گزارش

الزامی به اسم مدیریت زمان در کسب وکار

فصل اقتصاد - هم برای کارمندان و هم برای مدیران، تغییر ذهنیت گسترده‌تری لازم است تا به محیط کاری عاری از حواس‌پرتی برسند.

رییس، آخرین نفری است که در جلسه ها حرف می زند

فصل اقتصاد - سکوت بزوس در نخستین لحظه های جلسه با کارکنانش بدون دلیل نیست. او باور دارد که مدیران بهتر است همیشه پس از دیگر کارکنان در نشست ها صحبت ها کنند اما چرا؟

حمایت حرفی از نهضت ملی شدن نفت

فصل اقتصاد - حزب توده و شوروی که مدعی مقابله با امپریالیسم بودند، با دولت مصدق که دنبال ملی کردن صنعت نفت بود، چه کردند؟

بلای تحریم

فصل اقتصاد - سفارت فرانسه، نخستین سفارت خارجی است که در ایران باز شده است. این کشور پیش از انگلیس با ایران روابط سیاسی و تجاری برقرار کرد. برخلاف انگلیس و آمریکا، روابط تجاری و سیاسی فرانسه و ایران کمتر شکننده و واگرا بوده و بیشتر همگرا بوده است. اما تحریم ها چه بر سر روابط تجاری ایران و فرانسه آورده است؟

بورس سبز پوشید

فصل اقتصاد - شاخص کل بورس سال جاری را در کانال یک میلیون و 390 هزارواحد آغاز کرده بود. پیش از صعود شاخص کل به کانال یک میلیون و 800 هزارواحد در پایان زمستان سال جاری، در اردی بهشت ماه رقم شاخص به یک میلیون و 606 هزار واحد رسید.

صادرات ایران به ترکیه آب رفت

فصل اقتصاد - مسئولان گمرک می گویند حجم تجارت غیرنفتی ایران تا پایان بهمن ماه سال جاری به 102.5 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه سومین خریدار کالاهای ایرانی است که در سال جاری میلادی، ارزش مبادلات آن با ایران به نیم میلیارد دلار رسیده است. رقمی که سهم صادرات ایران در آن کاهش یافته است.

معدن کارساز

فصل اقتصاد - تازه ترین گزارش از معادن درحال بهره برداری در ایران، از افزایش تعداد شاغلان، سرمایه گذاری و ارزش افزوده در این بخش از اقتصاد خبر می دهد. همچنین تعداد شاغلان زن در معادن کشور در سال 1400 افزایش یافته است.

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.