گفتگو

حل مشکل مسکن باید جزء اولویت‌های اصلی باشد

فصل اقتصاد - نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس معتقد است ارتقاء معیشت مردم و حل مشکل مسکن باید جزء اولویت‌های اصلی مجلس دوازدهم باشد.

تأمین برق صنایع در تابستان، مطالبه جدی بخش خصوصی است

فصل اقتصاد - نماینده مردم سنقر در مجلس با بیان اینکه تأمین برق صنایع در تابستان، مطالبه جدی بخش خصوصی است، گفت: ازآنجاکه به زعم مسئولان تامین برق بخش خانگی در اولویت است، هر ساله قطع برق صنایع و واحدهای تولیدی اولین اقدامی است که برای جبران کمبود در این حوزه صورت می‌گیرد حال آنکه براساس ماده 25 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در زمان کمبود برق و گاز، واحدهای تولیدی صنعتی و کشاورزی نباید در اولویت قطع برق یا گاز قرار داشته باشند.

به فوریت باید برنامه مهار تورم دنبال شود/ افزایش تولید بدون صادرات، باعث از بین رفتن محصولات می شود

فصل اقتصاد - نماینده مردم «بوکان» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برنامه مهار تورم باید یکی از برنامه‌های کوتاه مدت مجلس باشد، گفت: همچنین در این راستا می‌توان برنامه‌هایی نظیر کنترل نقدینگی را مدنظر قرار داد. از این رو توجه به این برنامه‌ها فوریت داشته و باید به آن توجه شود.

بازنگری در سیاست‌های بانک مرکزی با هدف اصلاح اقتصادی ضروری است

فصل اقتصاد - نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس گفت: ثبات اقتصادی از سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی نشات می‌گیرد، بنابراین باید قبل از هر مسئله‌ای برای اصلاح وضعیت اقتصادی کشور، سیاست‌های بانک مرکزی را بازنگری کنیم.

اگر قرار است کالایی صادر و ارز آن وارد کشور نشود بهتر است در داخل کشور ارازنتر عرضه شود

فصل اقتصاد - نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای در واکنش به نارضایتی صادر کنندگان فرش از مصوبه تعهد ارزی بانک مرکزی در بودجه 1403؛ گفت: اگر قرار باشد کالایی صادر اما ارز آن به کشور وارد نشود چه ضرورتی دارد که صادر گردد، پس همان بهتر که با قیمت ارزانتر در داخل به فروش برسد.

نقش اقدامات نظارتی مجلس دوازدهم در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی

فصل اقتصاد - نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس دوازدهم باید در راستای رفع مشکلات معیشتی اقدامات نظارتی خود را تقویت کند اظهار کرد: نظارت و اجرای صحیح قانون ملاک عمل مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

تاثیر مخرب تکانه های ارزی بر بازار کالاهای اساسی مردم/سیاست کاهش نوسانات ارزی باید در مجلس دوازدهم دنبال شود

فصل اقتصاد - مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:موضوعات مربوط به تغییر لحظه‌ای قیمت ارز باید در دستور کار مجلس دوازدهم قرار گیرد. همچنین باید تلاش کنیم تا قیمت ارز در شرایط تثبیت شده و قابل پیش‌بینی قرار گیرد.

نمایندگان مجلس دوازدهم در راستای اجرای قوانین مجلس یازدهم تلاش کنند

فصل اقتصاد - نماینده مردم ملایر در مجلس معتقد است قوانین بسیار خوبی در مجلس یازدهم تصویب شده است که نمایندگان مجلس دوازدهم باید با ایفای نقش نظارتی خود در راستای اجرای این قوانین تلاش کنند.

