مسکن

دولت دوم روحانی و هاشمی رکورددار جهش قیمت مسکن

فصل اقتصاد - بررسی متوسط قیمت مسکن از سال 1368 تا سال 1403 نشان می‌دهد، بیشترین افزایش قیمت با 437 و 201 درصد به ترتیب در دولت‌ دوم حسن روحانی و دولت دوم مرحوم هاشمی رخ داده است.

نمره قبولی آیت‌الله رئیسی در ساماندهی بازار مسکن

فصل اقتصاد - دولت آیت‌الله رئیسی که برنامه ساخت سالیانه یک میلیون خانه را در دستور کار خود قرار داد در مدت زمان کمتر از سه سال اقدامات متعددی را برای کنترل قیمت‌ها در بازار، افزایش تولید و تبدیل مسکن از حالت سرمایه‌ای به مصرفی انجام داد که منجر به ایجاد ثبات نسبی در بازار مسکن در ماه‌های اخیر شده و نرخ رشد سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و ساختمان از منفی 11 درصد در سال 1400 به 2.7 درصد در شش ماهه اول سال 1402 افزایش یافت و پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک اثرات اقدامات مذکور در بخش مسکن ملموس‌تر شود.

نزول فروش مسکن در ترکیه

فصل اقتصاد - آمار فروش خانه در ترکیه طی ماه آوریل 11.8 درصد کاهش یافت.

پیشگویی بازار اجاره مسکن کار ناپسندی است

فصل اقتصاد - نایب رئیس اتحادیه مشاور املاک با بیان اینکه " پیشگویی بازار اجاره مسکن کار ناپسندی است" گفت: آثار مثبت تصمیمات دولت در سال قبل در حوزه مسکن، احتمالا امسال نمایان می‌شود.

قیمت مسکن در تهران؛ رویای خرید برای مستاجران

فصل اقتصاد - افزایش قیمت مسکن در تهران موجب شده است که بخشی از مستاجران به شهرهای خود بازگردند و برخی دیگر نیز حاشیه نشینی را به شهر نشینی ترجیح دهند.

وام مسکن با پشتوانه بیت‌کوین

فصل اقتصاد - هنگ‌کنگ بازار کریپتو را با ارائه وام‌های مسکن با پشتوانه بیت‌کوین (BTC) لرزاند.

گزارش جدید از قیمت مسکن در تهران/مسکن 0.2 درصد افزایش یافت

فصل اقتصاد - در فروردین‌ماه سال 1403، متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران 816.3 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 0.2 و 22.9 درصد افزایش نشان می‌دهد.

توقف بازار مسکن در فروردین

فصل اقتصاد - فروردین امسال قیمت مسکن در شهر تهران نسبت به ماه قبل رشد اندک 0.2 درصد را تجربه کرد و میانگین قیمت هر متر آپارتمان در پایتخت به 81 میلیون و 630 هزار تومان رسید.

بازار نابسامان اجاره مسکن در شهرهای جدید

فصل اقتصاد - درحالی حدود یکماه به آغاز فصل جابجایی در بازار اجاره مسکن باقیمانده که این بازار در برخی شهرهای جدید کشور در وضعیت نابسامانی به سر می‌برد و نرخ‌ها به‌شدت افزایش یافته است.

چرا انتشار اوراق رهنی مسکن در ایران گره گشا نبود؟

فصل اقتصاد - اصلاح نرخ گذاری اوراق رهنی مسکن و تخصیص یارانه سود به آن، انتشار اوراق رهنی بدون کوپن، بهره گیری از نظام صحیح رتبه بندی اعتباری در انتشار اوراق از جمله پیشنهادات به منظور رفع موانع و چالش های انتشار اوراق رهنی مسکن است.

هزینه مسکن ملی پرند متری 10 میلیون تومان

فصل اقتصاد - به گفت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند 4000 واحد نهضت ملی مسکن این شهر تا تابستان امسال تحویل متقاضیان می‌شود که هزینه این واحدها با مشاعات حدود 10 میلیون تومان در هر متر مربع بوده است.

امید به کنترل بازار مسکن در میان‌مدت

فصل اقتصاد - در شرایطی که بازار ملک به ثبات نسبی رسیده دولت دو میلیون و 518 هزار واحد نهضت ملی مسکن را به مرحله ساخت رسانده که اگر تعداد قابل توجهی از واحدهای این پروژه در سال جاری به سرانجام برسد می‌توان به کنترل و ثبات بازار مسکن در میان مدت امیدوارا بود.

تعیین سقف افزایش اجاره‌بها نصف تورم

فصل اقتصاد - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن از ممنوعیت خرید و فروش نهضت ملی مسکن تا زمان نصب کنتور خبر داد و جزئیات برنامه وزارت راه برای حمایت از مستأجران را تشریح کرد.

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.