مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشورهای اروپایی گردشگری

مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشورهای اروپایی

  بزرگنمايي:

فصل اقتصاد - همان‌طور که می‌دانید برای ادامه تحصیل در خارج از کشور همیشه یک سری دغدغه‌ها مانند هزینه، مدرک مورد نیاز، شرایط تحصیل، فرهنگ، آب و هوا برای هر فرد اهمیت دارد. مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشور های اروپایی به شما این امکان را می‌دهد که مزیت‌ها و فرصت‌های موجود در هر کشور را بشناسید و به‌خوبی از آنها استفاده کنید و حتی از تحصیل رایگان هم بهره‌مند گردید. پس بیایید ویزای تحصیلی اتریش را با چند کشور دیگر مقایسه کنیم.

مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با ایتالیا

شرایط تحصیل در ایتالیا که به عنوان یکی از جذاب‌ترین مقصد‌های تحصیلی در اروپا به طوری بوده است که شاید بتوانیم بگوییم گرفتن مدرک زبان در سطح B2 بزرگ‌ترین چالش برای هر فرد محسوب می‌شود. در همین راستا می‌توانیم موارد زیر را به عنوان دلایل اصلی محبوبیت این کشور جهت ادامه تحصیل بدانیم:

  • شرایط در نظر گرفتن معدل برای دریافت پذیرش و در نتیجه گرفتن ویزای تحصیلی از دانشگاه‌های ایتالیا راحت‌تر از سایر کشورهای اروپایی مثل اتریش است.
  • برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا شما با محدودیت سنی روبرو نیستید؛ چون شرط سنی اهمیت کمتری دارد.
  • ایتالیا جز آن دسته از کشورها است که می‌توان با مدرک زبان آیلتس 6 برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آن اقدام کرد.
  • شانس یا درصد موفقیت اتباع ایرانی برای دریافت بورسیه استانی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار بالا است.
  • یکی از مهم‌ترین دلایلی که می‌توان ادامه تحصیل در ایتالیا را توجیه کرد، استفاده از بورسیه استانی ایتالیا است که می‌تواند همه هزینه زندگی در این کشور را پوشش دهد و این نوع بورسیه به همه مقاطع تحصیلی اختصاص می‌یابد.

اما بسیاری از افراد که می‌خواهند در خارج از کشور ادامه تحصیل دهند و شرایط مالی خوبی دارند، کشوری مثل اتریش را انتخاب می‌کنند که اصولاً اگر بخواهیم به مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشورهای اروپایی بپردازیم در می‌یابیم که هزینه زندگی و تحصیل در اتریش نسبت به ایتالیا گران‌تر است. با یک مقایسه اجمالی بین شرایط تحصیل در اتریش و ایتالیا متوجه بالا بودن سطح کیفیت آموزشی اتریش نسبت به ایتالیا می‌شوید. همچنین می‌فهمید که شرایط زندگی در اتریش در مقایسه با ایتالیا بهتر است.

اما در عین حال باید هزینه‌های تحصیل در اتریش هم باید در نظر بگیرید؛ اما علاوه بر معدل، رشته تحصیلی، مدرک زبان، سن و مقطع را باید به عنوان مهم‌ترین شرایط تحصیل در کشور اتریش بشناسیم که در دریافت ویزای تحصیلی نقش اساسی دارند. بدیهی است که گرفتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل در این کشور به نوعی به بزرگ‌ترین دغدغه هر فرد تبدیل می‌شود. در عین حال باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هزینه‌های تحصیل در اتریش نسبت به دیگر کشورهای اروپایی مثل فنلاند بسیار پایین است.

مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با آلمان

تحصیل در کشور اتریش بهتر است یا آلمان؟ این سؤال خیلی از متقاضیانی است که می‌خواهند در کشورهای مطرح اروپایی تحصیل کنند و از لحاظ مالی در محدودیت هستند و رغبت بیشتری به تحصیل رایگان دارند. از آنجایی که تحصیل در این دو کشور رایگان است، شرایط و نظام آموزشی مشابهی دارند.

همچنین امکان تحصیل به زبان‌های آلمانی و انگلیسی برای دانشجویان در هر دو کشور فراهم است. اما با در نظر گرفتن وسعت و جمعیت حاضر در کشور آلمان و زیاد بودن دانشگاه‌هایی که در این کشور وجود دارد، تعداد دانشگاه‌هایی که دروس را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، به مراتب بیشتر از دانشگاه‌های اتریش است.

تحصیل رایگان در آلمان منوط به داشتن دانش زبان آلمانی است. این مطلب نسبت به تحصیل رایگان اتریش هم صدق می‌کند. در هر دو کشور آلمان و اتریش برای تحصیل علاوه بر دانستن زبان آلمانی نیاز است که در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های این دو کشور شرکت نمایید. مشاوران اپلای 118 می توانند شما را برای شرکت در این آزمون آماده کنند و توضیحات و نکات لازم را به شما گوش زد کنند.