ارتقای ارزش پول ملی و کاهش تورم مطالبه مردم از مجلس دوازدهم

فصل اقتصاد - نماینده مردم بیجار گروس در مجلس با بیان اینکه زمانی که از اقتصاد سخن به میان می‌آید، حل مشکلات معیشتی و بیکاری از اولویت‌های مهمی است که باید در دستورکار قرار گیرد، گفت: اولویت نخست مجلس دوازدهم باید مسائل اقتصادی کشور باشد که تحقق این مهم به برنامه‌ریزی در خصوص کاهش تورم و بیکاری، تامین مسکن و ارتقای ارزش پول نیاز دارد.

اجرای قانون جهش تولید مسکن به زودی آثار خود را نمایان می‌کند/ تامین زمین و آماده سازی مراحل دشوار اجرای طرح نهضت ملی مسکن بود

فصل اقتصاد - نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت:اقدامات دولت شهید رئیسی در ساخت مسکن مثبت بوده و اثار آن به مرور در حال نمایان شدن بود، هرچند به دلیل رشد نجومی قیمت مسکن قدرت مردم برای خرید خانه به شدت کاهش پیدا کرد.

مطالبات کشاورزان کلزاکار گلستانی پس از گذشت یک ماه پرداخت نشده است

فصل اقتصاد - نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی، گفت: علی رغم گذشت یک ماه از برداشت کلزا در استان گلستان و تحویل محصول تولیدی به دولت هیچ بخشی از مطالبات آنها پرداخت نشده است.

کاهش مشکلات اقتصادی با اجرای قوانین مجلس محقق خواهد شد/معیشت مردم باید اولویت‌ اصلی مجلس دوازدهم و دولت آینده باشد

فصل اقتصاد - نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس گفت: اجرای دقیق قوانین مصوب مجلس به ویژه قوانین مترقی تصویب شده در مجلس یازدهم می‌تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی را در کشور کاهش دهد.

مجلس و دولت آینده باید هرچه سریعتر سیاست‌های خودشان را با برنامه هفتم توسعه تطبیق دهند

فصل اقتصاد - نماینده مردم «گچساران» در مجلس شورای اسلامی معتقد است دولت آینده و مجلس فعلی باید هرچه سریعتر سیاست‌های خودشان را با برنامه هفتم توسعه تطبیق دهد.

راه‌اندازی بازار ارز توافقی مسیر بازگشت ارز صادرات از سازوکارهای رسمی را فراهم می کند

فصل اقتصاد - نماینده مردم «تنکابن و رامسر» در مجلس شورای اسلامی گفت:ایجاد و راه‌اندازی بازار ارز توافقی برای صادرکنندگان باعث می‌شود تا صادر کنندگان رغبت بیشتری به صادرات پیدا کرده و در قالب سازوکارهای رسمی، ارز خود را بازگرداندند.

مجلس دوازدهم اجرای قانون واردات خودرو را با جدیت پیگیری می‌کند

فصل اقتصاد - نماینده مردم بهار در مجلس با بیان اینکه مجلس دوازدهم اجرای قانون واردات خودرو را با جدیت پیگیری می‌کند زیرا این موضوع جزو مطالبات مردم است، گفت: درحال حاضر قیمت خودروهایی که باید به مردم تحویل داده شود، یکباره افزایش پیدا می‌کند این درحالی است که مردم برای تامین این مبلغ با مشکلات مواجه بوده و به زحمت می‌افتند.

تقویت سرمایه اجتماعی؛ مسیر پیشرفت‌های مهم اقتصادی

فصل اقتصاد - نماینده مردم «مراغه و عجب شیر» در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بهترین طرح و برنامه های اقتصادی را هم داشته باشیم، بدون در نظر گرفتن سرمایه اجتماعی به نتیجه نمی رسیم.

ضرورت واگذاری سالانه 33 درصد از اموال مازاد بانکها

فصل اقتصاد - نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در ماده 16 قانون رفع موانع تولید تاکید شده که بانک‌ها باید سالیانه 33 درصد اموال مازاد خود را واگذار کنند. لذا همه بانک‌ها به جای اینکه سرمایه خودشان را به دست مردم بسپارند فعلاً مشغول بنگاه‌داری هستند و باید آنها را از بنگاه‌داری خارج کنیم.

