شهری

پرداختن به آموزش علوم پزشکی و نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت در دستور کار « کمیته جمعیت و آموزش »کمیسیون بهداشت

فصل اقتصاد - رئیس کمیته جمعیت و آموزش کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه در حوزه آموزش علوم پزشکی با چالش‌هایی مواجه هستیم، گفت: تصمیم گرفتیم با تشکیل کمیته جمعیت و آموزش این مهم و نظارت بر وضعیت اجرای قانون جوانی جمعیت را مدنظر قرار دهیم.

پیگیری مطالبات جمعیت هلال احمر و نظارت بر عملکرد آن علت تشکیل کمیته هلال‌احمر در کمیسیون بهداشت مجلس

فصل اقتصاد - رئیس کمیته هلال احمر کمیسیون بهداشت مجلس، پیگیری مطالبات این نهاد و نظارت بر عملکرد آن را علت تشکیل کمیته هلال‌احمر در کمیسیون بهداشت مجلس دانست و گفت: برای چنین مجموعه حساس و فعالی باید کمیته تخصصی تشکیل شود تا مطالبات، تامین منابع مالی پایدار و مشکلات نیروی انسانی و داوطلبان آن را بتوان رصد و پیگیری کرد و تاثیرگذار و موثرتر از قبل به کشور خدمات رسانی کند.

شیوه‌نامه «احراز توبه مجرمان» اقدام شایسته قوه قضائیه/ شیوه نامه‌ها نباید موجب جری‌تر شدن مجرمان حرفه‌ای شود

فصل اقتصاد - نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دوازدهم با اشاره به شیوه نامه «احراز توبه مجرمان»، گفت: این شیوه‌نامه‌ها در عین حال که در بسیاری از موارد کارساز و خوب است اما باید به گونه ای تنظیم شوند که روزنه ای برای مجرمان حرفه‌ای به ویژه برای کسانی که در فضا و تبلیغات رسانه‌ای اتهام زنی می‌کنند، با آبروی اشخاص بازی کرده و کسب و کارها را با شایعه پراکنی با مشکل مواجه می کنند باقی نذارند و موجب موجب جری تر شدن برخی از مجرمان حرفه ای نشود.

منابع طبیعی از عوامل کاهش جمعیت روستایی در شمال کشور است

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دوازدهم با بیان اینکه عوامل مهاجرت روستائیان به شهرها بسته به بافت جغرافیایی نقاط مختلف ایران متفاوت است، عنوان کرد: منابع طبیعی یکی از عواملی است باعث می‌شود که جمعیت روستایی ما در شمال کشور کاهش پیدا کند.

تداوم چالش‌های توزیع شیرخشک/عدم همکاری مناسب بیمه‌ها با داروخانه‌ها علت اصلی کمبود شیرخشک

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه چالش‌های توزیع شیرخشک باعث شده فروشگاه‌های سیسمونی شیرخشک را چندین برابر قیمت بفروشند عدم همکاری مناسب بیمه ها با داروخانه‌ها را علت اصلی کمبود شیرخشک دانست.

قانون الزام به ثبت رسمی معاملات، درآمد دفاتر اسناد رسمی را افزایش نمی‌دهد/ با تصویب قانون تسهیل مجوزها، این دفاتر از حالت انحصاری خارج شدند

فصل اقتصاد - نماینده مردم قوچان تاکید کرد که قانون الزام به ثبت رسمی معاملات، درآمد دفاتر اسناد رسمی را افزایش نمی‌دهد و با تصویب قانون تسهیل مجوزها، این دفاتر از حالت انحصاری خارج شدند.

اصلاح تعرفه‌ها، مهم‌ترین راهکار کاهش مهاجرت کادر درمان/ با تداوم شرایط موجود از واردات پزشک خارجی هم عاجز خواهیم ماند

فصل اقتصاد - عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این‌که افزایش ظرفیت پذیرش، تأثیری در کنترل و کاهش مهاجرت کادر درمان ندارد، اصلاح تعرفه‌ها را مهم‌ترین راهکار کاهش مهاجرت دانست و گفت: در صورت تداوم شرایط موجود نه تنها مهاجرت پزشکان و پرستاران کاهش نخواهد نیافت بلکه از واردات پزشک خارجی هم عاجز خواهیم بود.

