عشایری اعلام کرد:
حمایت از توسعه‌گران در محلات هدف بازآفرینی راه و شهرسازی

حمایت از توسعه‌گران در محلات هدف بازآفرینی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران با تأکید برایجاد همدلی میان تمامی كنش‌گران محله در حوزه مدیریت و اجرا جهت اجرایی شدن پروژه‌های بازآفرینی گفت: این همدلی كه باعث ورود جدی تمامی بخش‌ها از جمله دولت، شهرداری، بخش خصوصی و مردم به عرصه عمل شد، تلاش دارد تا در نهایت به نوسازی، ارتقای زیربناها كشور و توانمندی‌های اجتماعی منجر شود.

به گزارش فصل اقتصاد و به نقل وزارت راه و شهرسازی، هوشنگ عشایری سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران در مراسم كلنگ‌زنی پروژه 100 واحدی محله سیروس با تاكید بر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم جهت تغییر رویكرد جریان شهری و انتقال پروژه محوری به محله محوری در كشور اظهار داشت: این تغییر نگرش به شدت نیازمند ابزارهای قانونی و محلی بود كه خوشبختانه با مدیریت چشم‌گیر وزیر راه و شهرسازی از دولت یازدهم این نیازهای اولیه شكل گرفت.
وی تشكیل ستاد ملی بازآفرینی در سطح ملی، استانی و شهرستانی و تهیه سند ملی بازآفرینی را از اتفاقات خوب این دوره دانست و گفت: موضوع بازآفرینی شهری نتیجه 4 سال تدبیر و اندیشه بوده است كه امروز با حمایت‌های دولت محترم به عرصه عمل رسیده و در حال احیای مناطق ناكارآمد است.
همچنین عشایری تداوم جریان بازآفرینی شهری را خواسته تمامی مقامات و مسئولان كشوری دانست و گفت:ما امروز به این اجماع رسیدیم كه بازآفرینی شهری به جریان عملیاتی تبدیل شود، به همین دلیل در راستای تحقق آن به تدوین 3 ابزار مورد نیاز پرداختیم.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران، ایجاد همدلی بین تمامی كنش‌گران محله در حوزه مدیریت و اجرا را یكی از این 3 ابزار دانست و گفت: این همدلی كه باعث ورود جدی تمامی بخش‌ها از جمله دولت، شهرداری، بخش خصوصی و مردم به عرصه عمل شد و تلاش می‌كند تا در نهایت به نوسازی، ارتقای زیربناهای كشور و توانمندی‌های اجتماعی منجر شود.
این مقام مسئول در ادامه پروژه 100 واحدی محله سیروس را نماد استفاده از ابزار دولتی در بافت ناكارآمد اعلام كرد و گفت: طی سالیان گذشته اراضی این پروژه با رویكرد پروژه محوری تهیه شده بود ولی خوشبختانه امروز با تغییر رویكرد انجام شده توانستیم ضمن استفاده از این اراضی آن را در جهت كمك به مردم در اختیار توسعه‌گران قرار دهیم بدون آنكه انتفاعی برای دولت به همراه داشته باشد.
وی با تاكید براینكه فعایت‌های ما به این پروژه 100 واحدی محدود نمی‌شود افزود: شركت عمران و بهسازی شهری ایران به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی در 40 شهر كشور دارای زمین است و ظرفیت تولید 25 هزار واحد را دارد كه این پروژه امروز به عنوان یك الگو در كشور شروع شد تا بستر حركت به این سمت را ایجاد كند.
عشایری مدل طراحی پروژه مذكور را مدل زندگی حاكم بر محلات اعلام كرد و گفت: ما در این مدل هیچ گونه انتفاعی برای دولت در نظر نگرفته و قصد داریم تا واحدهای ساختمانی را به سبك خانه‌های قدیمی كه دارای حیاط اختصاصی بودند با بهره‌گیری از تكنولوژی روز دنیا بسازیم.
سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران در پایان رویكر محله محوری بازآفرینی شهری را عاری از هرگونه نگاه سوداگرانه در شهر دانست و گفت: قطعا نگاه ما در این سیستم نگاه ویژه به نیازهای عمومی محله و خدمت‌رسانی به ساكنین آن خواهد بود.
این مقام مسئول حمایت از توسعه‌گران را اقدامی برای تأمین ابراز مالی پروژه‌های بازآفرینی دانست و افزود: اگر قرار باشد به هر واحد 50 میلیون تومان تسهیلات بدهیم باید سالانه 5 هزار میلیارد تومان - نیمی از آن را دولت از محل منابع نزد دولت یا صندوق توسعه ملی و با سود صفر درصد و نیمی دیگر را نظام بانکی با سود 9 درصد- تامین کند تا این برنامه ریزی عملیاتی شود.
همچنین عشایری تاکید کرد: در محله سیروس، حداکثر تراکم 120 درصد و 4 طبقه خواهد بود که در واحدهای دو طبقه، تراکم به 60 درصد می رسد ضمن اینکه هر واحد مسکونی حیاط اختصاصی حتی در طبقات بالاتر خواهد داشت و این حیاط از دید خانه های جانبی خارج است.
در ادامه سرپرست شركت عمران و بهسازی شهری ایران گفت : برای اجرای این پروژه مناقصه برگزار کردیم و 24 شرکت اعلام آمادگی کردند که چون شرایط ساخت و ساز را به 4 طبقه کاهش دادیم در نتیجه ساخت و ساز به صرفه نبود و هیچ یک از انبوه سازان در آن مشارکت نداشتند به همین دلیل بانک مسکن را مجاب کردیم تا در این پروژه حضور داشته باشد.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