گلایه‌های مردم از نحوه ارائه خدمات پس از فروش در خودروسازی‌ها/درج کد شناسایی کالا روی کالاها از توزیع قطعات یدکی تقلبی در بازار جلوگیری می‌کند

فصل اقتصاد - نماینده مردم سنقر در مجلس با بیان اینکه درج کد شناسایی کالا بر روی کالاها از توزیع قطعات یدکی تقلبی در بازار جلوگیری می‌کند، گفت: باید به سمتی رویم که خودروهای تولیدی به قدری باکیفیت باشند که نیازی به ارائه خدمات پس از فروش حداقل تا پیش از 5 سال از زمان تولید نداشته باشند و در صورتی که در این مدت خودرو با ایراد جدی روبه‌رو شد، خودروسازان ملزم به تعویض خودرو شوند.

بستر رشد تولید با تصویب قوانین مناسب فراهم شود

فصل اقتصاد - نماینده مردم خمین در مجلس گفت: در صورتی که طرح‌ها و لوایح را در راستای توسعه تولید ناخالص ملی پیگیری کنیم، در بحث تورم مثمرثمر خواهیم بود.

پیگیری اجرای احکام قانون مانع‌زدایی از صنعت برق یکی از اولویت‌های مجلس دوازدهم باشد

فصل اقتصاد - نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس گفت: قانون مانع‌زدایی از صنعت برق یکی از ریل‌گزاری‌های خوب مجلس یازدهم در راستای کاهش ناترازی صنعت برق به شمار می‌آید.

واردات خودرو از دست خودروسازان داخلی خارج شود/اصلاح سازوکار واردات، خودرو را با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده می‌رساند

فصل اقتصاد - نماینده مردم خمین در مجلس گفت: در صورتی که سازوکار واردات اصلاح شود نه تنها خودرو با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده می‌رسد بلکه خودروسازان نیز انگیزه لازم برای ارتقای کیفیت را پیدا خواهند کرد. زمانیکه خودروهای خارجی با قیمت‌های کمتر از خودروی داخلی وارد کشور شود، خودروسازان نیز ناچار خواهند شد که برای جلب نظر مردم به جنب و جوش افتاده و بازار ساماندهی خواهد شد.

مهار تورم با رویکردهای علمی میسر می شود

فصل اقتصاد - نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از هر زمانی نیازمند تحول در فرآیندهای اقتصادی موجود هستیم، لذا هر عاملی که باعث ایجاد ثبات اقتصادی در کشور می‌شود باید مد نظر قرار گرفته و در دستور کار باشد.

ضرورت رفع چالش واردات کامیون در دولت آینده

فصل اقتصاد - نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای، هوایی و ریلی باید در کنار توسعه زیرساخت ها مورد توجه قرار بگیرد، عنوان کرد: اگر به یکی از این دو مولفه توجه کنیم مشکلات حل نشده و تحقق اهداف توسعه ای در حوزه ترانزیت محقق نخواهد شد.

بورس محل تاخت و تاز برای تامین منافع دولت ها نیست

فصل اقتصاد - نماینده مردم «شیراز و زرقان» در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه در حال حاضر بازار سرمایه در اختیار شرکت‌های دولتی قرار دارد، نگرانی‌هایی را ایجاد کرده که اگر دولت هر لحظه اراده کند، می‌تواند شرایط را به گونه‌ای در بورس تغییر دهد که منافع خود را تامین کند، در صورتی که نباید شرایط بدین نحو باشد.

با این روند تا سه سال آینده نیمی از بودجه کل کشور معطوف کمک به صندوق‌های بازنشستگی خواهد شد/ باید برای ابرچالش‌های اقتصادی چاره اندیشی کنیم

فصل اقتصاد - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت:وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، وضعیت شرکت‌های دولتی و ابر بحران‌هایی که در برنامه هفتم به آن اشاره شد از جمله مسائلی است که باید به صورت ساختاری اصلاح شوند.

