گزارش

الزامی به اسم مدیریت زمان در کسب وکار

فصل اقتصاد - هم برای کارمندان و هم برای مدیران، تغییر ذهنیت گسترده‌تری لازم است تا به محیط کاری عاری از حواس‌پرتی برسند.

رییس، آخرین نفری است که در جلسه ها حرف می زند

فصل اقتصاد - سکوت بزوس در نخستین لحظه های جلسه با کارکنانش بدون دلیل نیست. او باور دارد که مدیران بهتر است همیشه پس از دیگر کارکنان در نشست ها صحبت ها کنند اما چرا؟

حمایت حرفی از نهضت ملی شدن نفت

فصل اقتصاد - حزب توده و شوروی که مدعی مقابله با امپریالیسم بودند، با دولت مصدق که دنبال ملی کردن صنعت نفت بود، چه کردند؟

بلای تحریم

فصل اقتصاد - سفارت فرانسه، نخستین سفارت خارجی است که در ایران باز شده است. این کشور پیش از انگلیس با ایران روابط سیاسی و تجاری برقرار کرد. برخلاف انگلیس و آمریکا، روابط تجاری و سیاسی فرانسه و ایران کمتر شکننده و واگرا بوده و بیشتر همگرا بوده است. اما تحریم ها چه بر سر روابط تجاری ایران و فرانسه آورده است؟

بورس سبز پوشید

فصل اقتصاد - شاخص کل بورس سال جاری را در کانال یک میلیون و 390 هزارواحد آغاز کرده بود. پیش از صعود شاخص کل به کانال یک میلیون و 800 هزارواحد در پایان زمستان سال جاری، در اردی بهشت ماه رقم شاخص به یک میلیون و 606 هزار واحد رسید.

صادرات ایران به ترکیه آب رفت

فصل اقتصاد - مسئولان گمرک می گویند حجم تجارت غیرنفتی ایران تا پایان بهمن ماه سال جاری به 102.5 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه سومین خریدار کالاهای ایرانی است که در سال جاری میلادی، ارزش مبادلات آن با ایران به نیم میلیارد دلار رسیده است. رقمی که سهم صادرات ایران در آن کاهش یافته است.

معدن کارساز

فصل اقتصاد - تازه ترین گزارش از معادن درحال بهره برداری در ایران، از افزایش تعداد شاغلان، سرمایه گذاری و ارزش افزوده در این بخش از اقتصاد خبر می دهد. همچنین تعداد شاغلان زن در معادن کشور در سال 1400 افزایش یافته است.

صرفه جویی الزامی است

فصل اقتصاد - کمتر از 10 روز دیگر، زمستان پرحاشیه برای تامین آب کشور به پایان می رسد. اما این پایانی بر چالش کم آبی در سرزمین خشک ایران نیست.

صرفه جویی هنوز الزامی است

فصل اقتصاد - کمتر از 10 روز دیگر، زمستان پرحاشیه برای تامین آب کشور به پایان می رسد. اما این پایانی بر چالش کم آبی در سرزمین خشک ایران نیست.

ادامه رشد منفی در بخش های کشاورزی و ساختمان

فصل اقتصاد - اقتصاد ایران درحالی سال 1401 را به پایان می برد که آخرین گزارش ها، از ثبت رشد منفی در 2 فعالیت عمده اقتصادی و رشد کمتر از 5 درصد در 5 فعالیت دیگر خبر می دهد.

رضایت از برگزاری دهمین انتخابات اتاق بازرگانی تهران

فصل اقتصاد - روز گذشته دهمین انتخابات هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور بیش از 2100 نفر رأی‌دهنده برگزار شد. فعالان بخش خصوصی در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران، برگزاری انتخابات را منظم و رضایت‌بخش توصیف کردند.

تحریم ها مهم ترین عاملی است که به اقتصاد ایران ضربه زد

فصل اقتصاد - در سال های گذشته مهم ترین عاملی که به اقتصاد کشور ضربه زد تحریم ها بود و این بحثی که مطرح می شد تحریم ها هیچ نقشی در اقتصاد کشور ندارند دیدیم که اشتباه بود و امروز برای همه مشخص شده است که مهم ترین بحرانی که اقتصاد کشور را به این روز کشانده بحث تحریم ها بوده است. من خواهش می کنم اگر کسی گزارشی که دکتر نیلی درباره اثرات تحریم ها بر اقتصاد ایران نوشته را نخوانده است حتما مطالعه کند و ببینید که تحریم ها چقدر در بحث تورم و... اثرگذار بوده است.

زنان قدرتمند

فصل اقتصاد - سال 2020 بود که یکی دیگر از زنان موفق دنیای اقتصاد، کریستالینا جرجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول، اکنجو را به عنوان مشاور گروه مخصوص چالش‌های سیاست اقتصادی انتخاب کرد.

بازی حقیقی ها در بورس

فصل اقتصاد - در جریان معاملات امروز بازدهی بورس به 0.57- درصد رسید. اما بازدهی شاخص کل هم وزن مثبت بود. هم چنین در روز گذشته، سهم حقیقی ها نسبت به حقوقی ها در خرید سهم بیشتر بوده است.

طب سنتی علیه کووید-19

فصل اقتصاد - شاید با جوشاندن سرکه نتوانیم ویروس کرونا را از بین ببریم، اما محققان مطالعه‌ای را بر همین اساس انجام داده‌اند که ما را به نتیجه‌ای دقیق‌تر می‌رساند: هوای اسیدی، ویروس کرونا را از بین می‌برد.

آخرین فرصت برای حفظ اروپا

فصل اقتصاد - اروپا به منظور از بین بردن وابستگی خود به گاز روسیه، نیازمند منابع جدیدی برای تولید برق است. این منبع جدید، برق بادی تولید شده با توربین‌های دور از ساحلی می‌تواند باشد، که در دریای شمال نصب خواهند شد.

اوکراین، ویترین استارلینک

فصل اقتصاد - زمانی آمریکا و شوروی درگیر یک مسابقه برای تسخیر فضا بودند. با فروپاشی شوروی این مسابقه رنگ باخت، اما با حمله روسیه به اوکراین باز هم شکل دیگری از آن آغاز شده‌است: جنگ بر سر اینترنت ماهواره‌ای.

سریال ریزش ها

فصل اقتصاد - در جریان معاملات امروز، شاخص کل هم وزن هم بازدهی 0.17- درصدی را ثبت کرد. این شاخص 924 واحد ریخت و در کانال 537 هزار واحد آرام گرفت.

لوکسِ فرانسوی، جای ایلان ماسک را گرفت

فصل اقتصاد - ؟ کسی که به جای ایلان ماسک در فهرست میلیاردرها به رتبه نخست رسیده، کسی نیست جز برنارد آرنوی فرانسوی که کسب وکارش فاصله زیادی با کارآفرینان اهل فناوری دارد.

تورم بهمن ماه 43.6 درصد است

فصل اقتصاد - در بهمن ماه، قیمت ها در بخش خوراکی ها و آشامیدنی ها نسبت به دی ماه همین سال 6.3 درصد افزایش یافته است.

تابستان سخت تهران

فصل اقتصاد - با توجه به اختلاف 12 درصدی میزان بارش در سال آبی جاری و سال آبی گذشته، می توان گفت تابستان برای تهران از نظر تامین آب، به آسانی نخواهد گذشت.

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.