صنعت و معدن

بدقولی در تحویل خودرو/ پول واریز شد خودرو تحویل نشد

فصل اقتصاد - اگرچه برندگان قرعه کشی خرداد ماه شرکت ایران خودرو باید تاکنون خودروی خود را تحویل می گرفتند اما با وجود تسویه حساب خبری از تحویل نیست و صرفا یک پیام تبدیل اختیاری برای مشتریان ارسال شده است.

وفور گارانتی‌های تقلبی در بازار لوازم خانگی

فصل اقتصاد - در حالیکه مرجع رسمی معرفی خدمات پس از فروش معتبر، سامانه جامع گارانتی «www.Irangs.ir» است؛ اما با جستجو در اینترنت و تماس با سامانه تلفنی 118، انبوهی از مراکز نامعتبر به افراد معرفی می‌شود.

رکوردزنی جدید قیمت سکه/ تجارت ترجیحی با پاکستان فعال شد

فصل اقتصاد - رکوردزنی جدید قیمت سکه، بخشنامه مالیاتی جدید برای لوکس سواران، فعالسازی تجارت ترجیحی با پاکستان و اعلام فهرست کالاهای مشمول کاهش حقوق گمرکی از جمله اخبار مهم این هفته حوزه صمت بود.

لایحه اصلاحی صمت اسقاط خودروهای فرسوده‌ را تعطیل کرد

فصل اقتصاد - به گفته کارشناسان لایحه اصلاح ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو دارای ایرادات اساسی است که منجر به تعطیلی اسقاط فرسوده ها می‌شود که نیاز است 4 اقدام اصلاحی در این خصوص انجام شود.

چرا لایحه اصلاحی اسقاط خودروهای فرسوده‌ را تعطیل کرد؟

فصل اقتصاد - به گفته کارشناسان لایحه اصلاح ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو دارای ایرادات اساسی است که منجر به تعطیلی اسقاط فرسوده ها می‌شود که نیاز است 4 اقدام اصلاحی در این خصوص انجام شود.

شروط تحقق وعده وزیر صمت/ تراز تجاری یک ساله مثبت می شود؟

فصل اقتصاد - وزیر صمت وعده داده که تا پایان 1402 تراز تجاری مثبت می شود این در حالیست که آمار 8 ماهه نشان می دهد عمده صادرات مواد اولیه ارزان و تراز تجاری با یک رکورد بیش از 4 میلیارد دلار منفی بوده است.

حباب بالای 2 میلیون تومانی سکه/ چرا سکه گران شد؟

فصل اقتصاد - رئیس اتحادیه طلای تهران با بیان اینکه قیمت سکه متاثر از نوسانات بازار ارز و اخبار افزایش می یابد، گفت: افزایش فاصله قیمت اوراق سکه در بورس با بازار می تواند به ثبات و کاهش قیمتها کمک کند.

خودروسازان چقدر از قیمت گذاری دستوری زیان دیدند؟

فصل اقتصاد - بررسی صورت های مالی خودروسازان در نیمه نخست سال جاری نشان می دهد که قیمت گذاری دستوری صرفا از محل فروش توانسته زیانی در حدود 5.5 هزار میلیارد تومان به این صنعت زیان وارد کند.

ورود سازمان حمایت به ماجرای نوکیای ایرانی

فصل اقتصاد - رئیس سازمان حمایت ضمن تأیید فروش کالای ایرانی با لوگو شرکت‌های خارجی گفت: این عمل خلاف رویه قانونی بوده و معاونت عمومی صنایع وازرت صمت باید در این خصوص پاسخگو باشد.

روایت آماری از وضعیت فولادسازی/ افت صادرات و افزایش مصرف داخلی

فصل اقتصاد - بررسی آخرین آمار مربوط به صنعت فولادسازی نشان می‌دهد که در 7 ماه نخست امسال، تولید فولاد رشد 12 تا 19 درصدی داشته و در مقابل صادرات کاهش یافته و مصرف داخلی رشد کرده است.

دور زدن قیمت گذاری دستوری با اهرم بورس/ خودروساز چقدر سود کرد؟

فصل اقتصاد - قیمت دستوری پژو 207 دستی در کارخانه حدود 210 میلیون تومان است اما دیروز در بورس حدود 343 میلون تومان فروخته شد که یعنی خودروساز حدود 133 میلیون تومان روی هر دستگاه سود کرد.

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.