رونق تولید و اشتغال پایدار در گرو اجرای تبصره 18 لایحه بودجه است/متاسفانه از قانون استنکاف شده است

فصل اقتصاد - نماینده مردم «شاهین شهر،میمنه و برخوار» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق تولید و اشتغال پایدار در گرو اجرای تبصره 18 لایحه بودجه است، تاکید کرد: به واقع سرمایه در گردش و تسهیلاتی که بنگاه ها نیاز دارند همانند خونی در رگ انسان است. بنابراین منابع بودجه‌ای این بخش باید به سرعت تخصیص داده شود.

دستگاه‌ها باید از اجرای سلیقه‌ای بودجه پرهیز کنند/ فرآیند ارائه بودجه دو مرحله‌ای مطلوب بود

فصل اقتصاد - نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید از اجرای سلیقه‌ای بودجه پرهیز کنند، تاکید کرد: انتظار داریم مواردی که در بودجه سال 1403 تصویب شده به همان نحو اجرایی شود و اگر هم در بخشی نیازمند اصلاح بودجه هستیم از مسیر قانونی آن حرکت کنیم.

برای رفع ناترازی انرژی باید چاره اندیشی کرد

فصل اقتصاد - نماینده مردم لنگرود در مجلس با انتقاد از وضعیت ناترازی برق، گاز و بنزین در کشور، گفت: ناترازی انرژی می‌تواند به یکی از ابرچالش‌های کشور تبدیل شود.

اخبار خواندنی

حل مشکل مسکن باید جزء اولویت‌های اصلی باشد

تأمین برق صنایع در تابستان، مطالبه جدی بخش خصوصی است

به فوریت باید برنامه مهار تورم دنبال شود/ افزایش تولید بدون صادرات، باعث از بین رفتن محصولات می شود

بازنگری در سیاست‌های بانک مرکزی با هدف اصلاح اقتصادی ضروری است

اگر قرار است کالایی صادر و ارز آن وارد کشور نشود بهتر است در داخل کشور ارازنتر عرضه شود

نقش اقدامات نظارتی مجلس دوازدهم در رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی

مجلس دوازدهم بر ایجاد شفافیت در بودجه تمرکز داشته باشد

تاثیر مخرب تکانه های ارزی بر بازار کالاهای اساسی مردم/سیاست کاهش نوسانات ارزی باید در مجلس دوازدهم دنبال شود

نمایندگان مجلس دوازدهم در راستای اجرای قوانین مجلس یازدهم تلاش کنند

ارتقای ارزش پول ملی و کاهش تورم مطالبه مردم از مجلس دوازدهم

اجرای قانون جهش تولید مسکن به زودی آثار خود را نمایان می‌کند/ تامین زمین و آماده سازی مراحل دشوار اجرای طرح نهضت ملی مسکن بود

مطالبات کشاورزان کلزاکار گلستانی پس از گذشت یک ماه پرداخت نشده است

کاهش مشکلات اقتصادی با اجرای قوانین مجلس محقق خواهد شد/معیشت مردم باید اولویت‌ اصلی مجلس دوازدهم و دولت آینده باشد

مجلس و دولت آینده باید هرچه سریعتر سیاست‌های خودشان را با برنامه هفتم توسعه تطبیق دهند

راه‌اندازی بازار ارز توافقی مسیر بازگشت ارز صادرات از سازوکارهای رسمی را فراهم می کند

مجلس دوازدهم اجرای قانون واردات خودرو را با جدیت پیگیری می‌کند

تقویت سرمایه اجتماعی؛ مسیر پیشرفت‌های مهم اقتصادی

ضرورت واگذاری سالانه 33 درصد از اموال مازاد بانکها

گلایه‌های مردم از نحوه ارائه خدمات پس از فروش در خودروسازی‌ها/درج کد شناسایی کالا روی کالاها از توزیع قطعات یدکی تقلبی در بازار جلوگیری می‌کند