هیچگاه اینترنت در دولت سیزدهم کاملا قطع نشد/ 8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

بهای نفت برنت، 85 دلار شد

بانک مرکزی ژاپن نگران شد

ضرر 51 همتی ایران خودرو از تولید پژو پارس

ضرورت تمرکز بر نظام هوشمند تخصیص بودجه استانی/ منابع بودجه‌ای نباید از طریق سهم خواهی و قدرت چانه زنی توزیع شود

منابع پرداخت مطالبات گندمکاران هرچه سریع‌تر تخصیص داده شود/گندم تضمین کننده امنیت غذایی است

ویترین تسنیم شماره 691/ «مناظره اول؛ بدفرم، کم‌محتوا»

وصول 125 همت مالیات در 2 ماهه 1403

چرا ظریف نمودار رشد و درآمد نفت 1400 به بعد را سانسور کرد؟

وصول فقط 51 درصد منابع هدفمندی یارانه‌ها

عدالت و توسعه آن از شعارهای اساسی رییس جمهور شهید بود

کپی چینی اینستاگرام رونمایی شد

8 میلیون خانوار تحت پوشش فیبر نوری قرار گرفته‌اند

نقص فنی قطار تهران - مشهد برطرف شد

آسیب جدی ناترازی صادرات محصولات غیر نفتی به اقتصاد کشور/ دولت چهاردهم توسعه صادرات محصولات کشاورزی را دستور کار قرار دهد

تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد

حضور وزیر نیرو در نشست وزیران انرژی کشورهای عضو سازمان همکاری‌ شانگهای

قول وزیر نفت برای پرداخت مطالبات گندمکار طی ده روز آینده

از منظر حکمرانی خوب، سامانه‌ها باید چگونه باشند؟

نبرد با اطلاعات نادرست چگونه محقق می‌شود؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1403/03/30

پاسخ خاندوزی به اظهارات روز گذشته ظریف با نمودارهای جدید

روسیه در صادرات گاز به اروپا از آمریکا جلو زد

کارگران متقاضی بیمه بیکاری در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی بخوانند

نخستین جلسه هیات عالی بانک مرکزی تشکیل شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.