شعار عدالت رئیس‌جمهور منتخب باید در وزارت بهداشت نمایان شود

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه شعار عدالت رئیس جمهور منتخب باید در وزارت بهداشت خود را نشان دهد، گفت: انتظار داریم پزشکیان با حساسیت بیشتری بر فرآیند انتخاب و معرفی گزینه پیشنهادی وزارت بهداشت و درمان به مجلس نظارت داشته باشد.

تسلیت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پی درگذشت ابوالشهیدین حجازی

فصل اقتصاد - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت ابوی حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج سید علی‌اصغر حجازی جانشین محترم دفتر مقام معظم رهبری ابوالشهیدین مرحوم حاج سید جواد حجازی را تسلیت گفت.

نهادینه شدن مسئله حجاب مسیری برای اجرای قانون عفاف و حجاب است/ شبکه عفاف و حجاب را به فال نیک بگیرند

فصل اقتصاد - رئیس فراکسیون زنان در مجلس دوازدهم با بیان اینکه بخشی از اعتقاد به عفاف و حجاب در قالب روش‌های سنتی است، گفت: مسئله عفاف و حجاب باید در جامعه نهادینه شود تا دلیلی بر اجرای قانون عفاف و حجاب در کشور باشد.

وزارت بهداشت امکانات مناسب برای مقابله با «تب دنگی» در مناطق درگیر فراهم کند/ مراقب سودجویان از شیوع «تب دنگی» باشید

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت و درمان با تأکید بر این‌که تجویز پماد برای مقابله گزش حشرات باید توسط پزشک متخصص باشد، اظهار داشت: اطلاع‌رسانی برای پیشگیری از بیماری «تب دنگی» و یا هر بیماری دیگر می‌تواند مهم‌ترین اصل برای مقابله با بیماری باشد؛ متأسفانه بارها شاهد بودیم در شرایط بحرانی با شیوع بیماری‌ها، گروهی سوء استفاده‌گر اقدام به سودجویی از وضعیت بحرانی داشته‌اند.

تلاش کمیته بهزیستی کمیسیون بهداشت مجلس برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و جلب رضایت مددجویان بهزیستی

فصل اقتصاد - رئیس کمیته بهزیستی کمیسیون بهداشت مجلس، گفت: پیگیری اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و جلب رضایت مددجویان بهزیستی در دستور کار این کمیته قرار دارد.

منطقه حفاظت شده خائیز در آتش کمبود شدید امکانات اطفای حریق می‌سوزد

فصل اقتصاد - نماینده مردم کهگیلویه در مجلس دوازدهم با انتقاد از اینکه کهگیلویه با کمبود شدید امکانات اطفای حریق جنگل‌ها مواجه است، گفت: متاسفانه با وجودی که آتش از سمت بهبهان به جان منطقه حفاظت شده خائیز افتاده اما شاهد همکاری موثری از سوی مسئولان این منطقه نبودیم و خائیز همچنان در آتش می سوزد.

رئیس جمهور منتخب می‌تواند از تجربیاتش برای بهبود وضعیت حوزه سلامت استفاده کند

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور منتخب می‌تواند از تجربیاتش برای بهبود وضعیت حوزه سلامت استفاده کند، گفت: آسیب پذیری وزارت بهداشت در حوزه اقتصادی بسیار بالا است و در این رابطه پزشکیان می تواند با اجرای سریع نظام ارجاع فشارهای مالی وزارت بهداشت را کاهش و خدمات‌رسانی به بیمار را ارتقا دهد.

ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری

فصل اقتصاد - گاهی اعتیاد به‌اندازه‌ای برای فرد سرسام‌آور و سخت می‌شود که دلش می‌خواهد در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترک کند؛ اما آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟

اولویت نخست دولت چهاردهم باید رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت باشد

فصل اقتصاد - نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، اولویت نخست دولت چهاردهم را رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت دانست و از رئیس جمهور منتخب خواستار تشکیل گروه سلامت قوی و کارآمدی، ارتقای سطح عملی و آموزشی دانشگاه ها، رفع کمبود پزشک، اجرای تعرفه های پرستاری و طرح سلامت خانواده و و تکمیل نظام ارجاع با تکیه بر حوزه سلامت الکترونیک در کشور شد.