بستر رشد تولید با تصویب قوانین مناسب فراهم شود

پیگیری اجرای احکام قانون مانع‌زدایی از صنعت برق یکی از اولویت‌های مجلس دوازدهم باشد

واردات خودرو از دست خودروسازان داخلی خارج شود/اصلاح سازوکار واردات، خودرو را با قیمت مناسب به دست مصرف‌کننده می‌رساند

تخصص و تجربه در جهت پویایی و تقویت عملکرد کمیسیون‌ها بسیار حائزاهمیت است

مهار تورم با رویکردهای علمی میسر می شود

ضرورت رفع چالش واردات کامیون در دولت آینده

بورس محل تاخت و تاز برای تامین منافع دولت ها نیست

با این روند تا سه سال آینده نیمی از بودجه کل کشور معطوف کمک به صندوق‌های بازنشستگی خواهد شد/ باید برای ابرچالش‌های اقتصادی چاره اندیشی کنیم

رونق تولید و اشتغال پایدار در گرو اجرای تبصره 18 لایحه بودجه است/متاسفانه از قانون استنکاف شده است

دستگاه‌ها باید از اجرای سلیقه‌ای بودجه پرهیز کنند/ فرآیند ارائه بودجه دو مرحله‌ای مطلوب بود

برای رفع ناترازی انرژی باید چاره اندیشی کرد

تدوین نقشه توسعه صنعتی باید با جدیت پیگیری شود

موتورهای تولید نقدینگی همچنان روشن است

افزایش تسهیلات ازدواج جوانان در دستور کار مجلس دوازدهم قرار می گیرد

درآمد طبقه متوسط به پایین جوابگوی نیازهای این قشر نیست/ رفع مشکلات معیشتی مردم در اولویت مجلس قرار دارد

برنامه ساخت مسکن در دولت آینده تدوام داشته باشد/ حل مشکلات حوزه مسکن با اجرای دقیق قوانین مجلس

جهش تولید و اشتغالزایی مهمترین اولویت های مجلس دوازدهم خواهد بود

درآمد طبقه متوسط به پایین جوابگوی نیازهای این قشر نیست/ رفع مشکلات معیشتی مردم در اولویت مردم قرار دارد

قانون جهش تولید دانش‌بنیان موجب جلوگیری از خام‌فروشی و افزایش ارزش افزوده‌‎ می‌شود

باید به اقتصاد انرژی محور توجه کنیم

وضعیت معیشت حقوق بگیران ثابت باید تقویت شود / سیاست ساخت مسکن با تغییر دولت‌ها نباید تغییر کند/ تاکید مجلس دوازدهم بر اجرای دقیق قوانین مسکن

استفاده از ظرفیت‌های معادن مغفول مانده است

دولت باید فوراً مصوبه اقلام مشمول ارز 28500 تومانی را اصلاح کند تا گرانی های مهار شود

ضرورت حمایت از سرمایه گذاری و ایجاد صنایع تبدیلی/ فضای کسب و کار درحوزه کشاورزی باید بهبود باید

چرا نقدینگی سرگردان به سمت تولید هدایت نمی شود

توجه به سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران؛ راه برون رفت از مشکلات اقتصادی

تغییر محسوس در معیشت مردم با مهار تورم

اجرای کامل بانکداری اسلامی باید در اولویت سیستم بانکی باشد

مهار سیاست‌های غلط بانک مرکزی اولویت دارد/ موانع جذب نیروهای شرکتی و قراردادی رفع شود

تسهیل در امور تولیدکنندگان از اولویت‌های مجلس دوازدهم است

ضرورت ریل‌گذاری برای تامین مسکن ارزان‌قیمت و رونق سفره‌های مردم

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.