ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری شهری

ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - گاهی اعتیاد به‌اندازه‌ای برای فرد سرسام‌آور و سخت می‌شود که دلش می‌خواهد در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترک کند؛ اما آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ بله به طوری که نتیجه آن تلاش و مطالعه پزشکان سبب ابداع روشی بسیار سریع به نام ترک اعتیاد یک روزه می‌شود؛ اما وجود داشتن این‌چنین روشی به این معنی نیست که همه می‌توانند از آن استفاده کنند. ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری محسوب می‌شود؛ اما تمامی جوانب آن باید توسط پزشک سنجیده شود.

آیا ترک اعتیاد یک روزه واقعیت دارد؟

همان‌طور که گفتیم این روش شدنی است؛ اما به این معنی نیست که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. بلکه باید تمامی جوانب آن برای فرد مصرف‌کننده توسط پزشک بررسی گردد. سپس اگر تمامی موارد و شرایط برای اقدام به ترک با چنین روشی مناسب بود، ترک زیر نظر پزشک و مشاور متخصص شروع می‌شود.

زمانی که فردی به دلخواه یا به اجبار خانواده تصمیم به ترک می‌گیرد، بهتر است ابتدا به کلینیک ترک اعتیاد در تهران مراجعه کند و با نظر پزشک برای ترک اقدام نماید؛ زیرا روش‌های متعددی برای ترک اعتیاد پیشروی فرد قرار دارد که نمی‌توان بدون اطلاع پزشک هیچ‌کدام را انتخاب کرد. کمپ ترک اعتیاد یکی از بهترین روش‌های کنارگذاشتن مصرف مواد مخدر است.

این موضوع که ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری است، غلط نیست؛ اما در این روش فقط ظرف 24 ساعت سم‌زدایی در بدن انجام می‌شود. در حقیقت پس از آان فرد دیگر از نظر جسمی احتیاجی به مصرف مواد پیدا نمی‌کند؛ اما همچون روش‌های دیگر ترک اعتیاد، پس از آن به جلسات روان‌درمانی احتیاج است.

روش ترک اعتیاد یک روزه

در روش ترک اعتیاد یک روزه، فرد با مراجعه به بهترین کلینیک ترک اعتیاد و بستری شدن در آن، تحت بررسی پزشک و روان‌شناس قرار می‌گیرد. بعد باید مشخص شود که فرد می‌تواند با این روش ترک کند یا خیر؟ سپس که تأییدیه از دکتر و روان‌شناس گرفته شد، فرد در یک‌زمان معین بستری می‌شود و تحت مراقبت پرستار خصوصی، به‌وسیله یک سرم به فرد داروی بیهوشی و از طریق سرم دیگر داروی ضد مخدر تزریق می‌شود.

در این روش فرد حدود 8 ساعت بیهوش است و بعد از اینکه به هوش آمد و بیدار شد، دیگر از نظر جسمی نیازی و تمایلی به مصرف مواد ندارد. این گونه بدون درد و خماری مرحله سم زدایی تمام می‌شود. شاید نقطه قوت این روش همین باشد که فرد دردی احساس نمی کند.

در همه روش‌های ترک برای مرحله سم‌زدایی، یا همان ترک جسمی نیازمند فردی است که بتواند به‌خوبی از معتاد نگهداری و مراقبت کند و سپس با روش‌های اصولی و کمک روان‌شناسان به ترک روانی هم بپردازد. در ترک اعتیاد یک روزه، کار از حساسیت خاصی برخوردار است و فرد باید برای انجام این روش، باید حتماً به یک کلینیک یا مرکز ترک اعتیاد مراجعه کند. سپس با کمک روان‌شناس فرد مورد بررسی قرار گیرد تا تشخیص داده شود که آیا او برای ترک اعتیاد یک روزه مناسب است یا خیر.

البته پیش از همه این موارد داشتن چند شرط برای انجام این کار ضروری است؛ مثلاً سن فرد از 45 سال فرا تر نرود و اینکه بیماری قلبی و تنفسی نداشته باشد. بنابراین با اجرای این دو شرط ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری است و اگر در کلینیک معتبری انجام شود، مشکلی رخ نمی دهد. یعنی این کار علمی است.

اما گاهی برخی با تصمیم‌های خودسرانه و بدون پرسیدن نظر پزشک اقدام به این نوع ترک می‌کنند که اصلاً علمی نیست و خیلی هم خطرناک است. ترک اعتیاد به مواد مخدر یک کار چالش‌برانگیز محسوب می‌شود؛ زیرا امکان دارد با روش‌های نادرست و غیراصولی، شرایط بیمار بدتر هم شود.