8 هزار میلیارد تومان مطالبات آلایندگی مناطق نفت‌خیز پرداخت نشده است

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن اشاره به برآورده نشدن الزامات قانونی نظیر 50 درصد جذب نیروهای بومی در شرکت‌های نفت گاز و پتروشیمی؛ عنوان کرد: الزام قانونی دیگر پرداخت حق آلایندگی است که 4 سال پرداخت نشده و حدود 8 هزار میلیارد تومان مطالبات آلایندگی باقی مانده است.

طرح دارویار شتاب زده اجرا شد / باید در بحث تامین دارو بازنگری شود

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه طرح دارویار شتاب زده اجرا شد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه دولت و وزارت بهداشت اعلام کردند که وارفارین به میزان کافی تامین شده اما هنوز مردم با سختی آن را تهیه می کنند و این بیانگر این است که توجه خاصی به این مهم نشده است.

اولویت نخست دولت چهاردهم باید رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت باشد/ بیش از 2 هزار طرح نیمه کاره سلامت در بیمارستان ها، درمانگاه ها و دانشکده ها و مراکز بهداشتی و درمانی داریم

فصل اقتصاد - نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، اولویت نخست دولت چهاردهم را رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت دانست و از رئیس جمهور منتخب خواستار تشکیل گروه سلامت قوی و کارآمدی، ارتقای سطح عملی و آموزشی دانشگاه ها، رفع کمبود پزشک، اجرای تعرفه های پرستاری و طرح سلامت خانواده و و تکمیل نظام ارجاع با تکیه بر حوزه سلامت الکترونیک در کشور شد.

طرح دارویار شتاب زده اجرا شد/ باید در بحث تامین دارو بازنگری شود

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از اینکه طرح دارویار شتاب زده اجرا شد، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه دولت و وزارت بهداشت اعلام کردند که وارفارین به میزان کافی تامین شده اما هنوز مردم با سختی آن را تهیه می کنند و این بیانگر این است که توجه خاصی به این مهم نشده است.

سبدفروشی دارو، مشکل جدی داروخانه‌ها/ اقتصاد داروخانه‌ها، تاب‌آوری انباشت طلب بیمه‌ها را ندارد

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه برای تخصیص ارز و تولید، توزیع و مصرف دارو باید برنامه و طرح جامعی داشته باشیم یادآور شد اقتصاد داروخانه این تاب آوری را ندارد که از سال 1402 هنوز طلبکار باشد، اقتصاد داروخانه این تاب آوری را ندارد که از سال 1402 هنوز طلبکار باشد.

کمبود شیرخشک یارانه‌ای در کشور/ مسئولان مربوطه پاسخگو باشند

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از کمبود شیرخشک یارانه ای در کشور، گفت: وضعیت شیر خشک مدتی در کشور بهتر شد و مردم به راحتی می توانستند تهیه کنند اما در حال حاضر به راحتی به دست مردم نمی رسد و در بسیاری از موارد شیرخشک غیریارانه ای را از بازار آزاد تهیه می کنند.

بازنشستگان، ازدواج و اشتغال جوانان؛ اولویت‌های اجتماعی پیش روی دولت چهاردهم

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی موضوعات مربوط به بازنشستگان، ازدواج و اشتغال جوانان و بهره‌وری نیروی انسانی را از مهم‌ترین اولویت‌های اجتماعی پیش روی دولت چهاردهم خواند گفت: امیدواریم در پایان دوره چهارساله مجلس و دولت که تقریباً هم‌زمان هستند، گزارش قابل قبولی از آن‌ها در کشور ارائه دهیم.

مشکل تامین داروی بیماران خاص حل نشده است/ مسئولان مربوطه پاسخگو باشند

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه هزینه درمان بیماران خاص و صعب العلاج بسیار بالا است و برای تهیه و تامین داروهایشان با مشکل مواجه هستند، گفت: همیشه با کمبود برخی داروها در مقطعی مواجه بودیم اما اینکه این کمبودها تداوم داشته باشد و جوابی برای مردم نداشته باشیم و شرایط را خوب جلوه بدهیم به هیچ وجه قابل قبول نیست.

