آذرماه ارتفاع کل ریزش‌های جوی 27.6 میلیمتر گزارش شد که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره‌ درازمدت 46.5 درصد و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته 18.3 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
هشتاد و دومین مرحله یارانه نقدی بامداد یکشنبه 26 آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.
بسته اقتصادی خبرگزاری میزان در هجدهمین روز از آذر ماه
بسته اقتصادی خبرگزاری میزان در نوزدهمین روز از آذر ماه
بسته اقتصادی خبرگزاری میزان در بیستمین روز از آذر ماه
بسته اقتصادی خبرگزاری میزان در بیست و یکمین روز از آذر ماه
بسته اقتصادی خبرگزاری میزان در بیست و دومین روز از آذر ماه
انتهای پیام/


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

کاهش فروش عامل کاهش قیمت فورد شد؟

27 درصد از جمعیت کشور را جوانان تشکیل داده‌اند

سایه ناامنی بر سر بورس‌های غربی

اوکراین معترضان را دور زد

آماده‌سازی 20 هزار تن میوه شب عید/ خرمای ماه رمضان 15 درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌شود

پذیرش اوراق گام برای تسویه بدهی تولیدکنندگان

پیگیر رفع ممنوعیت ساخت و ساز در زیتون سرخه‌حصار هستیم

کاهش بروکراسی با تبدیل مجوزهای کاغذی به شناسه یکتا

53 هزار مجوز کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شد

اقدام دیر هنگام واردکنندگان موبایل درخصوص پیش فروش متقلبانه آیفون

ضرورت توسعه مدل هاى خلق ارزش پایدار در فضای مدیریتی کشور

جزئیات مزایده 3 هزار میلیارد تومانی املاک

معاون وزیر رفاه: حذف یارانه‌ها شایعه است

جزئیات درآمد و هزینه سازمان اموال تملیکی در 7 سال اخیر

752 میلیون دلار انواع کشنده وارد کشور شد

وزیر اقتصاد: انتشار گواهی اوراق سپرده خاص تصمیم دولت بود

درآمد وصولی گمرک و واریزی به خزانه به 196 هزار میلیارد تومان رسید

آغاز ویرایش ثبت‌نام‌ خودرو وارداتی جانبازان و ثبت‌نام جاماندگان از 6 اسفند ماه

استفاده از کودکان در مدیریت پسماند ممنوع است

روی خوش بازار تونس به تجار ایرانی/ توافق‌نامه‌ تجاری و کمیسیون مشترک ایران و تونس احیا می‌شود

واکنش پیمان‌پاک به اظهارنظر همتی درباره رشد واردات

قانون پولشویی بالای سر درآمدهای مشکوک در سال آینده

بارش برف و باران، وقوع مه و کولاک برف در مناطق کوهستانی تهران

افزایش حقوق کارگران در سال آینده بیشتر خواهد بود

مصوبه ممنوعیت استفاده از فیلترشکن مخاطب عمومی ندارد/ خطاب مصوبه دستگاه‌ها هستند

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.