خطرات ترک اعتیاد یک روزه

در بخش‌های قبل گفتیم که ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری است؛ اما این روش هم مانند سایر روش‌های ترک اعتیاد نیاز به مراجعه به کلینیک و بررسی فرد توسط پزشک و روان‌شناس دارد. پس اگر ترک به‌صورت علمی انجام نشود، اصلاً خطرناک نیست؛ چه بسا اینکه روشی خوب و سریع برای افراد که واجد شرایط ترک یک روزه هستند، است. اگر شخص خودسرانه و بدون مراجعه به کلینیک اقدام به ترک یک روزه کند، خطرات زیادی گریبان او را می‌گیرد از جمله:

  • تشنج
  • مشکلات قلبی
  • مشکلات گوارشی
  • اختلالات خواب
  • نوسانات اخلاقی و رفتاری

ترک اعتیاد یک روزه هزینه بر است؟

همان‌طور که گفتیم ترک اعتیاد یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری است؛ البته درصورتی‌که تحت‌نظر پزشک و در کلینیک انجام شود؛ بنابراین هزینه آن بستگی به کلینیکی که انتخاب می‌کنید، دارد. اما اگر احیاناً فرد بخواهد غیراصولی و خودسرانه اقدام به ترک یک روزه نماید، فقط باید هزینه داروهای مصرفی را پرداخت کند.

که این روش در ظاهر کم‌هزینه‌تر از کلینیک است؛ اما عوارض و خطرات و عوارضی دارد که هزینه‌های بیشتری را بر دوش فرد می‌گذارد. گاهی هم هزینه جانی دارد که با هیچ‌چیز قابل‌جبران نیست. پس بهتر است بدون توجه به هزینه درمان اعتیاد یک روزه را فقط در کلینیک و زیر نظر پزشک و روان‌شناس انجام دهید.

چقدر احتمال دارد که فرد بعد از ترک اعتیاد یک روزه به‌سوی مواد برگردد؟

به جرئت می‌توان گفت ترک اعتیاد جسمی با این روش صددرصدی است؛ زیرا در همه روش‌ها ابتدا سعی می‌کنند فرد از لحاظ جسمی سم‌زدایی شود و ترک نماید. اما نکته مهم و قابل‌توجهی که وجود دارد این است که فرد از لحاظ ذهنی و روانی از اعتیاد رهایی یابد؛ پس بنابراین احتمال بازگشت به اعتیاد بعد از ترک یک روزه به این بستگی دارد که فرد از لحاظ روانی چقدر آماده ترک می‌شود. به همین دلیل ما می‌گوییم که حتماً به کلینیک تهران پاک مراجعه نمایید تا علاوه بر سم‌زدایی، روح و روان شما پاک‌سازی گردد.

خلاصه مطلب

ترک انتخاب یک روزه بهترین انتخاب برای ترک فوری است؛ البته درصورتی‌که فرد شرایط لازم جهت انجام آن را داشته باشد. این روش در صورتی صحیح و علمی است که توسط پزشک و در کلینیک انجام شود. در غیر این صورت شاید فرد دچار عوارضی مانند تشنج، مشکلات قلبی و گوارشی گردد و حتی گاهی جان خود را از دست بدهد. ترک اعتیاد یک روزه از حساسیت بالایی برخوردار است و اگر کوچک‌ترین اشتباه یا مشکلی رخ دهد، هزینه‌هایی سنگینی در پی دارد؛ پس بی‌گدار به آب نزنید و این کار را تحت‌نظر پزشک انجام دهید.
ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی

پزشکیان بازار مرغ و نهاده‌های دامی را چگونه تحویل می‌گیرد؟

خودروهای برقی جدید جنرال موتورز در راه است؟

گمرک هم صادرات روغن نباتی را ممنوع اعلام کرد

روایت بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران میان تنش‌های ژئوپولیتیک

ضریب جینی بخش روستایی در ایران 34.3 و شهری 31.1 درصد شد

بازنشستگان نگران متناسب‌سازی حقوق‌ها و صدور احکام نباشند

فرزین خبرداد:امکان انتشار یک میلیارد یورو اوراق ارزی در بورس

رمزگشایی از پرونده‌های ارزی اخیر

فقرزدایی یا فقیرزدایی؟

فلج تجارت با تحریم

بایدن لجباز

برق‌گرفتگی اقتصاد ایران

گردش مالی خانوارهای یارانه‌بگیر بازنگری می‌شود

نبض ناموزون فولاد در بهار/ ترمز صادرات فولاد کشیده شد

وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال از منابع نفتی برای اجرای نهضت ملی

گزارش روزانه بورس 23 تیرماه؛ ریزش 9 هزار واحدی شاخص کل

خاندوزی: 94 همت کالا توسط سازمان اموال تملیکی تعیین‌تکلیف شد

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مردادماه از فردا

افزایش مجوز صدور و تمدید آموزشگاه‌های آزاد در دولت سیزدهم

هدفگذاری اشتغال امسال استان تهران چقدر است؟

شاخص بازار سرمایه افت کرد

نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا

قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو هم ممنوع شد؟

مهلت تعریف حساب وکالتی تمام شد؛ دیگر اقدام نکنید/ ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان فردا شب

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.