اولویت‌های اجتماعی دولت چهاردهم از نگاه مجلس

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه اجرا و اعمال قوانین مهم اجتماعی مصوب مجلس نظیر قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تعاون و ... در دولت چهاردهم را از جمله انتظارات و توقعات نمایندگان از دولت جدید برشمرد.

بیمه سنتی، جوابگوی نیاز امروز جامعه نیست/ نباید با روش های سنتی کشور را اداره کرد

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه بیمه سنتی جوابگوی نیاز امروز جامعه نیست تاکید کرد که نباید با روش های سنتی کشور را اداره کرد.

رئیس جمهور منتخب با کوله باری از علم و دانش و تجربه مدیریتی، افق دید کافی برای مدیریت کلان کشور را دارد

فصل اقتصاد - نماینده مردم کلیمیان در پیامی ضمن تبریک به مسعود پزشکیان برای پیروزی در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری، گفت: باعث افتخار است که پزشکیان با کوله باری از علم و دانش و همچنین تجربه مدیریتی در سطوح مختلف و عالی کشور طبعا افق دید مکفی برای مدیریت کلان کشور را خواهند داشت.

رئیس جمهور منتخب، پزشک خانواده را به عنوان یک دغدغه جدی در سراسر کشور اجرا کند

فصل اقتصاد - عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه یکسان‌سازی بیمه سلامت زمینه را برای استقرار هر چه قوی تر و منسجم تر پزشک خانواده فراهم می کند، گفت: امیدواریم رییس جمهور منتخب، که همواره چالش بیمه های سلامت و موضوع پزشک خانواده جزو دغدغه‌هایشان بود پزشکی خانواده را در سراسر کشور اجرایی کند تا ناعدالتی و هزینه های سنگین درمان کاهش یابد.

رفتارهای رقابتی دوران انتخابات باید به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود/ همه با هم برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کنیم

فصل اقتصاد - نماینده مردم تهران در پیامی ضمن تبریک به مسعود پزشکیان برای پیروزی در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری خطاب به ایشان گفت: امیدواریم رفتارهای رقابتی دوران انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شده و همه با هم و هر فرد در حد توان خود برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کنیم و با استفاده از ظرفیت‌های بی‌بدیل کشور، به‌ویژه کارشناسان جوان، انقلابی و مؤمن، برای آسایش مردم و پیشرفت کشور بیشترین بهره را ببرید.

اخبار خواندنی

پرداختن به آموزش علوم پزشکی و نظارت بر اجرای قانون جوانی جمعیت در دستور کار « کمیته جمعیت و آموزش »کمیسیون بهداشت

همچنان امکان اصرار کمیسیون اجتماعی بر تعطیلی روز شنبه وجود دارد

پیگیری مطالبات جمعیت هلال احمر و نظارت بر عملکرد آن علت تشکیل کمیته هلال‌احمر در کمیسیون بهداشت مجلس

شیوه‌نامه «احراز توبه مجرمان» اقدام شایسته قوه قضائیه/ شیوه نامه‌ها نباید موجب جری‌تر شدن مجرمان حرفه‌ای شود

منابع طبیعی از عوامل کاهش جمعیت روستایی در شمال کشور است

تداوم چالش‌های توزیع شیرخشک/عدم همکاری مناسب بیمه‌ها با داروخانه‌ها علت اصلی کمبود شیرخشک

قانون الزام به ثبت رسمی معاملات، درآمد دفاتر اسناد رسمی را افزایش نمی‌دهد/ با تصویب قانون تسهیل مجوزها، این دفاتر از حالت انحصاری خارج شدند

اصلاح تعرفه‌ها، مهم‌ترین راهکار کاهش مهاجرت کادر درمان/ با تداوم شرایط موجود از واردات پزشک خارجی هم عاجز خواهیم ماند

شعار عدالت رئیس‌جمهور منتخب باید در وزارت بهداشت نمایان شود

تسلیت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس در پی درگذشت ابوالشهیدین حجازی

نهادینه شدن مسئله حجاب مسیری برای اجرای قانون عفاف و حجاب است/ شبکه عفاف و حجاب را به فال نیک بگیرند

وزارت بهداشت امکانات مناسب برای مقابله با «تب دنگی» در مناطق درگیر فراهم کند/ مراقب سودجویان از شیوع «تب دنگی» باشید

تلاش کمیته بهزیستی کمیسیون بهداشت مجلس برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و جلب رضایت مددجویان بهزیستی