البته لازم به ذکر است که اگر در آزمون سراسری ایران قبول شوید، برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش نیازی نیست در آزمون‌های ورودی شرکت کنید. در صورتی با وجود تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایران نیاز به شرکت در آزمون‌های ورودی این دو کشور دارید که تمایل به تحصیل در رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن را داشته باشید.

مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با فنلاند

قابل توجه است که بدانید فنلاند یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی را در دنیا دارد که حتی تا چند سال قبل امکان تحصیل رایگان برای خارجی‌ها و ایرانی‌ها در دانشگاه‌های فنلاند وجود داشت؛ اما در سالیان اخیر شاهد این موضوع هستیم که افرادی که می‌خواهند در این کشور تحصیل کنند، باید هزینه‌های زندگی و تحصیل در فنلاند را فراهم نمایند و یا با داشتن سوابق تحصیلی مناسب، بورسیه تحصیلی فنلاند را بگیرند.

اینکه با در نظر گرفتن شرایط تحصیل در این کشورها که هر کدام بنا بر شرایط هر فرد می‌تواند به عنوان یک دغدغه بزرگ در نظر گرفته شوند. می‌توانیم به این نتیجه برسیم که انتخاب بهترین کشور جهت دریافت ویزای تحصیلی، نسخه اختصاصی برای همان فرد خواهد بود و نمی‌توان به صورت کلی شرایط کشوری را مناسب یا نامناسب اعلام کرد.

اگر بخواهیم کشورهایی مانند ایتالیا، فنلاند و آلمان را با اتریش مقایسه کنیم در می‌یابیم که بهترین کشور برای تحصیلات تکمیلی اشخاصی که مشکل مالی دارند، ایتالیا است که فرد می‌تواند با استفاده از بورسیه استانی بخش زیادی یا حتی تمام هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را پوشش دهد.

از این رو افرادی که توانایی تأمین هزینه‌هایی زندگی خود را دارند و می‌خواهند در کشور خوبی درس بخوانند می‌توانند برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش و آلمان اقدام کنند؛ زیرا هزینه تحصیل در این کشورها کم و ناچیز ؛ اما هزینه زندگی زیاد است. در آخر کشور فنلاند را می‌توان به عنوان گزینه مطلوب صرفا برای کسانی که شرایط مالی بهتر و توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی را دارند در نظر گرفت.

خلاصه مطلب

با مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشورها در می‌یابید که نمی‌توان برای همه متقاضیان یک الگوریتم شبه به هم را برای چنین تصمیم مهمی در آینده هر فردی را رقم می‌زند، ترسیم نمود. برای این کار باید از یک متخصص کمک گرفت تا شرایط شما را بررسی کند و با مقایسه ویزای تحصیلی اتریش با دیگر کشورهای اروپایی راه درست را نشانتان دهد. مشاوران در اپلای 118 آماده راهنمایی کردن شما هستند.


ارسال نظر شما

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

راه اندازی فاز 11 پارس جنوبی

پزشکیان بازار مرغ و نهاده‌های دامی را چگونه تحویل می‌گیرد؟

خودروهای برقی جدید جنرال موتورز در راه است؟

گمرک هم صادرات روغن نباتی را ممنوع اعلام کرد

روایت بانک جهانی از رشد اقتصاد ایران میان تنش‌های ژئوپولیتیک

ضریب جینی بخش روستایی در ایران 34.3 و شهری 31.1 درصد شد

بازنشستگان نگران متناسب‌سازی حقوق‌ها و صدور احکام نباشند

فرزین خبرداد:امکان انتشار یک میلیارد یورو اوراق ارزی در بورس

رمزگشایی از پرونده‌های ارزی اخیر

فقرزدایی یا فقیرزدایی؟

فلج تجارت با تحریم

بایدن لجباز

برق‌گرفتگی اقتصاد ایران

گردش مالی خانوارهای یارانه‌بگیر بازنگری می‌شود

نبض ناموزون فولاد در بهار/ ترمز صادرات فولاد کشیده شد

وصول 10 هزار و 195 میلیارد ریال از منابع نفتی برای اجرای نهضت ملی

گزارش روزانه بورس 23 تیرماه؛ ریزش 9 هزار واحدی شاخص کل

خاندوزی: 94 همت کالا توسط سازمان اموال تملیکی تعیین‌تکلیف شد

آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری مردادماه از فردا

افزایش مجوز صدور و تمدید آموزشگاه‌های آزاد در دولت سیزدهم

هدفگذاری اشتغال امسال استان تهران چقدر است؟

شاخص بازار سرمایه افت کرد

نظارت بهداشتی و شرعی دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا

قیمت‌گذاری دستوری برای خودرو هم ممنوع شد؟

مهلت تعریف حساب وکالتی تمام شد؛ دیگر اقدام نکنید/ ثبت‌نام خودروهای وارداتی تا پایان فردا شب

© - www.fasleqtesad.ir . All Rights Reserved.