منطقه حفاظت شده خائیز در آتش کمبود شدید امکانات اطفای حریق می‌سوزد

رئیس جمهور منتخب می‌تواند از تجربیاتش برای بهبود وضعیت حوزه سلامت استفاده کند

ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری

اولویت نخست دولت چهاردهم باید رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت باشد

8 هزار میلیارد تومان مطالبات آلایندگی مناطق نفت‌خیز پرداخت نشده است

طرح دارویار شتاب زده اجرا شد / باید در بحث تامین دارو بازنگری شود

اولویت نخست دولت چهاردهم باید رسیدگی به سلامت خانواده و جمعیت باشد/ بیش از 2 هزار طرح نیمه کاره سلامت در بیمارستان ها، درمانگاه ها و دانشکده ها و مراکز بهداشتی و درمانی داریم

طرح دارویار شتاب زده اجرا شد/ باید در بحث تامین دارو بازنگری شود

سبدفروشی دارو، مشکل جدی داروخانه‌ها/ اقتصاد داروخانه‌ها، تاب‌آوری انباشت طلب بیمه‌ها را ندارد

کمبود شیرخشک یارانه‌ای در کشور/ مسئولان مربوطه پاسخگو باشند

بازنشستگان، ازدواج و اشتغال جوانان؛ اولویت‌های اجتماعی پیش روی دولت چهاردهم

مشکل تامین داروی بیماران خاص حل نشده است/ مسئولان مربوطه پاسخگو باشند

اولویت‌های اجتماعی دولت چهاردهم از نگاه مجلس

بیمه سنتی، جوابگوی نیاز امروز جامعه نیست/ نباید با روش های سنتی کشور را اداره کرد

رئیس جمهور منتخب با کوله باری از علم و دانش و تجربه مدیریتی، افق دید کافی برای مدیریت کلان کشور را دارد

رئیس جمهور منتخب، پزشک خانواده را به عنوان یک دغدغه جدی در سراسر کشور اجرا کند

رفتارهای رقابتی دوران انتخابات باید به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود/ همه با هم برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کنیم

پیام تبریک نماینده مردم قوچان به پزشکیان در پی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری

باید همدلی و تعامل سازنده با تمام بخش‌های نظام و جامعه را سرلوحه‌ کار خود قرار دهیم

پیام تبریک عضو کمیسیون بهداشت مجلس به رئیس جمهور منتخب

سلامت و امنیت غذایی اولویت دولت چهاردهم باشد/ پزشکیان با توجه به شناخت عمیق نسبت به ساختار سلامت می‌تواند انتظارات این حوزه را برآورده کند

مجازات پزشک نماها بازدارنده نیست/ باید صدبرابر شود

پیام تبریک رئیس کمیسیون بهداشت مجلس به پزشکیان

ضعف نظارت، علت جولان پزشک نماها/ باید مشخص شود چه مراکزی به آرایشگران آموزش خدمات زیبایی می‌دهند

صندوق رأی روزنه‌ای به سوی جمهوریت و حاکمیت اراده مردم است

مردمی که انتخاب نمی‌کنند باید به انتخاب دیگران تمکین کنند

بخش قابل توجهی از دهه شصتی‌ها جامعه هدف «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» نیستند/ یک فرصت پنجره جمعیتی بزرگ را از دست دادیم

کمیسیون بهداشت مجلس باید پیگیر اجرای فراگیر طرح پزشک خانواده باشد/ رضایت پزشکان و مردم باید جلب شود

برگزاری نخستین نشست هماهنگی خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی/ مسئولان مربوطه برای ارائه گزارش در کمیسیون بهداشت حضور می یابند

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی همانند بازنشستگان کشوری انجام شود

توضیحات رحماندوست در خصوص عدم حضورش در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس

الزامات قانونی در زمینه مهاجرین داریم؛ فقط باید اجرا شود

تشکیل 13 کمیته در کمیسیون بهداشت مجلس

باید در حجم بالای قوانین کیفری بازنگری شود/ هر فعل و ترک فعلی نباید واجد وصف مجرمانه باشد

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شد

انتخابات هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس به جلسه بعد موکول شد

انتخابات هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس به جلسه بعد کمیسیون موکول شد

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.